Ambasada Księstwa Sarmacji

Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Skarlandczycy,

Wielmożna Wicehrabina Windsachen ogłosiła turniej rycerski w swoim lennie. Każdy chętny może stanąć do pojedynku na polach w Everrun. Do wygrania nagrody pieniężne, chwała i specjalna niespodzianka. Więcej szczegółów w artykule -> https://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/13353/5
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Skarlandczycy,


20 lipca Jego Książęca Mość dokonał zmiany na Dworze Książęcym, odwołując Prześwietną Hrabinę Marcjan-Chojnacką i powołując na jej miejsce Wicehrabinę Windsachen, dotychczasową MSW oraz Podkanclerz. Wielmożna pełniła funkcje rządowe, nieprzerwanie od 23 listopada 2021.

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian ogłosił zaręczyny z Hrabiną Marcjan-Chojnacką. Dalsze komunikaty będą w tej sprawie ogłaszane.

W Hasselandzie rozpoczął się okres aktywności legislacyjnej. Między innymi usunięto medal sportowy oraz zaczęto debatować nad orderami czy narodową rośliną.

Kościół Sarmacki poszerzył się o kolejną jednostkę administracyjną, ustanawiając Parafię św. Jerzego w Everrun.

Działalność zaczęła również Agencja Reklamowo-Kreatywna "Adverta", która oferuje wykonanie grafik, stron internetowych, filmy czy copywriting.

Sierpniowe wybory czyli przedostanie w 2022 się zakończyły. Odnotowano najniższą w ostatnich czasach frekwencję (57%) oraz najwięcej głosów pustych (5 wyborców). Spośród 8 kandydatur na zwycięskie pięć miejsc wybrano:

Orjona markiza Surmę,
Severina wicehrabię le Droit,
Krzysztofa wicehrabię Windsora-Windsachena,
Santiago Vilarte diuka von Hippogriffa,
Antoniego Kacpra markiza Burbon-Contiego

Do Sejmu zaś nie dostali się:

Xavier kawaler von Hippogriff,
Stanisław baron Wieniawa,
Bazyli Izaak kawaler von Hohenburg M-C

Oznacza to, że obecna Rada Ministrów posiada większość w Sejmie.

Ogłoszono wznowienie inicjatywy JKW Ivo Hugona pt. Tydzień z lennem.
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Wasza Królewska Mość,
Drodzy Skarlandczycy,

Turniej Rycerski w Everrun!
Ogłoszono oraz wytłumaczono zasady rozgrywki! Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia wątku. Do zobaczenia na polach Everrun już 15 sierpnia o godzinie 20:00! (Sarmacki Discord #sarmacki-multiplayer).
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Obrazek

KOMUNIKAT PRASOWY
Służby Dyplomatycznej Jego Książęcej Mości
24 sierpnia Kanclerz Antoni Burbon-Conti wygłosił w Sejmie swoje sprawozdanie o stanie państwa. Po zakończonej mowie odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla niego, które przeszło wynikiem 4:1:0.

27 sierpnia odbyły się książęce zaślubiny. Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian poślubił Prześwietną Hrabinę Fatimę Marcjan-Chojnacką, która od tego dnia jest znana jako Jej Książęca Wysokość Księżna Małżonka Fatima Popow-Chojnacka.

3 września po długich debatach sejmowych oraz prób interwencji mniejszości Edelweiss, Książę podpisał nową Ustawę Sejmu o Finansach Publicznych, która została przyjęta przez wszystkich posłów. Obecnie trwają prace nad implementacją jej rozwiązań do systemu.

8 września Jego Książęca Mość złożył życzenia żołnierzom Książęcych Sił Zbrojnych z okazji ich święta, życząc im:
(...) aby w strukturach sarmackiej armii nigdy nie brakło pola dla Waszej inicjatywy oraz aktywności (...)
Również z okazji żołnierskiego święta podpisał Ustawę Sejmu o Książęcych Siłach Zbrojnych, która zastąpiła prawie 18-letni Dekret Księcia Sarmacji o Książęcych Siłach Zbrojnych. Za przyjęciem projektu głosowało 4 posłów, jeden się wstrzymał. Był nim autor odchudzonej i ostatecznie przyjętej wersji projektu - Wielmożny Severin Wicehrabia Le Droit, który w uzasadnieniu swojego głosu przeciw stwierdził, że zaproponowana książęca poprawka narzuca obowiązek organom kontroli publicznej, sprawdzanie przepisów prawa innych państw odnośnie stosunku ich obywateli do służby wojskowej.

Trwają konsultacje Rady Ministrów z obywatelami w sprawach zmian tantiem oraz nowych rozporządzeń wykonawczych, które wymienia nowa ustawa finansowa.

