Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Parlament, którego członkami są wszyscy obywatele Królestwa Skarlandu.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1426
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: Norbert de Catalan »

Zaczyna mi do Hrabiego Saavedry brakować cierpliwości. Wnioskuje o coś po czym znika i tyle go widzieli...
Jak się dzisiaj nie pojawi to zamykam posiedzenie.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karsten Cayetana Stempel
Señor
Señor
Posty: 334
Rejestracja: 22 mar 2021, 18:50

Odznaczenia

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: Karsten Cayetana »

Stawiam się.

Adelaide de Sousa de la Acri pisze: 15 cze 2022, 16:12 Wróciłam, wróciłam.
Bardzo cieszy mnie powrót hrabiny. Oczywiście Hrabstwo oddaje. :)
Karsten Cayetana, były Prezydent Kortezów Generalnych.
Hildago Królestwa Skarlandu.
Dawniej Trener Scarlañia Valencia.
Aktualnie Selekcjoner Reprezentacji Skarlandu.
Obrazek
Ambasador w Królestwie Santery i Królestwie Turetii:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 16 cze 2022, 09:47 Nie chcę być nadmiernie krytyczny względem propozycji pana hrabiego, ale nie do końca rozumiem po co wystąpienie o kolejne zwołanie posiedzenia Kortez z propozycją porządku obrad w którym punkt 2 i 3 to przepisanie porządku obrad z zakończonego niedawno Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez o które wnioskował Pan Hrabia. Być może jest to efekt że hrabia nie uczestniczył w posiedzeniu Kortez o które wnioskował.

PORZĄDEK OBRAD NADZWYCZAJNEGO POSIEDZENIA KORTEZ
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 07 kwie 2022, 17:40 Wasza Wysokość!
Skarlandczycy!

Proponuję na początku dyskusję nad porządkiem posiedzenia, tak aby nam ułatwiło to nie tylko podejmowanie decyzji, ale pozwoliło na usystematyzowanie naszej pracy:

1. Ustrój państwa - dostosowanie do aktualnie panującej sytuacji.
2. Przegląd aktów prawnych.
3. Podział administracyjny, terytorialny.
4. Weryfikacja Obywateli oraz Mieszkańców.
5. Weryfikacja Instytucji, Organizacji, Przedsiębiorstw.
6. Weryfikacja Traktatów Międzynarodowych.
7. Kierunki rozwoju polityki społecznej (obywatelskiej, naukowej kulturowej, sportowej), wewnętrznej (administracyjnej, obronnej, finansowej i gospodarczej) oraz zagranicznej.
PORZĄDEK OBRAD OBECNEGO POSIEDZENIA KORTEZ
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 13 cze 2022, 23:08 Wasza Wysokość!
Skarlandczycy!

Proponuję na początku dyskusję nad porządkiem posiedzenia, tak aby nam ułatwiło to nie tylko podejmowanie decyzji, ale pozwoliło na usystematyzowanie naszej pracy:

