Wniosek

Parlament, którego członkami są wszyscy obywatele Królestwa Skarlandu.
Hrabia
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra
Hrabia
Posty: 77
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Wniosek

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Drodzy Skarlandczycy!

Z duszą na ramieniu i wielkim bólem serca przypatruję się sytuacji oraz problemom, które nieustanie trawią nasze państwo od środka i nie pozwalają na zbudowanie stabilnie funkcjonującej mikronacji, która mogłaby być stawiana za wzór. Odkąd jestem pełnoprawnym obywatelem Skarlandu (w tym roku mija 9. lat mojej obecności) doświadczyłem bezpośrednio lub pośrednio wiele nieporozumień oraz konfliktów, które wpływały bardzo niekorzystnie na rozwój Skarlandu nie tylko na arenie krajowej ale też mikronacyjnej. Zamiast budowania silnej wewnętrznie i zewnętrznie mikronacji, Skarland stał się słabym podmiotem, który swoje okresy przeplatał raz niskim, a raz wysokim poziomem aktywności, w żaden sposób nie budując tożsamości i więzi między obywatelami a Państwem. W przyszłym roku czekają nas obchody 15. lecia istnienia Skarlandu i chciałbym, aby w obliczu znalezienia się, przetrwania w gronie kilku istniejących mikronacji (jesteśmy jedną z najdłużej istniejących mikronacji) w podobnym okresie (obok Dreamlandu, Sarmacji, Wandystanu, Monarchii Austro-Węgier oraz Rotrii i Rzeczypospolitej Obojga Narodów) był to czas wyjątkowo owocny i doniosły, który zostanie dostrzeżony przez całą mikronacyjną społeczność. Marzy mi się Skarland, wielki ale mały, mocny ale zdrowy, przede wszystkim zbudowany w oparciu o ludzi, którzy mają tą samą wizję i cele bez względu na liczbę aktywnych osób, będącą elitarnym oraz tworzącym wysoką jakość standardów Mikronacją.

W związku z powyższym zwracam się o zwołanie i otwarcie posiedzenia Kortez Generalnych w trybie Nadzwyczajnym poświęconego omówieniu aktualnej sytuacji państwowej oraz kierunków rozwoju Skarlandu.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kortezy Generalne”