Projekt Ustawy o Gospodarce

Archiwum obrad Zgromadzenia Narodowego od marca 2020 do stycznia 2021
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: projekt Ustawy o Gospodarce

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

Panie Bruno proszę dla dobra dla wszystkich abyśmy się pogodzili i działali wspólnie dla dobra. Jeśli pan miał udział w ustawach to czemu ich egzekwowaniem nie miałby zająć się Miguel de Catalan.?
Ludwik Potocki Catalan
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: projekt Ustawy o Gospodarce

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Miguel de Catalan pisze: 13 wrz 2020, 13:35 ... Chciałem tylko zająć się i ruszyć gospodarkę. Potem miąłby pan wielkie możliwości. A generalny kontroler zajmuje się nie tylko tworzeniem banku ale i nadzorowaniem nad właściwym działaniem. Chciałem stworzyć samowystarczalną gospodarkę z wydajnym i dobrze działającym bankiem. Ja wiem jak to trzeba by zrobić i choć nie widać działań Przewodniczącego to bierze on w tym udział i jego czas nadejdzie po prostu on nie bierze się za to o jeszcze tego nie umie wszystkiego i nie ma tez na to wszystko tak czasu i chęci oraz pomysłu. Jak tylko skończę bank i gospodarkę to osiądę i tylko będę już zajmował się tym co trzeba.
Proszę się nie obrażać i przyjąć przeprosiny jeśli wypadam aż tak źle. Po prostu chciałem Pomóc dopomóc i działałem w dobrej wierze. Może i trochę ignorując innych. Jak skończę o ile mi pozwoli Pan i inni pozwolicie to osiądę i zajmę się tylko wojskiem i rzeczami z tym związanymi. Dobrze?
Ja rozumiem pańskie starania i bardzo cenie pana zaangażowanie. Sam staram się byś aktywny gdzie jest to możliwe. Proszę więc wybaczyć mi tych kilka gorzkich słów. Nie idzie o to, że wszędzie pana pełno, to nawet plus. Idzie o to, że nie pozostawia pan nikomu możliwości wykazania własnej inicjatywy, pragnąc wszystko zorganizować i zbudować po swojemu. Trochę jak matka, która wszystko w domu robi sama, bo jest przekonana że zrobi to lepiej i dokładniej niż pozostali domownicy. Jeśli jednak czuje pan taka potrzebę, to bardzo proszę. Ja nie będę panu przeszkadzał, choć w moim przekonaniu nie tak powinno to wyglądać.


Ludwik Potocki pisze: 13 wrz 2020, 14:26 Panie Bruno proszę dla dobra dla wszystkich abyśmy się pogodzili i działali wspólnie dla dobra. Jeśli pan miał udział w ustawach to czemu ich egzekwowaniem nie miałby zająć się Miguel de Catalan.?
Drogi panie ja z nikim się nie kłócę i nawoływanie do zgody jest zbędne. Zwracam tylko uwagę na zaistniałą sytuację, która mnie niepokoi. Wszak o to właśnie idzie byśmy wszyscy razem, podkreślam razem, działali na rzecz rozwoju Skarlandu. Sytuacja w której jedna osoba przypisuje sobie prawo decydowania o wszystkim zdaje się jest nadużyciem, mimo czystych intencji i dobrych chęci pana ojca. Gdyby Miguel Jorge Potocki, ojciec pana był przewodniczącym Generaliatu (szefem rządu) to działał by w ramach prawa i przysługujących uprawnień. Teraz działa dalece wykraczając po za swoje kompetencje, choćby poprzez propozycje objęcia przeze mnie funkcji generalnego kontrolera finansów i zarząd nad bankiem który sam buduje. Co do pana pytania, odpowiedz jest prosta. Ojciec pana nie ma uprawnień do egzekwowania Ustawy o gospodarce, bo ta nie została jeszcze opublikowana w Dzienniku Urzędowym Federacji, to raz. Dwa, uprawnienia sekretarza d/s wojska obejmuje kształtowanie i nadzorowanie polityki obronnej oraz nadzorowanie spraw związanych z bezpieczeństwem krajowym. Sprawy gospodarki i wszystkie inne leżą w rękach przewodniczącego Generaliatu.

Proponuje zamknąć tą dyskusję. Niebawem zostanie opublikowana nowelizacja Konstytucji i Jego Królewska Mość zgodnie z jej zapisami powoła nowy rząd. Jego członkowie będą mieli naznaczony zakres swoich uprawnień i obowiązków. Zaś po opublikowaniu Ustawy o gospodarce przewodniczący Generaliatu lub właściwy minister wdroży jej postanowienia w życie. Ukarzą się rozporządzenia o powołaniu banku i akty wykonawcze do ustawy i wszystko ułoży się tak jak powinno być.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: projekt Ustawy o Gospodarce

Post autor: José Guillermo Potocki »

Dobrze że już dyskusja się skończyła. ja tylko pragnę dopowiedzieć że Pan, Minister, Wojskowy, Przedsiębiorca, Książę i etc. współpracował ze mną i o tych ustawach i egzekwowaniu czyli tworzeniu banku i jego kont wiedziałem i nawet samemu proponowałem odpowiednie rozwiązania w celu pełnego zautomatyzowania i usprawnienia tego. :D ;)
Zapewniam że jeśliby przekroczył progi i zakres dotyczący mnie i moich praw i obowiązków to na pewno poniósł by konsekwencje. Ale działa niejako za mnie w moim imieniu. Obiecuję że w następnym weekendzie bardziej się zmobilizuje i postaram się zadziałać i cos zrobić. :D :) ;)
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: projekt Ustawy o Gospodarce

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Norbert de Catalan pisze: 11 wrz 2020, 22:00 Wolą większości ustawę przyjęto
Wasza Królewska Mość kiedy możemy się spodziewać podpisania i publikacji ustawy ?
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1469
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: projekt Ustawy o Gospodarce

Post autor: Norbert de Catalan »

Do poniedziałku opublikuję wszystkie zaległości - ten miesiąc to istny armagedon u mnie w firmie stąd lekkie opóźnienie
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Zgromadzenia Narodowego (2020-2021)”