Prośba

Miejsce przeznaczone do składania wniosków i pism skierowanych do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Prośba

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Wasza Królewska Mość
W związku z przejęciem przez Waszą Królewską Mość władzy nad Koroną Królestwa Agurii proszę o zgodę na wykupienie Zakładów Pangarda z siedziba w Worchocku za kwotę 164 500 peset.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

Ja zaś myślę, że może można by odwołać już całkowity dominat. Nie trzeba chyba pilnie obrad Kortez Generalnych, przydałoby się mieć Rząd, jednak mógłby on być częściowo w osobie króla. Ja mógłbym objąć sekretariat spraw wewnętrznych, albo sprawy wojskowe, bezpieczeństwa...

Co JKM @Norbert de Catalan o tym myśli ? Dobrze jakby niedawni gubernatorzy wrócili, jakby burmistrzowie, (alkadzi) wrócili... Dzięki temu także i inne niepisane rzeczy są łatwiejsze i lepiej widoczne przez zagranicę. Słyszałem, że JKW Miguel miał np. problem z wydaniem znaczka świątecznego, bo też JKM wprowadził dominat i wszystkich odwołał. A przecież u nas w Skarlandzie nikt drogą oficjalną, prawną nie by ł upoważniony do robienia znaczków i kazdy mógł wystawić. Choć teoretycznie x. Miguel jest Mężem Zaufania i niejako przedstawicielem Skarlandu przy Stemplu, ISM, ŚZF itp. itd.
Ludwik Potocki Catalan
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1464
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Norbert de Catalan »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 04 sty 2022, 19:18 Wasza Królewska Mość
W związku z przejęciem przez Waszą Królewską Mość władzy nad Koroną Królestwa Agurii proszę o zgodę na wykupienie Zakładów Pangarda z siedziba w Worchocku za kwotę 164 500 peset.
Czy zakłady te są państwowe (własność skarbu Agurii)? Bo myślałem, że to własność prywatna XD
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Marka jest własnością prywatną, powstała z inicjatywy Petrowiczów Catalanów, ale zakłady zostały odbudowane ze środków skarbu Królestwa Agurii. Chciałbym wiec wykupić zakłady za pełną ich wartość, tak by na powrót stanowiły właśność rodu.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1464
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Norbert de Catalan »

Skoro marka jest prywatna to i zakład jest prywatny tak więc uznam iż firma otrzymała pomoc publiczną na odbudowę :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1464
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Norbert de Catalan »

Ludwik Potocki Catalan pisze: 04 sty 2022, 23:58 Ja zaś myślę, że może można by odwołać już całkowity dominat. Nie trzeba chyba pilnie obrad Kortez Generalnych, przydałoby się mieć Rząd, jednak mógłby on być częściowo w osobie króla. Ja mógłbym objąć sekretariat spraw wewnętrznych, albo sprawy wojskowe, bezpieczeństwa...

Co JKM @Norbert de Catalan o tym myśli ? Dobrze jakby niedawni gubernatorzy wrócili, jakby burmistrzowie, (alkadzi) wrócili... Dzięki temu także i inne niepisane rzeczy są łatwiejsze i lepiej widoczne przez zagranicę. Słyszałem, że JKW Miguel miał np. problem z wydaniem znaczka świątecznego, bo też JKM wprowadził dominat i wszystkich odwołał. A przecież u nas w Skarlandzie nikt drogą oficjalną, prawną nie by ł upoważniony do robienia znaczków i kazdy mógł wystawić. Choć teoretycznie x. Miguel jest Mężem Zaufania i niejako przedstawicielem Skarlandu przy Stemplu, ISM, ŚZF itp. itd.
W kwestiach dominatu to jego wprowadzenie wiąże się z takimi konsekwencjami. Dominat zostanie odwołany w Krajach Korony Królestwa Skarlandu i samorządach miejskich - tak więc wszyscy powołani urzędnicy wrócą na swe stanowiska.

Co do sformowania nowego Generalitatu to nikt się póki co nie zgłosił z pomysłem jego sformowania.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Norbert de Catalan pisze: 06 sty 2022, 17:09 Skoro marka jest prywatna to i zakład jest prywatny tak więc uznam iż firma otrzymała pomoc publiczną na odbudowę :D
Bardzo dziękuję. :)
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Miguel de Catalan »

Norbert de Catalan pisze: 06 sty 2022, 17:16
Ludwik Potocki Catalan pisze: 04 sty 2022, 23:58 Ja zaś myślę, że może można by odwołać już całkowity dominat. Nie trzeba chyba pilnie obrad Kortez Generalnych, przydałoby się mieć Rząd, jednak mógłby on być częściowo w osobie króla. Ja mógłbym objąć sekretariat spraw wewnętrznych, albo sprawy wojskowe, bezpieczeństwa...

Co JKM @Norbert de Catalan o tym myśli ? Dobrze jakby niedawni gubernatorzy wrócili, jakby burmistrzowie, (alkadzi) wrócili... Dzięki temu także i inne niepisane rzeczy są łatwiejsze i lepiej widoczne przez zagranicę. Słyszałem, że JKW Miguel miał np. problem z wydaniem znaczka świątecznego, bo też JKM wprowadził dominat i wszystkich odwołał. A przecież u nas w Skarlandzie nikt drogą oficjalną, prawną nie by ł upoważniony do robienia znaczków i kazdy mógł wystawić. Choć teoretycznie x. Miguel jest Mężem Zaufania i niejako przedstawicielem Skarlandu przy Stemplu, ISM, ŚZF itp. itd.
W kwestiach dominatu to jego wprowadzenie wiąże się z takimi konsekwencjami. Dominat zostanie odwołany w Krajach Korony Królestwa Skarlandu i samorządach miejskich - tak więc wszyscy powołani urzędnicy wrócą na swe stanowiska.

Co do sformowania nowego Generalitatu to nikt się póki co nie zgłosił z pomysłem jego sformowania.
Oczekujemy zatem na akt prawny. :) ;)
WKM @Norbert de Catalan
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Miguel de Catalan »

WKM @Norbert de Catalan, po namyśle i nagłym oświeceniu oraz zyskaniu weny i pomysłów na aktywności oraz inicjatywy myślę, że jestem w stanie objąć stanowisko Przewodniczącego Generalitatu. Na razie chciałbym aby był to rząd jednoosobowy, jednak z czasem myślę, że mógłbym dobierać odpowiednie osoby do współpracy. :)

Ale proszę aby oprócz mnie znalazła się osoba, która gdyby zostało otwarte kolejne posiedzenie Kortez Generalnych, objęła stanowisko Prezydenta Kortez Generalnych i przewodniczyła jego obradom. @Enrique Sánchez Oviedo @Stefano Agostini @Sofia de Medici y Zep @José Guillermo Potocki @Bruno Petrowicz Catalan @Karsten Cayetana @Adelaide de Sousa de la Acri @Norbert de Catalan @Ludwik Potocki Catalan @Alfred Fabian von Tehen-Dżek @F. hr. Vazquez de Saavedra
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Prośba

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Ja popieram i zapewniam o moim wsparciu dla Pańskiej osoby we wszelkich inicjatywach na rzecz Skarlandu. :)
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Kancelaria Królewska”