Alabado sea Jesucristo!

Jesteś nowym mieszkańcem Królestwa Skarlandu? Chcesz się nam przedstawić? Wejdź, to idealne miejsce na początek.
Franco Martínez
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:33

Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Franco Martínez »

Laudetur Iesus Christus!
Nazywam się Franco Martinez, jestem mieszkańcem miasta Toledo. Przybywam tutaj aby poznać ten dziwny świat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Miguel de Catalan »

Witam serdecznie w Królestwie Skarlandu.
Pan Skarlandczyk

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Pan Skarlandczyk »

Witaj! Jestem Pan Skarlandczyk. Miło mi Cię poznać. Mam nadzieję, że zostaniesz u nas na dłużej. Zachęcam do przeczytania poradnika oraz etykiety. Powinno to pomóc Panu/i w dalszym działaniu na rzecz Królestwa Skarlandu. Dowie się Pan/i też wielu ciekawych i przydatnych informacji. ;)
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: José Guillermo Potocki »

Witam Pana bardzo serdecznie w Królestwie Skarlandu!
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Szczęść Boże. Witam w Skarlandzie. :) Zaciekawił mnie Pański awatar oraz kapelusz kardynalski nad nim. Czy jest Pan zainteresowany dołączeniem do Kościoła Rotryjskiego?
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

Witam w Skarlandzie. :)
Życzę miłego pobytu.
Ludwik Potocki Catalan
Franco Martínez
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:33

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Franco Martínez »

Enrique Sánchez Oviedo pisze: 28 sie 2021, 17:33 Szczęść Boże. Witam w Skarlandzie. :) Zaciekawił mnie Pański awatar oraz kapelusz kardynalski nad nim. Czy jest Pan zainteresowany dołączeniem do Kościoła Rotryjskiego?
Co to jest niby Kościół Rotryjski? Jakaś tania podróbka Kościoła Katolickiego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Franco Martínez pisze: 28 sie 2021, 18:52
Enrique Sánchez Oviedo pisze: 28 sie 2021, 17:33 Szczęść Boże. Witam w Skarlandzie. :) Zaciekawił mnie Pański awatar oraz kapelusz kardynalski nad nim. Czy jest Pan zainteresowany dołączeniem do Kościoła Rotryjskiego?
Co to jest niby Kościół Rotryjski? Jakaś tania podróbka Kościoła Katolickiego?
Nie. Jakbym miał określać Rotrię użyłbym słów wirtualny kościół. Religia głoszona przez Kościół Rotryjski jest najpopularniejszą i największą w mikroświecie. Odwołuje się do tradycji katolicyzmu i pielęgnuje wartości chrześcijańskie w Mikroświecie.
Patriarcha Rotrii jest suwerenem Państwa Kościelnego Rotria oraz głową Kościoła Rotryjskiego. Wybierany przez kolegium kardynalskie na czteromiesięczną kadencję.
Rotria funkcjonuje w klimacie Kościoła Katolickiego z przełomu XIX i XX wieku, do czasów Soboru Watykańskiego II.
Takie informacje można znaleźć na jej stronie. Jeśli chciałby Pan dowiedzieć sie czegoś więcej zachęcam odwiedzić stronę na micropedi: https://micropedia.fandom.com/wiki/I_Rotria
Polecam także zajrzeć na forum Rotrii, do dyskusji, które się tam toczyły.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Franco Martínez
Posty: 30
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:33

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Franco Martínez »

Ja jednak widzę, że naśladuje Pan realny kościół katolicki. Są tutaj kościoły, stopnie duchownych, zwroty, msze, itd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Alabado sea Jesucristo!

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Nie zgodzę się Panem. Nie ma u nas święceń są nominacje. Diakon, prezbiter, biskup, kardynał to tylko kolejne tytuły, funkcje. Nie jesteśmy księżmi w pełni tego słowa znaczeniu, w tym realnym znaczeniu. Choć zwracamy się do siebie ekscelencjo, eminencjo, wielebny itd., to są to tylko zwroty, tak jak do króla mówię Wasza Królewska Mość. Kościoły, budynki istnieją wielu religiach itd. My naśladujemy ten kościół realny ale bez niektórych elementów, nie udzielamy sakramentów. Celebry, lub jak Pan woli msze, są opisami uroczystości i czynności. W zależności od państwa i kapłana to wyglądają inaczej. Ja przyjąłem taka formę postów. inni piszą oddzielnie ewangelie a oddzielenie kazania, nie musza one być prawdziwymi, mogą być oryginalne, ale często są zapożyczonymi z Internetu, gdzie inni publikują dla innych. to jest zabawa. Roleplay. Każdy gra jakąś rolę. Jedni bawią się w królów inni w prezydentów, inni w żołnierzy a inni w duchownych.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj się z Nami!”