Podział administracyjny

Miejsce urzędowania Jego Królewskiej Wysokości Norberta de Catalán i Jego Dworu.

Moderator: Król

Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1474
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Podział administracyjny

Post autor: Norbert de Catalan »

Proponowany podział administracyjny:

Kraje Koronne pod bezpośrednią władzą Króla:
  • Korona Królestwa Skarlandu z siedzibą w Walencji
  • Korona Królestwa Czarnogóry z siedzibą w Grodźcu
  • Korona Królestwa Białogóry z siedzibą w Krystnicy
  • Korona Wschodniego Królestwa Estelli z siedzibą w Edorasie/Elche
Kraje koronne nie posiadają w swych strukturach samorządu, podlegają wyłącznie Królowi. Król zarządza nimi bezpośrednio w formie dekretów królewskich.

Kraje Senackie
To forma rozwojowa Kraju Koronnego. Król na podstawie dekretu królewskiego tworzy lokalny Senat lub przekazuje administrowanie danym krajem na Senat Zjednoczonego Królestwa Skarlandu. Cofnięcie regionu do statusu Kraju Koronnego odbywa się wyłącznie za wolą Senatu Zjednoczonego Królestwa Skarlandu.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 139
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Podział administracyjny

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert!

Jak dla mnie pomysł bardzo dobry, aczkolwiek podpatrując dzisiaj Palatynat Leocji, ich godło wzorowane jest na Królestwie Belgii, zajrzałem z czystej ciekawości na stronę Belgii w Wikipedii, aby poczytać m.in. o ustroju państwowym. Myślę, że pójście drogą wzorowaną na Belgii pozwoli stworzyć nam nie tylko coś przejrzystego, ale przede wszystkim realnego i unikalnego w oparciu o dotychczasowy kapitał ludzki z jednoczesną opcją rozwojową w przyszłości, gdy pozyskamy nowych obywateli chcących działać w Skarlandzie.

Wiele już przedyskutowaliśmy na temat kształtu państwa więc myślę, że warto jeszcze chwilę poświęcić na dopracowanie szczegółów.

Kraje Koronne pod bezpośrednią władzą Króla:
  • Korona Królestwa Skarlandu z siedzibą w Walencji
Tutaj myślę, że trzeba się pochylić nad jedną bardzo ważną kwestią. Czy Korona Królestwa Skarlandu z siedzibą w Walencji to jeden region na terytorium Skarlandu? Zastanowiłbym się tutaj może nad wydzieleniem z Korony Królestwa Skarlandu tzw. Regionu Stołecznego Walencji - mogłoby to być np. Królewskie Miasto Walencji, które w przyszłości byłoby zarządzane tylko i wyłącznie przez Monarchę. Oddając część władzy w innych jednostkach samorządowych obywatelom tutaj Monarcha do samego końca zachowałby wpływ na administrowanie tą częścią kraju. Dalej. Konieczne jest się zastanowienie co w przyszłości z dalszym podziałem Korony Królestwa Skarlandu, bo przecież na tym też będzie polegał rozwój naszego kraju, jego państwowości. Może Królestwo jako całość, a tutaj po prostu Królewskie Miasto Walencji i Kraj Walencji? Przykład. W momencie pojawienia się nowego obywatela, który będzie chciał się zaangażować w odbudowę struktur samorządowych przygotujemy nowelizację ustawy określającą utworzenie kolejnego regionu administracyjnego np. Kraju Galicji.
  • Korona Królestwa Czarnogóry z siedzibą w Grodźcu
nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń, choć może Wicekrólestwo?
  • Korona Królestwa Białogóry z siedzibą w Krystnicy
nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń, choć może Wicekrólestwo?
  • Korona Wschodniego Królestwa Estelli z siedzibą w Edorasie/Elche
nie mam tutaj żadnych zastrzeżeń, choć może Wicekrólestwo?