1. Wybór Przewodniczącego oraz Sekretarza Obrad Posiedzenia Kortez Generalnych.
2. Weryfikacja wypracowanych zmian podczas Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych.
a. Ustrój państwa - dostosowanie do aktualnie panującej sytuacji.
b. Przegląd aktów prawnych.
c. Podział administracyjny, terytorialny.
d. Weryfikacja Obywateli oraz Mieszkańców.
e. Weryfikacja Instytucji, Organizacji, Przedsiębiorstw.
f. Weryfikacja Traktatów Międzynarodowych.
3. Wypracowanie oraz przedstawienie Programu - Kierunku rozwoju polityki społecznej (obywatelskiej, naukowej kulturowej, sportowej), wewnętrznej (administracyjnej, obronnej, finansowej i gospodarczej) oraz zagranicznej.
4. Omówienie XV - lecia istnienia Królestwa Skarlandu.
5. Wolne wnioski i dyskusja.
6. Zamknięcie Posiedzenia Kortez Generalnych.
Jeśli pan hrabia Saavedra nie pojawi się na obradach do niedzieli, to składam wniosek formalny o przejście do 6 punktu obrad.
Wasza Ekscelencjo!
Kompletnie nie rozumiem jaki wydźwięk ma mieć ta wiadomość - co ona ma wnieść do dyskusji. Po pierwsze. Widząc brak zainteresowania i zaangażowania przez ostatni miesiąc - m.in. przez Waszą Ekscelencję sprawami Królestwa Skarlandu postanowiłem złożyć wniosek o zwołanie Kortez. Po drugie. Przedstawiłem porządek obrad, który zawiera punkty z Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych, a nie jest przepisany, bo wiem jest wyraźnie zaznaczone, że chodzi o "Weryfikację wypracowanych zmian podczas Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych". Po trzecie. Przez ostatni miesiąc od Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych życie w Krokestwie Skarlandu w żaden sposób nie ożywiło się tak abyśmy utwierdzili się w tym co sobie zakładaliśmy. Aktywność nie może spoczywać na barkach Norberta czy moich. Dobrze by było gdyby każdy wykazywał się pomysłami oraz projektami i inicjatywami. Po czwarte. Nadal będę zdania, że to co zostało wypracowane miesiąc temu nie dało żadnego efektu w postaci zwiększenia aktywności, za co poniekąd WE jest odpowiedzialny, bo prowadził posiedzenie.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Wasza Wysokość!
Wysoka Izbo!

Zgodnie z brakiem propozycji zmian do porządku obrad zostaje on w zaproponowanym kształcie.

Zgodnie z brakiem innych kandydatur na Przewodniczącego Kortez Generalnych poza mną, przyjmuję propozycję.

Na Sekretarza posiedzenia Kortez Generalnych proponuję kandydaturę Ekscelencji Bruna Petrowicza Catalan, celem sporządzenia po zakończeniu obrad stosownego protokołu z obrad. Czy Ekscelencja wyraża zgodę i czy Wysoka Izba nie zgłasza przeciwwskazań?
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 01:13 Kompletnie nie rozumiem jaki wydźwięk ma mieć ta wiadomość - co ona ma wnieść do dyskusji. Po pierwsze. Widząc brak zainteresowania i zaangażowania przez ostatni miesiąc - m.in. przez Waszą Ekscelencję sprawami Królestwa Skarlandu postanowiłem złożyć wniosek o zwołanie Kortez.
