Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Miguel de Catalan »

Helwetyk pisze: 10 sty 2022, 14:35
Miguel de Catalan pisze: 09 sty 2022, 14:44 @Helwetyk Zostałem potraktowany jako Skarlandczyk czy jako Polak ?
Pytam bo chyba co najmniej 5 osób będących obywatelami Skarlandu wzięło udział w ankiecie a jest w statystykach, że 4, więc nie wiem. :)
Wykres z frekwencją sporządziłem zgodnie z odpowiedziami na pytanie numer 3 „W których mikronacjach aktualnie działasz?”. Ankieta jest anonimowa, więc nie jestem w stanie, niestety (albo i stety…), przypisać odpowiedzi do konkretnej osoby.
Okej, rozumiem. :)
Awatar użytkownika
Helwetyk Stempel
Posty: 87
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:00

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Helwetyk »

Wasze Ekscelencje, Szanowni Państwo!

Do zakończenia badania Międzynarodowego Instytutu Ankiet oraz Centrum Badań Mikrospołecznych Leockiej Akademii Nauk pozostały zaledwie dwa dni. Dowiedzmy się, które kraje są najbardziej lubiane, które — najmniej, a o których w większości nikt nie słyszał. Udzielenie odpowiedzi zajmie — pomimo wielu krajów na liście — kilka minut. W ankiecie wzięły już udział 63 osoby. Surowe wyniki zostaną udostępnione wkrótce po zakończeniu badania.

Serdecznie zapraszam: https://mia.leocja.org/.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Miguel de Catalan »

