Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Jesteś nowym mieszkańcem Królestwa Skarlandu? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na początek.
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Miguel de Catalan »

Karsten Cayetana pisze: 23 lip 2021, 10:32 Ja proponuję umieścić Turetie na ziemiach pomiędzy RON a Cesarstwem Niemieckim. Wtedy też wypełni się pustka na mapie.
Ja zaproponowałem Osterię bowiem najbardziej podobna jest swoim kształtem do tego co zostało już zrobione i wymyślone przez Turetczyków.
Awatar użytkownika
Ludwik Dalkowski
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2021, 20:03

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Ludwik Dalkowski »

Oczywiście z naniesieniem Turetii na mapę wstrzymamy się do Zjazdu Państw Vaaralndu. Na dobrą sprawę nie mamy w kraju nawet kartografa. Dla nas priorytetem jest by nasza lokalizacja była ogólnie zaakceptowana przez inne państwa.
Hrabia Ludwik Dalkowski,
Sekretarz Stanu na Dworze Królewskim Kazimierza Sakowicza w Królestwie Turetii.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Nie chcę nic sugerować, ale warto by doprecyzować miejsce lokacji przez władze Królestwa Turetii i przedstawić do akceptacji na Zjeździe. Padają bowiem różne propozycje ze strony przedstawicieli Skarlandu, a sami obywatele Tureii, jak słuchy niosą, woleli by pozostać na wyspie na której obecnie jest ich kraj. Warto więc określić czy lokacja ma być na ladzie, czy na wyspie i w którym miejscu ( mapa z lipca 2021). Chyba że faktycznie jest Wam obojętne gdzie lokacja zostanie dokonana.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Miguel de Catalan »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 27 lip 2021, 8:05 Nie chcę nic sugerować, ale warto by doprecyzować miejsce lokacji przez władze Królestwa Turetii i przedstawić do akceptacji na Zjeździe. Padają bowiem różne propozycje ze strony przedstawicieli Skarlandu, a sami obywatele Tureii, jak słuchy niosą, woleli by pozostać na wyspie na której obecnie jest ich kraj. Warto więc określić czy lokacja ma być na ladzie, czy na wyspie i w którym miejscu ( mapa z lipca 2021). Chyba że faktycznie jest Wam obojętne gdzie lokacja zostanie dokonana.
Mądrze książę prawi. :)
Awatar użytkownika
Ludwik Dalkowski
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2021, 20:03

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Ludwik Dalkowski »

Po konsultacji z Dworem Królewskim ustaliliśmy za najbardziej odpowiedni region pomiędzy Inflantami(RON) a Wschodnim Królestwem Estelli.
Kształt terenu przypomina teren obecnej mapy Turetii, odpowiada geograficznie opisowi naszych miast i w pewnym sensie wypełnia pustkę w tym rejonie.
Oczywiście jest to nasza propozycja i by tam właśnie ogłosić istnienie Królestwa musielibyśmy uzyskać zgodę sąsiadów.
Hrabia Ludwik Dalkowski,
Sekretarz Stanu na Dworze Królewskim Kazimierza Sakowicza w Królestwie Turetii.

Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Czyli chodzi o dawne terytorium Osterii, jak zaproponował JW Miguel Jorge de Catalan ?

Obrazek
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Dalkowski
Posty: 9
Rejestracja: 16 lip 2021, 20:03

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Ludwik Dalkowski »

Przepraszam za zwłokę ale zatrzymały mnie sprawy zdrowotne (real). Tak dokładnie myślimy o lokacji zaproponowanej przez JW Miguela Jorge de Catalan. Dokładnie tak jak przedstawił WE na mapie powyżej.

Chciałbym jeszcze raz zapytać czy Król Skarlandu byłby chętny podpisać traktat uznaniowy z Królestwem Turetii.
Hrabia Ludwik Dalkowski,
Sekretarz Stanu na Dworze Królewskim Kazimierza Sakowicza w Królestwie Turetii.

Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1441
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Norbert de Catalan »

Chętny może i bym był ale najpierw trzeba dogadać szczegóły z Generalitatem a potem Kortezy muszą dać zgodę. Ale generalnie jestem na tak w kwestii traktatu uznaniowego
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: José Guillermo Potocki »

Ja jestem jak najbardziej za. Dziś odwiedziłem forum Turetii. Do pracy w rządzie wrócę za jakiś czas, gdyż aktualnie jestem na wakacjach na Sanaterze :lol: .
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta dyplomatyczna L.Dalkowskiego

Post autor: Miguel de Catalan »

Jeśli chodzi również i o mnie to też nie mam problemu. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się z Nami!”