Przygotowania do v-Mundialu powoli dobiegają końca. Niedługo poznamy zwycięzców trzech konkursów, a także ujrzymy terminarz rozgrywek przed fazą pucharową.

W Vienbien JO Diuk Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek otworzył Saloon, który ma być miejscem między szczęściem, losem i umiejętnościami czyli hazardu.

W Everrun, Friedensberg oraz Angemoncie na centralnych budynkach opuszczono flagi do połowy masztów w bezprecedensowym akcie żałoby po śmierci pochodzącej z reala Królowej Elżbiety II.

Trwa akcja Dworu Książęcego pt. Tydzień z lennem 2.0. Wicehrabia Windsor-Windsachen oprowadził nas po swoim lennie, Friedensberg, przedstawiając lokalne obiekty warte uwagi. Następnymi lennikami po nim, którzy wezmą udział w akcji są Markiza Raven, Wicehrabina Windsachen i Diuk Vilarte von Hippogriff.

Wicehrabina Windsachen uruchomiła lenny projekt pt. "Opowieści z Everrun", który pokazuje prawdziwe, a zarazem skryte życie mieszkańców Everrun...

W Hasselandzie toczy się debata o tytulaturze i kolejach.

W Starosarmacji na urząd Marszałka Sejmiku wybrano Markiza Surmę, który od razu rozpoczął pracę, kończąc formalności związane z debatą o zmianach w przepisach ws. lokacji.
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Obrazek
W Księstwie Sarmacji ostatnio przypadł 500. dzień panowania Jego Mości Arkadiusza Maksymiliana. Z tej okazji odbyły się uroczystości na Discordzie, gdzie tradycyjnie przemawiano czy prowadzono luźne rozmowy. Dla uczestników spotkania została przygotowana specjalna gra w formie mini teleturnieju. Oprócz tego monarcha wręczył wsie lenne. Arkadiusz Maksymilian tego dnia otrzymał wiele prezentów oraz życzeń – m.in.: własny szybowiec, emisję specjalnego znaczka od rządu, a także uchwałę Sejmu, w której parlamentarzyści podziękowali mu za dotychczasową służbę.

Z inicjatywy Diuka Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka ponownie możemy spędzić jesienne dni na grzybobraniu. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych grzybiarzy z całego mikroświata!

Odbyło się nieoficjalnie referendum konsultacyjne, które miało na celu pomóc w napisaniu m.in. nowego Kodeksu Sprawiedliwości czy nowej ustawy o prefektach. Pod tym linkiem można zapoznać się z wynikami.

W Sejmie trwa debata nad dwoma projektami. Pierwszy to Projekt Ustawy o obywatelstwie, natomiast drugi to Projekt Kodeksu Sprawiedliwości. Autorem projektów jest Poseł Severin le Droit.

Nastąpiła zmiana Marszałka Dworu Książęcego. Książę odwołał dotychczasową Marszałek Wicehrabinę Anastasię Windsachen. Zastąpiła ją Jej Książęca Wysokość Fatima Popow-Chojnacka, książęca małżonka, która w przeszłości obejmowała już urząd Marszałka Dworu.

Z inicjatywy Damiano Windsachena oraz Luisa Adonju powstał Mikronacyjny Instytut Astronomiczny, który ma na celu zrzeszanie osób z całego mikroświata interesujących się v-kosmosem. Odbywa się właśnie pierwsza konferencja w mieście Bazylea. Zapraszamy!

17 września rozpoczął się XXIII v-mundial, którego gospodarzem jest Księstwo Sarmacji. Zapraszamy do specjalnego działu, gdzie m.in. można śledzić wyniki drużyny, podyskutować czy obstawić mecze.

Królestwo Hasselandu przyjęło nową ustawę o finansach publicznych.

Książęcej Siły Zbrojne ponownie reaktywowały Służbę Dyżurną. Również pojawiły się artykuły napisane przez żołnierzy w Żołnierzu Sarmackim, czy w Wieściach z poligonu. Celem KSZ jest ponowne uaktywnienie wojska.
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Obrazek
W ostatnich dniach ponownie doszło do zmian personalnych na różnych szczeblach władzy. Wielmożny Krzysztof Windsor-Windsachen został Prefektem Generalnym, a Remus Wayslog — Prefektem. W Sejmie mandatu zrzekł się Jaśnie Wielmożny Severin le Droit, a na jego miejsce wszedł Poważany Bazyli Izaak von Hohenburg. W skład Dworu Książęcego na urząd Sekretarza Koronnego został powołany Jaśnie Wielmożny Bartosz von Thorn-Janiczek. W Trybunale Koronnym również wybrano nowego asesora — Jaśnie Oświeconego Piotra de Zayma.