Ukazały się już suche analizy, komentarze oraz same wyniki ankiety.:
https://forum.leocja.org/viewforum.php?f=51
Znajdują się one w tych wątkach. Kusiłoby aby dać tutaj kilka moich komentarzy odnośnie badania, jego wyników oraz niektórych komentarzy, ale nie ma co. Wynik Skarlandu przewidywalny i chyba dobry, większość albo nas bardzo lubi (zakładam, że to głosy obywateli :D ;) ) albo nas lubi, to pewnie stali bywalcy, goście zagraniczni i przyjaciele, albo ma do nas neutralny stosunek (to jest reszta gości oraz mikronautów) Mimo odrodzenia się Skarlandu w 2020 roku, to jakoś nie było to wielkim bumem i też nie stał się on nagle kierunkiem na wakacje, jednak miał swoje wzrosty, jak (zabrzmi to nieskromnie) przybycie Potockich do Skarlandu, czy wreszcie działania władz na arenie międzynarodowej, czy to poprzez politykę zagraniczną, czy też przez integrację np. we wspólnych inicjatywach, na zjazdach, w wspólnych systemach. Gdybym zajął się analizą wyników pod kątem dwóch dla mnie ważnych mikronacji, to wskazać można na takie rzeczy jak;
1. Niezbyt dużą liczbę obywateli Skarlandu. Tak tych zarejestrowanych w Stemplu jak i tych biorących udział w ankietach i inicjatywach, jak i w ogóle słabą naszą kondycję demograficzną. Choć i tak moglibyśmy się "pochwalić posiadaniem" większej liczby obywateli niż inne niektóre mikronacje.
2. Drugą rzeczą którą spostrzegłem, jest to, że mikroświat to jest jednak stary grzyb i poza kilkoma nacjami na darmowefora.pl, kilkoma młodymi obywatelami Sarmacji, czy też Leocji i tymi złymi, niedobrymi Potockimi, będącymi oczywiście wrogiem grupowym nr. 1, to nie ma w mikro nikogo nowego. Z jednej strony są osoby, które płaczą, bądź lamentują na temat złej kondycji, na temat małej ilości nowej krwi, a z drugiej to krzywo patrzy się na nacje na darmowych forach, czy też na kogokolwiek nowego, bądź Potockich. Rozumiem, że każdy popełnia jakieś błędy i ja też go popełniłem, jednak nie da sie ukryć, że są w mikronacjach w RON i nie tylko osoby, które krzywo patrzą na obecność innych, np. Potockich. To jednak sprawy i konflikty personalne prywatne i chyba nie ma co wygarniać ich jeszcze tutaj w Skarlandzie, co nie oznacza, że ich nie ma, i nie będzie, ale to m.in moja sprawa.
3. W mikronacjach większość jest danej mikronacji, bo jest tam pewna atmosfera panująca w miejscach publicznych. Myślę, że nie musi to być koniecznie idealna atmosfera, bo na takiej Nordacie są kraje i wydarzenia, gdzie konflikty grają dużą rolę. Znowu w innych krajach jest tak neutralnie, od czasu do czasu jakaś kłótnia, lub sprzeczka, konflikt i tak to raczej spokój, współpraca i praca na rzecz dobra danej mikronacji. Oddzielę tutaj Leocję, gdzie atmosfera jest ogólnie dobra, choć jak dla mnie czasem jest zbyt family friendly content, takie wzajemne głaskanie się po głowach, picie kawy itd. Ostatnio powstał tam klub (nie sportowy), klub emerytów. Patrząc na wykres kołowy odczytać można, że połowa mieszkańców, obywateli Leocji to (jak sam namiestnik określił) stare grzyby. Staż ponad 10 lat. Drugi wynik to 6-10 lat i Ex aequo 3-5 lat.
Leocja nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o wykresy do takich państw należą również: RON (50 % grzybów (choć jak dla mnie to nawet więcej, bowiem nie każdy brał udział w badaniu a poza tym osoba, która dała 3-5 lat to jest raczej górna część tego przedziału.)), Bialenia (50% (lub 70% zależy jak liczyć)), Sarmacja (choć wynik ankietowy tego nie pokazuje to myślę, że jest tam również około połowy osób które mają staż ponad, lub około 10 lat, a już na pewno uzbiera się co najmniej 50 % licząc tych będących w mikro ponad 5 lub 3 lata. Wykres Dreamlandu również nie oddaje w pełni i dokładnie tego jaki staż mają dreamlandczycy. Niby jest 60% starych grzybów, ale w badaniu udział wzięło 5 osób, czyli nie jest to jakieś miarodajne spojrzenie na rzeczywistość. Choć może można by uznać to za jakiegoś rodzaju grupę reprezentacyjną, bo gdyby lepiej przyjrzeć się temu forum i tym ludziom to wyniki byłyby podobne, choć doszłoby kilka osób mających staż od roku do 3 lat. No i zwiększyłaby się liczba tych starszych i tych "w średnim wieku". Nie pokazano jeszcze wszystkich wykresów, gdyż te są dla chętnych, ale myślę, że większość starych mikronacji, czyli tych co mają już kilka lat, ma następującą strukturę; około połowy (co najmniej) "starych grzybów", potem koło 20-30 % tych średnich i albo dochodzi do tego jeszcze kilka osób mających mniej niż 3 albo nie ma. Tylko, że wtedy mamy do czynienia z mikronacją starzejącą się i wymierającą.
3a. Dodatkową myślą, na temat demografii Skarlandu i RON jest to, że:
- W RON jest szansa, na zmianę pokoleniową, choć raczej "stare grzyby" nie odejdą od polityki, chyba, że na czas kadencji któregoś z młodszych, ale to i tak na chwilę, aby potem wrócić do sterów. Oby stary sternik nie zaspał i nie wprowadził RON na mieliznę, oraz oby stary sternik potrafił dogadać się z młodymi, bo inaczej może dojść do opuszczenia tego okrętu, przez połowę obywateli i to tą młodą połowę, co przyniesie katastrofalne dla RON skutki. Ale to mało osób zdaj chyba sobie z tego sprawę, i chyba tylko "średni grzyb", czyli władca Rzeczpospolitej stara się jakoś spalać ten okręt i godzić załogę. Jednak zobaczymy co z tego wyjdzie..
- W Skarlandzie mamy już niejako nowe państwo, nowych obywateli, nastąpiła zmiana pokoleniowa i praktycznie nie ma teraz tutaj nikogo ze "starych grzybów", prócz Króla, Księcia Bruno oraz nieaktywnego Hrabiego Francisca Vazqueza de Saavedra.
- W przypływie chęci dodam, że w Rotrii również mamy do czynienia z wymianą pokoleniową, bo aktualnie jest co najmniej 6 aktywnych duchownych, którzy coś wnoszą albo do wspólnot lokalnych, albo do samego PKR.

Myślę, że napisałem już dosyć sporo i na tę chwilę wystarczy. I tak pewnie gdzie ktoś to skomentuje, przyczepi się, bądź przyjdzie tutaj polemizować z moimi opiniami, wrażeniami, odczuciami i refleksjami. Dlatego, jeśli jest jakiś cwaniak co chce dyskutować, o moich własnych opiniach oraz o mojej wypowiedzi, to zapraszam tutaj, bo nie będę ciebie ganiał po innych forach. To taki tylko wniosek formalny. :D ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Miguel de Catalan »

Karolina von Lichtenstein pisze: 17 sty 2022, 02:37 Trudno gdzieś indziej w mikroświecie znaleźć tak spore audytorium do walki politycznej czy zbierania poparcia, aby zostać namiestnikiem, kanclerzem, księciem. Zarazem – wszelkie zniknięcia są raczej dość mocno punktowane.

