Pierwsze posiedzenie

Parlament, którego członkami są wszyscy obywatele Królestwa Skarlandu.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1426
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Pierwsze posiedzenie

Post autor: Norbert de Catalan »

Dostałem propozycje stowarzyszenia Skarlandu z Muratyką.
Brak większych szczegółów ale na pewno wiązało by się to z przeprowadzką na ich forum.

Zaznaczę na wstępie, że jestem takiemu rozwiązaniu przeciwny ale chętnie poznam zdanie reszty obywateli

Edycja 17:11, 21.02.2022:
Tak więc dostałem więcej szczegółów:
Ogólnie moja propozycja wygląda tak.
Jesteście krajem w 100% niepodległym, macie swoją armię, skarb (robimy system bankowy w kraju + stronę), jesteśmy oddzielnymi podmiotami prawnymi, a jedyne co nas łączy to umowa która mówi o tym, że dzielimy forum. Mogę także zaoferować, że wszyscy Skarlandczycy dostaną obywatelstwo Muratyckie i wszystkie swobody jak i prawa.

Pozwoli to naszym obu państwa koegzystować, wzmocnić nasze więzi, a poza tym tak jak wspomniałem uratuje wasze dziedzictwo przed upadkiem, gdyby np. wszyscy stopniowo odchodzili.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Pierwsze posiedzenie

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Szczerze mówiąc to mam złe doświadczenia z udziału w takich układach. Niby Skarland będzie suwerenny, ale wchodząc na forum Muratyki stanie się od niej zależny. Druga sprawa, że obecne forum Skarlandu graficznie jest znacznie ładniejsze od tego czarnego na którym jest Muratyka i jak mniemam znacznie bezpieczniejsze.

Fakt, społeczność Muratyki jest znacznie liczniejsza i aktywniejsza. Nas zostało niewielu : Wasza Królewska Mość, ja, Adelaide de Sousa de la Acri, Karsten Cayetana (ostatnio widziany 03 września 2021) i F. hr. Vazquez de Saavedra (ostatnio widziany 19 czerwca 2021), w sumie 5 osób. Aktywność też nie jest na poziomie pozwalającym stwierdzić że coś w ten układ wniesiemy. Decyzja jest trudna, a w sytuacji w jakiej jest Skarland trudno oszacować co będzie dla nas korzystniejsze, pozostanie na własnym forum czy przejście na forum Muratyki. Myślę że ta decyzja powinna pozostać w rekach Waszej Królewskiej Mości jak i to czy pozostaniemy w obecnym ustroju czy utworzymy monarchię absolutną. Patrząc jednak na to że brakuje nam ludzi do obsady nawet kluczowych urzędów w państwie pole działania jest niewielkie i pozostaje jedna droga - monarchia absolutna i próba ratowania kraju i wyciągnięcia go z "dołka" w jakim się znalazł.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1426
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Pierwsze posiedzenie

Post autor: Norbert de Catalan »

Jest to zbyt poważny temat aby decyzję podejmować jedno osobowo.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Pierwsze posiedzenie

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Zgadza się. Poczekajmy więc na opinie Adelaidy de Sousa de la Acria, bo obecnie tylko ona jest jeszcze aktywna. Na pojawienie się pana Cayetana i hrabiego Saavedry za bardzo bym nie liczył.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1426
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Pierwsze posiedzenie

Post autor: Norbert de Catalan »

Do tego ostatniego pisałem ale pomimo gwarancji, że się pojawi do tej pory się nie pojawił - zapracowany pan trener.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1426
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Pierwsze posiedzenie

Post autor: Norbert de Catalan »

Na tą chwilę temat stowarzyszenia uważam za zamknięty.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kortezy Generalne”