Faktycznie, muszę przyznać że od pewnego czasu moja aktywność jest znikoma. Dziwne jest jednak, że to właśnie pan hrabia komukolwiek zarzuca brak zaangażowania i zainteresowania sprawami Skarlandu. Przyszliśmy do Królestwa Skarlandu niemal w tym samym czasie, pan hrabia 25 marca 2020, ja 28 sierpnia 2020. Do dziś pan hrabia napisał 56 postów, ja 1235. Odsuńmy jednak tą licytacje na bok, bo w gruncie rzeczy idzie o to że pan hrabia nie należy do liderów zaangażowania i zainteresowania czymkolwiek w Skarlandzie. Można więc powiedzieć przyganiał kocioł garnkowi.
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 01:13 Po drugie. Przedstawiłem porządek obrad, który zawiera punkty z Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych, a nie jest przepisany, bo wiem jest wyraźnie zaznaczone, że chodzi o "Weryfikację wypracowanych zmian podczas Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych".
Ma pan hrabia rację. Jak przemielimy jeszcze raz tematy które były omawiane na Nadzwyczajnym Posiedzeniu Kortez to aktywność wzroście a przy okazji zweryfikujemy czy podjęte decyzje wpłynęły na sytuację w kraju.
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 01:13 Po trzecie. Przez ostatni miesiąc od Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych życie w Krokestwie Skarlandu w żaden sposób nie ożywiło się tak abyśmy utwierdzili się w tym co sobie zakładaliśmy. Aktywność nie może spoczywać na barkach Norberta czy moich. Dobrze by było gdyby każdy wykazywał się pomysłami oraz projektami i inicjatywami.
Rzeczywiście i bez debaty widać co życie w Królestwie Skarlandu nie ożywiło się tak, jak byśmy sobie życzyli. Jak mawiają mądrzy ludzie, potrzebna jest lokomotywa która pociągnie wagony bo te same z siebie nie pojadą. Skoro więc pan hrabia zalicza się do liderów aktywności to zachęcam do przedstawienia pomysłów, projektów i inicjatyw które ożywia Skarland. Wnioski o zwołania kolejnych posiedzeń Kortez na których bedą omawiane tematy już omówione nic nie zmieni.
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 01:13 Po czwarte. Nadal będę zdania, że to co zostało wypracowane miesiąc temu nie dało żadnego efektu w postaci zwiększenia aktywności, za co poniekąd WE jest odpowiedzialny, bo prowadził posiedzenie.
Absurdalny zarzut. Faktycznie, poprowadziłem posiedzenie Kortez (o zwołanie których Szanowny wystąpił) zgodnie z porządkiem obrad który hrabia przedstawił. Przypomnę jednak że moje przewodnictwo obrad było poniekąd wymuszone zniknięciem pana hrabiego. Jeśli uważa pan że za brak efektów które miało przynieść Nadzwyczajne Posiedzenie Kortez odpowiada prowadzący jego obrady, to czekam na efekty pańskich działań i przewodnictwa w obradach Kortez.
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 01:22 Zgodnie z brakiem innych kandydatur na Przewodniczącego Kortez Generalnych poza mną, przyjmuję propozycję.