W Koronie Królestwa Czarnogóry, Białogóry oraz Wschodniego Królestwa Estelii nie tworzyłbym żadnego podziału administracyjnego. Uważam, że to na ten moment jest zbędne. Dzięki temu patrząc przyszłościowo dajemy możliwość potencjalnym obywatelom na rozwój Krajów Koronnych poprzez tworzenie i kształtowanie w nich np. polityki samorządowej.

Zgadzam się, że Kraje Koronne nie powinny posiadać w swoich strukturach samorządu i podlegać wyłącznie Królowi. Wydaje mi się jednak, że o ile w Koronie Królestwa Czarnogóry, Białogóry oraz Wschodniego Królestwa Estelli możemy to zrobić biorąc pod uwagę dzisiejszą kwestię liczby osób zaangażowanych w Skarland, to myślę, że Miasto Królewskie Walencji może być w Twoim władaniu, a Kraj Walencji w moim jako np. Minister-Prezydent, Gubernator lub wybierając inną nazwę np. Marszałek Kraju Walencji. W przyszłości moglibyśmy tworzyć Prowincje w Krajach. Możemy założyć, że Królestwo Skarlandu będzie składać się z trzech regionów np. Miasto Królewskie Walencji, Kraj Walencji oraz Kraj Galicji. Kraj Walencji i Kraj Galicji z kolei będzie mógł się dzielić na trzy prowincje, które będą zarządzane przez Namiestników.

Proponowany przeze mnie podział administracyjny Królestwa Skarlandu:
  • Królestwo Skarlandu
- Miasto Królewskie Walencji
- Kraj Walencji
-- Prowincja Walencji
-- Prowincja Walencji Wschodniej
-- Prowincja Walencji Zachodniej
- Kraj Galicji
-- Prowincja Galicji
-- Prowincja Galicji Północnej
-- Prowincja Galicji Południowej

Oczywiście powyższe nazwy są tylko nazwami przykładowymi.
Kraje Senackie
To forma rozwojowa Kraju Koronnego. Król na podstawie dekretu królewskiego tworzy lokalny Senat lub przekazuje administrowanie danym krajem na Senat Zjednoczonego Królestwa Skarlandu. Cofnięcie regionu do statusu Kraju Koronnego odbywa się wyłącznie za wolą Senatu Zjednoczonego Królestwa Skarlandu.
Bardzo ciekawa koncepcja. Myślę, że jednak wymagająca większej liczby obywateli. Jestem zdania, że w przyszłości będzie można taki projekt w naszym państwie wdrożyć. W tej chwili skupiłbym się jednak na prostszej strukturze państwa. Uważam, że w ramach rozwoju Kraju Koronnego, Król na podstawie dekretu królewskiego tworzy stanowisko np. Marszałka Koronnego, który w imieniu Króla administruje tym terenem. W momencie, gdy uda nam się obsadzić wszystkie stanowiska będziemy mogli utworzyć Senat Królestwa Skarlandu I kadencji, w skład którego wejdą wszyscy Marszałkowie oraz bezpośrednio Król lub osoba wskazane przez niego reprezentująca Miasto Królewskie Walencji.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Miguel de Catalan »

WKM, Norbercie I de Catalan.
Ja pokorny sługa, dowódca, szlachcic, arystokrata, "ojciec wojska Skarlandu", mam pytanie..
W podpisie JKM jest zawarta fraza: Król [...] Francji.
Czy to jest tylko tytularny król? Bez realnej władzy? Wiem że Pański jeden z synów był królem Francji a zatem to jest niejako w spadku po nim?
może można by zamienić władzę tytularną w realną. Jeśli potrzeba to zająłbym się ożywieniem, zajęciem tego terytorium. jest ono oficjalnie na mapach , w micropedi oraz w społeczności uznane za niczyje i nie istniejące. zatem również ten tytuł byłby niemożliwy i nie istniejący, nie mający pokrycia w Realu mikroświata.
Jeśli byłaby taka potrzeba to byłaby to dobra okazja dla wykazania się wojska oraz wszystkich obywateli... :) ;)
Po zdobyciu Francji miałbym kandydata na jego tron, lub też jako księcia namiestnika reprezentującego majestat Króla Norberta I Catalana Króla Skarlandu.
Takie wydarzenia nadałoby rozgłosu o nas w całym mikroświecie. Przyniosłoby nam obywateli, gości, turystów. Powiększyłoby nas terytorialnie i znowu dawało nam tytuł, funkcję, Supermocarstwa, cesarstwa, potęgi na kontynencie i w mikroświecie... :twisted: ;)
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1474
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Norbert de Catalan »

