Wicekrólestwo Aztec

Miejsce dyskusji mieszkańców na wszelkie tematy związane z Królestwem Skarlandu.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1410
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Wicekrólestwo Aztec

Post autor: Norbert de Catalan »

Chciał bym poznać Państwa opinię odnośnie Wicekrólestwa Aztec. Region ten był swego czasu chlubnym projektem Imperium Skarlandzkiego, który został zajęty w wyniku negocjacji skarlandzko-solardyjskich. Dziś jest według mnie niepotrzebny z uwagi na zbyt dużą odległość od Skarlandu macierzystego (tzw. Skarland Metropolitalny). Tak więc chciał bym się dowiedzieć czy według Was warto ten region utrzymać w granicach Naszego państwa czy też przekształcić go w ziemię niczyją i skupić się na terenach jakie mamy w obrębie Vaarlandu?
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Colan mc Nolan
Posty: 30
Rejestracja: 29 cze 2020, 13:51

Re: Wicekrólestwo Aztec

Post autor: Colan mc Nolan »

Wasza Królewska Mość,
być może zbyt słabo jeszcze poznałem wszystkie kraje wspólnoty oraz ich klimat by służyć w tej kwestii jakąś radą, więc musiałem się nad tą sprawą dłużej zastanowić. Naszły mnie takie refleksje. Po pierwsze to myślę, że w tej sprawie powinno wypowiedzieć się więcej osób. Mieszkańcy mikronacji wracają czasem po długiej nieobecności i mogło by im być żal, że Wicekrólestwa Aztec nie ma już w granicach Królestwa Skarlandu. Po drugie Aztec to też specyficzny i niepowtarzalny klimat. Po trzecie w każdym z w miarę autonomicznych regionów Skarlandu jest specyficzne środowisko (piszę tu głównie o wymiarze historycznym, bo jak na razie mieszkańców zbyt mało). Po czwarte, jeśli Azztec jest znacznie oddalony to można traktować go jako kolonię.

Z wyrazami szacunku
Colan mc Nolan
Gubernator Wicekrólestwa Białogóry
/-/ Colan mc Nolan
Admirał Straży Wybrzeża
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1410
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wicekrólestwo Aztec

Post autor: Norbert de Catalan »

Wątek kolonialny już przechodziliśmy. Cała otoczka związana z kolonizacją, odkryciami itd nie zakończyło się to pomyślnie. Sam region z uwagi na odległość i braki zasobów ludzkich był nawet łączony z innymi regionami w jednego kolosa co też nie poszło na korzyść. Region też nic nie wniósł do samego Skarlandu.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wicekrólestwo Aztec

Post autor: Miguel de Catalan »

Popieram, pomysł zostawienia w granicach Państwa. na pewno do końca roku 2020. Mam zapędy i ambicje aby Skarland Stał się imperium tak jak kiedyś. Nie wolno tracić potencjalnych ziem do zamieszkania i terenów na których mógłbym działać, robić manewry i tworzyć struktury. zobaczy co dadzą misje dyplomatyczne i zaproszenia. mam mały plan aby tam zrobić rekonstrukcyjną armię która na warunki jakie są, panują w Aztec (tam przecież było tak jakby epoka kamienia, miedzi, żelaza. Zatem zrobię tam armią taka jaką miało imperium Skarlandzie za czasów swojej świetności i zrobimy tam kolonię która sprowadzać będzie złoto, kruszce, ziemię, potencjalnych robotników a także pieniądze, gdyż taka kolonia zbiera podatki, datki, pieniądze i materiały (w domyśle sprzedaje, kupuje, robi złoto, PKB i Skarland będzie otrzymywał monety za to) i potem Skarland będzie otrzymywał dochód, skarbiec Państwowy będzie miał przychody. ale to już będzie w gospodarce niedługo.
Zablokowany

Wróć do „Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji”