Ingres Arcybiskupa Enrique Sáncheza Oviedo

Katedra Świętej Rodziny

Moderator: Duchowieństwo

Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Ingres Arcybiskupa Enrique Sáncheza Oviedo

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

INGRES JEGO EKSCELENCJI KSIĘDZA ARCYBISKUPA
ENRIQUE SANCHEZA OVIEDO
W czwartkowy wieczór w katedrze św. Rodziny odbywa się ingres Arcybiskupa Enrique Sáncheza Oviedo.

Do ołtarza zmierza procesja wejścia. Na czele procesji idzie ministrant z dymiącą kadzielnicą, krzyż i akolitki. Za nimi służba liturgiczna, przybyli kapłani i główny celebrans uroczystości. W czasie procesji wejścia chór wykonał pieśń „Attende Domine”

Obrazek


Następnie arcybiskup Oviedo powitał zgromadzonych wiernych i zaprosił do wspólnej modlitwy w intencji swojej posługi oraz całego Królestwa Skarlandu.

Chór wykonywał w czasie liturgii części stałe z Missa de Angelis.


Po zakończonej uroczystości słowo wygłosił Prymas Królestwa Skarlandu JE Arcybiskup Enrique Sánchez Oviedo.
Wasza Królewska Mość!
Dostojni przedstawiciele władz państwowych i samorządowych!
Wielebni kapłani!
Kochani wierni!
Drodzy Przyjaciele!


Archidiecezja Walencka przezywa dzisiejszego dnia niezwykłe wydarzenie. Oto bowiem kolejny pasterz lokalnej wspólnoty odbywa swój ingres do tej najważniejszej świątyni w Skarlandzie. Archidiecezja Walencka odrodziła się na początku tego roku. Patriarcha Piotr powołał Jego Eminencję Aureliusza Wawrzyńca Medyceusza Zepa na urząd arcybiskupa walenckiego i jednoczesnego Prymasa Królestwa Skarlandu. Po miesiącu Jego Dostojność Piotr zdjął z urzędu JE Aurelio de Medici y Zep i zastąpił go JE Arcybiskupem Adalbertusem Pronobisem von Hippogriff-Piccolominim, który służył naszej ojczyźnie aż do swojej v-śmierci. Od tamtego momentu aż do 27 listopada br. formalnie Archidiecezja Walencka nie miała Prymasa. W dniu dzisiejszym odbywa się mój ingres, kończący oficjalnie okres braku pasterza w owczarni skarlandzkiej.

Do Mikroświata przybyłem 16 maja 2019 roku. Z ważniejszych wydarzeń w moim dotychczasowym v-żywocie są.:
Udział w II Synodzie Gnieźnieńskim otworzonym przez JE Michelangelo Piccolominiego, wstąpienie do stanu duchownego 10 czerwca 2019, następnie zostanie mianowanym diakonem i prezbiterem i nieoczekiwane opuszczenie mikronacji na rok i powrót w 2021. Ponowne zostanie prezbiterem, odbycie inwestytury i dalsza posługa, najpierw na krótko w RON a potem już tutaj w Skarlandzie. Nie można nie wspomnieć o mianowaniu mnie biskupem 17 sierpnia br. oraz arcybiskupem 27 listopada br.
Tak po krótce wygląda moja biografia.

Mam nadzieję, że relacja pomiędzy mną a władzami, wiernymi oraz osobami nie będącymi członami Kościoła Rotryjskiego będzie dalej układała się poprawnie. Zawołaniem towarzyszącym mi od samego początku mojego bycia duchownym to: "Alter alterum docet" - Jeden uczy drugiego. Ja chcę uczyć się od starszych i bardziej doświadczonych, mam jednak głęboką nadzieję, że i inni czegoś się ode mnie nauczą.
Liczę na owocną współpracę z Wami.

Boże błogosław Królowi, Skarlandowi oraz wszystkim twoim wiernym.
Następnie głos zabrali przedstawiciele władz państwowych.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Templo Expiatorio de la Sagrada Familia”