Po Octavienie przez kilka dni panowałem we Francji stąd ten tytuł, potem nastała kolejna republika jednak tytuł w moim przypadku pozostał więc realnej władzy brak.

Można się pokusić o zajęcie Francji jednak czy stworzone w ten sposób "supermocarstwo" się utrzyma i przetrwa? Pomysł wart rozważenia i nie mówię z góry nie, tylko trzeba mieć dobry powód do zajęcia tego terytorium - jakieś bandyckie napady? Może się porwę i zażądam za siebie okupu? - pomysł chory ale ciekawy :D

Ogólnie możemy coś w kwestii francuskiej wymyślić, skoro ma Pan pomysł to proszę działać :)
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Miguel de Catalan »

Imperium się utrzyma dopóki tu jestem. Nie popuszczę i mam jeszcze sposoby i sprawy. Nasz kraj ma zaplanowane wydarzenia i akcje, narracje na pewno do końca roku; tyle rozrywki. Już zajmuję się moimi pomysłami. Mamy sporo na razie do robienia. Mamy bank, mamy gospodarkę, mamy szansę i rozwijamy się za granicą. Wrócimy do potęgi na kontynencie i w mikroświecie. Tak jak pisałem już w jednym z wątków nasza aktywność sięga 3,4,5 miejsca codziennie mniej więcej odkąd w tym kraju jestem, Ja, Józef, Pan Bruno i także Król. :D ;)
Na pewno możemy wszyscy sprawić królowi prezent i już na rocznicę istnienia naszego królestwa, Francja będzie nasza. Przy okazji mam pomysł że nie będzie to tylko zwykłe parę postów narracyjny ale całe wielkie przedstawienie. zrobimy wielką kampanię. Znam tylko funkcjonowanie i działanie kampanii prowadzonych w RON zatem zrobimy na podobnej mechanice. Dlatego już teraz napiszę że będzie potrzebny ktoś kto będzie wydawał rozkazy za Francuzów.. :| ;)
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1474
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Norbert de Catalan »

To kiedy chce Pan rozpocząć inwazję?
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Miguel de Catalan »

Myślę że następny weekend?
Zmieni tylko nazwę pułków artylerii i dział. Oraz jeszcze postawimy Marynarkę, uregulujemy sprawy finansowe, związane z wojskiem. I ruszymy...
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1474
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Norbert de Catalan »

Dobrze
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Podział administracyjny

Post autor: Miguel de Catalan »

W okresie świątecznym rozwiążemy wszelkie kwestie dotyczące podboju Francji. Należałoby wtedy to usankcjonować. Mam taki plan aby kiedy to będzie możliwe zebrała się rada Vaarlandu i potwierdziła wszystkie granice. Winni wtedy wszyscy władcy Vaarlandu się zebrać, ustalić granice, mapy, strefy wpływów. Na pewno zrobię wszystko co tylko będzie możliwe aby podczas mojej kadencji, jeśli zostanę królem w RON aby doszło do takiego spotkania. W imieniu Skarlandu winien Król a może ktoś jeszcze jechać. Nie ja, gdyż występowałbym w roli władcy RON. Ale zapewne Pan Bruno byłby idealnym kandydatem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pałac Królewski El Escorial w Walencji”