Wybory do Kortezów Generalnych

Archiwum obrad Zgromadzenia Narodowego od marca 2020 do stycznia 2021
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1399
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Norbert de Catalan »

Chciał bym poznać Waszą opinię na temat organizacji wyborów do Kortezów Generalnych. Czy są nam potrzebne w tej chwili, czy prace Zgromadzenia Narodowego są w tej chwili najlepszą opcją?

A jeżeli wybory to tajne, jawne czy mieszane?
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

Zgromadzenie może być dobre. Jest obywateli aktywnych tyle że i tak kortezy byłyby przez nas zapełnione.
Domyślam się że Książę, Pan Bruno chciałby wyborów. Mnie to nie przeszkadza. Myślę że może jesteśmy w stanie zrobić tajne wybory, ale wpierw niech każdy określi się kto startuje, kto głosuje, aby w tajnych nie wyszło nam za dużo ludzi. Myślę że moglibyśmy zrobić w formie ankiety... :)
Ludwik Potocki Catalan
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Miguel de Catalan »

Jeśli o mnie chodzi to zgadzam się na wybory i ankieta mogłaby być spoko rozwiązaniem. ;) :)
Mogę się tym zająć.
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Ludwik Potocki pisze: Domyślam się że Książę, Pan Bruno chciałby wyborów. Mnie to nie przeszkadza.
Nie wiem skąd to przypuszczenie. :) Oczywiście wybory do Kortezów Generalnych teoretycznie możemy przeprowadzić. Zgodnie z art. 20 Konstytucji obecnie (jak sadzę) przyszło by wybrać 3 deputowanych. Mamy licząc z Jego Królewska Mością 4 aktywnych obywateli, więc istnieje możliwość przeprowadzenia wyborów w których wszyscy zasiądziemy w Kortezach. Tylko po co ? Jedyne co osiągniemy to zastąpimy Zgromadzenie Narodowe w którym biorą udział wszyscy obywatele, czyli obecnie 4 aktywnych i król, na Kortezy Generalne w których będzie zasiadało 3 deputowanych.

Czy warto taki zabieg przeprowadzić trudno mi powiedzieć, tym bardziej że nie wiadomo czy wszyscy będą chcieli kandydować. Decyzje leżą w rekach Jego Królewskiej Mości, ja wstrzymał bym się z decyzja o ogłoszeniu wyborów przynajmniej do czasu gdy w kraju będzie 5-6 aktywnych obywateli. Na razie Zgromadzenie Narodowe dobrze wypełnia zadania organu ustawodawczego i nie ma nagłej potrzeby zastąpienia go przez Kortezy Generalne. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Miguel de Catalan »

Obywateli jest: Ja, Ludwik, Bruno, Król, Józef, ostatnio przyszła P. Sofia i jest jeszcze chyba dwóch obywateli teoretycznie ostatnio aktywnych (byli aktywni co najmniej 1/dwa miesiące temu.)...
Zatem może poczekajmy.
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Nie chodzi o obywateli ogólnie rzecz biorąc, tylko o tych aktywnych, na których zaangażowanie można liczyć. Trudno mówić że ktoś jest aktywny gdy pojawia się raz czy dwa na miesiąc lub jeszcze rzadziej. Dla jasności nie jestem przeciw wybraniu deputowanych, uważam jednak że w tej chwili w Kortezach zasiądą te same osoby, które uczestniczą w pracach Zgromadzenia Narodowego.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Miguel de Catalan »

Tak. Pamiętam jak skrytykował mnie albo Józefa za opublikowanie w nie tym dziale ustaw. Ja Panu odparłem że i tak nie zrobi to różnicy zbyt wielkie i przenieść można ale to dlatego że w Generalitacie i Kortezach a zarazem też i zgromadzeniu są i będą te same osoby.
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Akurat nie o to idzie, że w Generalitacie jako organie wykonawczym i Kortezach jako organie ustawodawczym będą te same osoby, bowiem innej możliwości na dziś nie ma. Idzie o to, że wszyscy którzy będą kandydować uzyskają mandaty deputowanych, bo jest nas aktywnych osób za mało. Proszę zauważyć, że mobilizacja na czas wyborów to za mało. Potem wybrani deputowani muszą być aktywni by Kortezy mogły sprawnie procedować, a takiej gwarancji nie mamy jeśli mandat deputowanego dostanie ktoś, kto zagląda raz na miesiąc. Oczywiście możemy podjąć to ryzyko i w razie potrzeby wrócić do prac Zgromadzenia Narodowego, tylko czy warto ? Przyznam, nie wiem.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1399
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wybory do Kortezów Generalnych

Post autor: Norbert de Catalan »

Czyli zostajemy póki co przy Zgromadzeniu Narodowym
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Zgromadzenia Narodowego (2020-2021)”