Na Sekretarza posiedzenia Kortez Generalnych proponuję kandydaturę Ekscelencji Bruna Petrowicza Catalan, celem sporządzenia po zakończeniu obrad stosownego protokołu z obrad. Czy Ekscelencja wyraża zgodę i czy Wysoka Izba nie zgłasza przeciwwskazań?
Proszę wybaczyć, nie przyjmuję kandydatury na sekretarza obrad. Nie widzę też potrzeby sporządzania protokołu z obrad. Debata jest prowadzona jawnie na forum i zarówno przebieg obrad jak i każda wypowiedz jest zapisana i widoczna dla każdego zainteresowanego.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Faktycznie, muszę przyznać że od pewnego czasu moja aktywność jest znikoma. Dziwne jest jednak, że to właśnie pan hrabia komukolwiek zarzuca brak zaangażowania i zainteresowania sprawami Skarlandu. Przyszliśmy do Królestwa Skarlandu niemal w tym samym czasie, pan hrabia 25 marca 2020, ja 28 sierpnia 2020. Do dziś pan hrabia napisał 56 postów, ja 1235. Odsuńmy jednak tą licytacje na bok, bo w gruncie rzeczy idzie o to że pan hrabia nie należy do liderów zaangażowania i zainteresowania czymkolwiek w Skarlandzie. Można więc powiedzieć przyganiał kocioł garnkowi.
Wasza Ekscelencja za bardzo do siebie wzięła moją wiadomość i odebrała to jako atak personalny. Kompletnie błędne zrozumienie. Nie zamierzam się z nikim licytować. Zaznaczyłem, że była znikoma aktywność obywateli i mieszkańców, w tym Waszej Ekscelencji, ale też i mojej.
Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Ma pan hrabia rację. Jak przemielimy jeszcze raz tematy które były omawiane na Nadzwyczajnym Posiedzeniu Kortez to aktywność wzroście a przy okazji zweryfikujemy czy podjęte decyzje wpłynęły na sytuację w kraju.
Nie rozumiem tej ironii? Debatowaliście, debatowaliśmy - rozłożony na bardzo wiele stron wątek Nadzwyczajnego Posiedzenia Kortez Generalnych. Ustalono wiele rzeczy i sytuacji łącznie z poprawką do Konstytucji. Przez ostatni miesiąc oprócz podpisania traktatu międzynarodowego, a także zaproponowania przez Jego Wysokość Norberta pomysłu przystąpienia do systemu bankowego, żaden inny pomysł nie został wprowadzony do debaty publicznej. To o czymś świadczy, prawda? Może po miesiącu warto przemyśleć jeszcze raz temat i zastanowić się nad tym, że może trzeba coś skorygować? Mikronacje mają odzwierciedlać warunki realnego - rzeczywistego państwa, a jak wiemy, w kraju, w polityce krajowej czy samorządowej codziennie są wprowadzane nowe rzeczy lub dokonywane zmiany istniejących już rzeczy.
Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Rzeczywiście i bez debaty widać co życie w Królestwie Skarlandu nie ożywiło się tak, jak byśmy sobie życzyli. Jak mawiają mądrzy ludzie, potrzebna jest lokomotywa która pociągnie wagony bo te same z siebie nie pojadą. Skoro więc pan hrabia zalicza się do liderów aktywności to zachęcam do przedstawienia pomysłów, projektów i inicjatyw które ożywia Skarland. Wnioski o zwołania kolejnych posiedzeń Kortez na których bedą omawiane tematy już omówione nic nie zmieni.
Nigdzie nie napisałem że jestem liderem aktywności. Napisałem jedynie o tym, że miesiąc temu zwołałem Nadzwyczajne Posiedzenie Kortez Generalnych i nagle skoczyła aktywność. Kilka dni temu zawnioskowałem o zwołanie Posiedzenia Kortez Generalnych w trybie zwyczajnym - bo pisałem, że przynajmniej raz w miesiącu przez tydzień powinny one się zbierać i debatować, nikt inny tego pomysłu nie wykorzystał. Czemu?
Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Absurdalny zarzut. Faktycznie, poprowadziłem posiedzenie Kortez (o zwołanie których Szanowny wystąpił) zgodnie z porządkiem obrad który hrabia przedstawił. Przypomnę jednak że moje przewodnictwo obrad było poniekąd wymuszone zniknięciem pana hrabiego. Jeśli uważa pan że za brak efektów które miało przynieść Nadzwyczajne Posiedzenie Kortez odpowiada prowadzący jego obrady, to czekam na efekty pańskich działań i przewodnictwa w obradach Kortez.
Wasza Ekscelencjo! Dlaczego Wasza Ekscelencja odbiera tak bardzo personalnie ataki na swoją osobę? Realizowanie porządku obrad nie ma nic do tego w jaki sposób są prowadzone obrady i jakie zapadają końcowe ustalenia. Na to Wasza Ekscelencja miała już bardzo duży wpływ jako Przewodniczący Kortez Generalnych, a w dyskusji przejawiała się nawet kwestia funkcji Prezydenta Kortez Generalnych, która byłaby w naszym porządku prawnym bardzo ważna i istotna.
Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Proszę wybaczyć, nie przyjmuję kandydatury na sekretarza obrad. Nie widzę też potrzeby sporządzania protokołu z obrad. Debata jest prowadzona jawnie na forum i zarówno przebieg obrad jak i każda wypowiedz jest zapisana i widoczna dla każdego zainteresowanego.
O tym mówię i piszę od samego początku. Kiedy trzeba dać coś od siebie nagle pojawia się próba uniknięcia tematu i brak chęci wzięcia odpowiedzialności za rozwój Królestwa Skarlandu. Odkąd pojawiłem się w Królestwie Skarlandu jest ten sam problem. Każdy chce być najważniejszy - w każdej dyskusji chce zabierać głos i torpedować pomysły lub inicjatywy, ale przy tym samym nie chce brać udziału w konkretnych rozwiązaniach zmierzających do poprawy sytuacji wewnętrznej w Skarlandzie. Przykre.

