Wniosek o założenie wioski

Miejsce przeznaczone do składania wniosków i pism skierowanych do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Ignacy K Stempel
Posty: 177
Rejestracja: 28 lis 2023, 22:12

Medale Pamiatkowe

Wniosek o założenie wioski

Post autor: Ignacy K »

WNIOSEK O ZAŁOŻENIE WIOSKI

Proszę o założenie wioski o nazwie Wieś Czarnoleska w Królestwie Agurii.
Dowód wpłaty:
https://sarmacja.org/bank/potwierdzenie/5698293.png
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 218
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Przepraszam, że wtrącę się w ten jakże oficjalny wniosek, ale takie działanie jak i opłaty za jego świadczenie nie zostały uregulowane prawnie. To chyba pierwszy taki przypadek w naszym państwie. Jeżeli jednak potrzebuje Pan wątku do narracji jak mniemam, polecam utworzenie go w jednym z poniżej podanych miejsc.:

Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji
Kawiarnia "Cafe El Torero"
Kultura i sport

Ewentualnie jeżeli zależy Panu na lokacji go w Agurii, to miejsce wydaje się najbardziej odpowiednie. Oczywiście ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Król ja jedynie dałam podpowiedź. ;)
Obrazek
(-) Adelaide von Hohenburg
Ignacy K Stempel
Posty: 177
Rejestracja: 28 lis 2023, 22:12

Medale Pamiatkowe

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Ignacy K »

Adelaide von Hohenburg pisze: 10 mar 2024, 15:21 Przepraszam, że wtrącę się w ten jakże oficjalny wniosek, ale takie działanie jak i opłaty za jego świadczenie nie zostały uregulowane prawnie. To chyba pierwszy taki przypadek w naszym państwie. Jeżeli jednak potrzebuje Pan wątku do narracji jak mniemam, polecam utworzenie go w jednym z poniżej podanych miejsc.:

Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji
Kawiarnia "Cafe El Torero"
Kultura i sport

Ewentualnie jeżeli zależy Panu na lokacji go w Agurii, to miejsce wydaje się najbardziej odpowiednie. Oczywiście ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Król ja jedynie dałam podpowiedź. ;)
Też nie znalazłem wątku o takiej opłacie, ale napisał (priv), że taka jest i co trzeba zrobić.
Online
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1465
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Norbert de Catalan »

Adelaide von Hohenburg pisze: 10 mar 2024, 15:21 Przepraszam, że wtrącę się w ten jakże oficjalny wniosek, ale takie działanie jak i opłaty za jego świadczenie nie zostały uregulowane prawnie.
Ignacy K pisze: 10 mar 2024, 15:32 Też nie znalazłem wątku o takiej opłacie, ale napisał (priv), że taka jest i co trzeba zrobić.
Opłaty urzędowe są określone w wątku informacyjnym Kancelarii Królewskiej i nie muszą być regulowane aktem prawnym. Wzór wniosku też nie został dokładnie określony tak więc liczy się inwencja twórcza wnioskodawcy.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Ignacy K Stempel
Posty: 177
Rejestracja: 28 lis 2023, 22:12

Medale Pamiatkowe

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Ignacy K »

Ile czasu jest na rozpatrzenie wniosku? :)
Online
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1465
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Norbert de Catalan »

Będę po pracy to będę się nim zajmował :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 218
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Norbert de Catalan pisze: 10 mar 2024, 17:33 Opłaty urzędowe są określone w wątku informacyjnym Kancelarii Królewskiej i nie muszą być regulowane aktem prawnym. Wzór wniosku też nie został dokładnie określony tak więc liczy się inwencja twórcza wnioskodawcy.
W takim razie zwracam honor. Nie zauważyłam wcześniej tej informacji (bądź też o niej zapomniałam).
Obrazek
(-) Adelaide von Hohenburg
Online
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1465
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Norbert de Catalan »

Wniosek rozpatrzony pozytywnie, akt lokacyjny zostanie wkrótce wydany
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert de Catalan pisze: 11 mar 2024, 0:32 Wniosek rozpatrzony pozytywnie, akt lokacyjny zostanie wkrótce wydany
JKM Norbercie! Czy mamy prowadzony spis aktów lokacyjnych? Podzielam opinię @Adelaide von Hohenburg odnośnie formuły. Uważam, że do momentu, w którym nie mamy tego usystematyzowanego, uporządkowanego oraz odpowiedniego porządku prawnego powinniśmy unikać takich działań. Zgadzam się co do inwencji twórczej obywatela, który chce się wykazać aktywnością, jednak jestem zdania, że powinniśmy robić to w sposób przemyślany. Jednym z naszych działań jest narracja życia społeczno - politycznego, a więc poruszanie tematów związanych między innymi z powstawaniem aktów prawnych. Takie działanie pozwoli również na tworzenie historii regionów, że w danym momencie lub okresie powstała taka, a nie inna wieś, która z czasem mogłaby być przekształcona w miasto w zależności od posiadanej liczby mieszkańców. Zmierzam tutaj do wspomnianej przeze mnie wcześniej odpowiedniej reformy administracyjnej.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 218
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Może stworzyć rejestr na wzór tego, który zajmuje się przedsiębiorstwami. Trzeba to załatwić, żeby z czasem nie pojawił się tak na prawdę bałagan. Mimo, że na razie nie ma takich majątków zbyt dużo, wypadałoby to usystematyzować.
Obrazek
(-) Adelaide von Hohenburg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kancelaria Królewska”