Rocznica zdobycia Rotrii

Miejsce urzędowania Jego Królewskiej Wysokości Norberta de Catalán i Jego Dworu.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Administrator

Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Szanowni obywatele

11 czerwca obchodzić będziemy Dzień Zdobycia Rotrii przez skarlandzkie wojska imperialne dowodzonymi co prawda przez króla, który opętany rządzą władzy doprowadził nasz kraj na krawędź upadku w efekcie czego postradał zmysły... no bidulek rzec się chce... ale nie o Karolu Szalonym i jego wątpliwych sukcesach rozpisywać się tu będę.

11 czerwca to dzień podpisania traktatu o kapitulacji Państwa Kościelnego Rotria. Słuszność interwencji ani fakt wysyłania próśb o takie działania przez duchowieństwo nie powinna być przez nas rozważana. Skupmy się na najważniejszym aspekcie tych działań:

ZMIETLIŚMY ROTRIĘ JAK BURZA KIEPSKIEJ JAKOŚCI STODOŁĘ :D :D
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii (Czarnogóry), Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Awatar użytkownika
Sofia de Medici y Zep

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Sofia de Medici y Zep »

Jakby nie było to były czasy, gdy oba Narody miały rozwijające się stosunki dyplomatyczne, polityczne, gospodarcze. Stabilność Skarlandu i Rotrii była wymiarem pracy wielu osób, zarówno JKM Norberta, jak też wielu innych Mojej Arcychrześcijańskiej Matki Eleonory. Swoją drogą szkoda, że Moja linia, właściwie linia Mojej Matki z dynastii Catalan tak przepadła w dziejach tego Narodu.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Administrator

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Przepadła? Nie za mocne określenie? Dynastia Medici de Catalan po prostu zaprzestała panowania i chyba zakończyła istnienie po abdykacji Karola III bo nikt się nie posługuje nazwiskiem Medici de Catalan a szkoda.
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii (Czarnogóry), Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pałac Królewski El Escorial w Walencji”