Zgodnie z brakiem zgody na przyjęcie funkcji Sekretarza Kortez Generalnych Ekscelencji Bruna Petrowicza Catalan, celem sporządzenia po zakończeniu obrad stosownego protokołu z obrad zgłaszam propozycję Jego Wysokości Norberta.
Czy Wasza Wysokość wyraża zgodę i czy Wysoka Izba nie zgłasza przeciwwskazań?
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1426
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: Norbert de Catalan »

Nie bardzo wiem po co nam Sekretarz i protokół ale przyjmuje. Możemy przejść do 1 punktu posiedzenia?
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 23:12
Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Proszę wybaczyć, nie przyjmuję kandydatury na sekretarza obrad. Nie widzę też potrzeby sporządzania protokołu z obrad. Debata jest prowadzona jawnie na forum i zarówno przebieg obrad jak i każda wypowiedz jest zapisana i widoczna dla każdego zainteresowanego.
O tym mówię i piszę od samego początku. Kiedy trzeba dać coś od siebie nagle pojawia się próba uniknięcia tematu i brak chęci wzięcia odpowiedzialności za rozwój Królestwa Skarlandu. Odkąd pojawiłem się w Królestwie Skarlandu jest ten sam problem. Każdy chce być najważniejszy - w każdej dyskusji chce zabierać głos i torpedować pomysły lub inicjatywy, ale przy tym samym nie chce brać udziału w konkretnych rozwiązaniach zmierzających do poprawy sytuacji wewnętrznej w Skarlandzie. Przykre.
Szanowny Panie Hrabio, przykre jest to, że tylko pan o tym pisze, ale jak dotąd prócz własnej osoby nic pan nie wniósł do Skarlandu. Czas to zmienić i zacząć działać a nie utyskiwać na brak zaangażowania i zainteresowania Skarlandem przez innych. Gwarantuję panu że nie będę udawał najważniejszej osoby podczas obrad i torpedował pańskich pomysłów. Myślę że dalsza wymiana zdań miedzy nami nic nie wniesie, zatem przejdźmy jak prosi Jego Królewska Mość do obrad i konkretów.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 17 cze 2022, 21:07Szanowny Panie Hrabio, przykre jest to, że tylko pan o tym pisze, ale jak dotąd prócz własnej osoby nic pan nie wniósł do Skarlandu. Czas to zmienić i zacząć działać a nie utyskiwać na brak zaangażowania i zainteresowania Skarlandem przez innych. Gwarantuję panu że nie będę udawał najważniejszej osoby podczas obrad i torpedował pańskich pomysłów. Myślę że dalsza wymiana zdań miedzy nami nic nie wniesie, zatem przejdźmy jak prosi Jego Królewska Mość do obrad i konkretów.
Wasza Ekscelencjo! W Królestwie Skarlandu jestem od bardzo dawna, w przyszłym roku minie 10. lat. Z różnych powodów nie byłem w stanie aktywnie się włączyć przez dłuższy czas w politykę wewnętrzną czy zagraniczną w naszej mikronacji. Jednak przez te 10. lat byłem w stałym prawie codziennym kontakcie z Jego Wysokością Norbertem. Często pytałem się co dzieje się w Królestwie Skarlandu. Dodam tylko, że byłem jedną z osób, która zawsze odwodziła Jego Wysokość od całkowitego zlikwidowania naszej mikronacji. Po raz kolejny Wasza Ekscelencje używa słowa "utyskiwać", czyżby Wasza Ekscelencja miała jakiś kompleks na tym tle? Powtórzę, nikomu nie zarzucam braku zaangażowania i zainteresowania, a jedynie stwierdziłem fakt, że nie jesteśmy na tyle aktywni na ile powinniśmy być. Dziękuję! Do zobaczenia!
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Posiedzenie Kortez Generalnych od 13.06.2022

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert de Catalan pisze: 18 cze 2022, 07:02 Nie bardzo wiem po co nam Sekretarz i protokół ale przyjmuje. Możemy przejść do 1 punktu posiedzenia?
Wasza Wysokość! Chciałbym, aby nasze obrady były usystematyzowane oraz przejrzyste. Zawsze starając się angażować w Królestwo Skarlandu zaznaczałem, że zależy mi na jakości naszego państwa. Dziękuję za przyjęcie funkcji Sekretarza Obrad Posiedzenia Kortez Generalnych.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Kortezy Generalne”