Leocja to zaś doskonały kraj, aby odpocząć, zebrać nieco myśli i – nie musząc walczyć o nic – iść do przodu z projektami, o których „zawsze się myślało”, a co do których nie było pewności, czy byłoby zapotrzebowanie. W Leocji jest popyt na wszystko, co ciekawe.
https://forum.leocja.org/viewtopic.php?p=22256#p22256

Tak jeszcze w temacie ankiety, badania oraz rozmów prowadzonych w tych wielu wątkach, natrafiłem na to.
Nie zgodzę się z Karoliną von Lichtenstein-Roumaine, bo według mnie RON mogła by być dobrym przykładem walk politycznych lub o głosy.
Pewnie mało osób o tym wie, bo mało interesuje się tym co się tam dzieje. Przecież aby kiedyś kandydat zagraniczny mógł startować w elekcji musiał uzyskać zgodę ustępującego króla, a jeśli nie to nie mógł. Teraz to się zmieniło, ale nadal elekcje wywołują zainteresowanie i żywe emocje. Podczas elekcji, kandydaci rozmawiają, proponują sobie stołki, odznaczenia oraz funkcje, udziały. A na zwykłym Sejmie Walnym. Tam to są emocje.
Podczas jednego sejmu przez pewne zachowania, bierność doszło do impasu i konfliktu, doszło do zgłoszenia Liberum Veto, Król abdykował (była to chyba druga, lub trzecia abdykacja w historii RON). Potem szybka elekcja i znów układy. Potem znów sejm i znów układy. Potem nastały złote czasy potockich :lol: ;) A teraz znów Sejm, znowu sprzeczki, konflikty nie tylko na sejmie... Żywe emocje i prawdziwa, rzeczywista polityka XVII-wiecznej polskiej szlachty...
Awatar użytkownika
Ludwik Tomović Stempel
Posty: 70
Rejestracja: 11 kwie 2020, 21:28

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Ludwik Tomović »

Jeśli jest jakiś cwaniak co chce dyskutować, o Karoliny własnych opiniach oraz o Karoliny wypowiedzi, to zapraszam do Leocji, bo Karolina nie będzie ciebie ganiała po innych forach. To taki tylko wniosek formalny. :D ;)
Obrazek

/-/
dr net. chor. Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Gubernator Konfederacji Sclavinii
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Miguel de Catalan »

Ludwik Tomović pisze: 17 sty 2022, 13:06 Jeśli jest jakiś cwaniak co chce dyskutować, o Karoliny własnych opiniach oraz o Karoliny wypowiedzi, to zapraszam do Leocji, bo Karolina nie będzie ciebie ganiała po innych forach. To taki tylko wniosek formalny. :D ;)
:lol:
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

@Miguel de Catalan Ciekawe wnioski, analiza. Myślę, że mam podobne odczucia.
Ludwik Potocki Catalan
Awatar użytkownika
Stefano Agostini Stempel
Kapłan
Kapłan
Posty: 92
Rejestracja: 27 wrz 2021, 18:03
Lokalizacja: Walencja

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Stefano Agostini »

Patrząc na wynik dotyczący stażu wiadomym było, że jest w mikronacjach sporo osób starszych i że jest to 1/3 czy nawet połowa to było pewne.
Ciekawe są wyniki niektórych państw. Sarmacja jest jednym z tych państw będących w dobrej sytuacji, gdyż łączą pokolenia starszych oraz te młodsze.
Skarland ma praktycznie tylko nowe osoby, nowy narybek, nową siłę i energię. Leocja pomimo bycia nowym krajem, stała się takim portem zbierającym też te starsze statki. Taki wybrali sobie cel, aby być mikronacją mającą rolę ogródka działkowego Polinu, gdzie każdy na swojej działeczce może sobie swobodnie działać, pod patronatem i przy wsparciu Namiestników. Wynik Bialenii, Rzeczpospolitej, Dreamlandu, czy też jakby dodać takie kraje jak Rotria, Sarmacja, Austro-Węgry, również nie dziwi. Sarmację broni to, że wielu starszych nie wzięło udziału w tej ankiecie, dlatego też wyszli na państwo w dobrej pozycji, choć rzeczywiście sprawa nie jest chyba aż tak dobra.

Jeśli chodzi o wynik Skarlandu to możemy się cieszyć ale i zastanowić, co zrobić aby więcej osób miało o nas lepsze zdanie. Wiadomo, hejterzy znajdą się zawsze, jednak my skupmy się na tych, którzy mają stosunek obojętny wobec Skarlandu. :)
(+) x. inf. Stefano Agostini
Wikariusz Generalny Archidiecezji Walenckiej
Kanonik Kapituły Archikatedralnej Bazyliki św. Jana na Lateranie
Protonotariusz Apostolski

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Badanie Leockiej Akademii Nauk: które mikronacje lubimy?

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

No co fakt i analiza, to fakt.
Ludwik Potocki Catalan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambasada Palatynatu Leocji”