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian zastosował prawo łaski wobec Burka, który został wcześniej skazany na karę banicji.

Książę Arkadiusz Maksymilian ogłosił termin wyborów do Sejmu LXXIV kadencji. Głosowanie odbędzie się na początku listopada.

Zakończyła się I Konferencja Mikronacyjnego Instytutu Astronomicznego. Ustalono zmianę nazw księżyców Pollinu z Pollin - 1 na Luna oraz z Pollin - 2 na Gjall oraz został uchwalony dla całego Pollinu dzień 7 kwietnia jako dzień planety karłowatej 1 - Numbres.

Jaśnie Oświecony Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek wystartował z nową inicjatywą — "Daj serce". Inicjatywa ta ma na celu obudzić i skłonić do większego dawania serc pod artykułami oraz ich tworzenia. Codziennie odbywa się losowanie, w którym można wygrać 15 000lt. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Dwór Książęcy ogłosił jesienny konkurs pt. "Książę kupi Twój obraz". Zwycięzca dostanie nagrodę w postaci 20 000lt oraz jego obraz zawiśnie w wiejskiej posiadłości Księcia w Koronowie. Każdy może wziąć udział, zapraszamy!

Nadal można wziąć udział w inicjatywie Grzybobranie.

Trwa XXIII edycja v-mundialu w Księstwie Sarmacji. Jesteśmy coraz bliżej fazy pucharowej. Zapraszamy do śledzenia wyników meczów oraz komentowania.
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Obrazek
W ubiegły weekend odbyły się wybory do Sejmu LXXIV kadencji. W wyborach udział wzięło 26 osób. Wolą Narodu nowymi Posłami zostali: Santiago Vilarte von Hippogriff, Antoni Kacper Burbon-Conti, Piotr de Zaym, Jakub Wysocki oraz Bazyli Izaak von Hohenburg M-C.

Nowy Sejm zjechał się na pierwsze obrady w poniedziałek 7 listopada. Na tradycyjnej uroczystości orędzie wygłosił Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian, a nowi Posłowie złożyli swe ślubowanie.

W tym czasie, gdy Sejm nowej kadencji rozpoczyna swoją pracę, zmiany dotknęły Radę Ministrów. Od 7 listopada swoje urzędowanie rozpocznie nowy Kanclerz w osobie Diuka Alfreda Fabiana von Hohenburg Tehen-Dżeka. Taką decyzję ogłosił Książę Arkadiusz Maksymilian kilka dni wcześniej. Nowy Kanclerz ogłosił skład swojego rządu oraz wydał artykuł ze swoim programem działań. Zaprzysiężenie rządu odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada o godzinie 14:00.

Stary Sejm zdążył uchwalić jeszcze nowy Kodeks Sprawiedliwości — autorską inicjatywę markiza le Droita.

Również ubiegły rząd wydał nowe rozporządzenie regulujące kwestię znaczków pocztowych.

Zakończyliśmy XXIII edycję v-mundialu w Księstwie Sarmacji. Mistrzem okazała się reprezentacja Sclavinii. Drugie miejsce zajęły Austro-Węgry, a trzecie miejsce przypadło Wandystanowi. Książę Arkadiusz Maksymilian wygłosił kilka słów o v-mundiale.

Nową aktywność Sarmacja wykazała także na polu międzynarodowym. W ostatnim czasie Książę Arkadiusz Maksymilian przyjął w swojej koronowskiej rezydencji delegację ze Związku Winkulijskiego. Podczas spotkania podpisano umowy międzynarodowe o podwójnym obywatelstwie. To dobry krok ku dalszemu rozwojowi relacji winkulijsko-sarmackich.

Diuk Piotr de Zaym został ponownie Lordem Strażnikiem Pieczęci Hasselandu. Pierwszym jego działaniem jest zaproponowanie zmiany Ustawy o odznaczeniach Królestwa Hasselandu oraz komunikat o stanie szlachty.

Lord Szambelana zachęca do skorzystania z Portu w Angemoncie.

Tradycyjnie, Książę Arkadiusz Maksymilian wraz ze swoją małżonką Jej Książęcą Wysokością Fatimą przenieśli się do wiejskiej rezydencji w Koronowie pod Grodziskiem. Książęca para do Grodziska wróci w połowie grudnia. Oprócz tego do Koronowa przeniesione zostały książęce biura.
Awatar użytkownika
Vilarte Stempel
Posty: 94
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:56

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Vilarte »

W międzyczasie zakończyła się piąta edycja Rajdu Hasselandzkiego, który polega na rozwiązywaniu quizów, a także wrzucaniu postów narracyjnych na forum. Zwycięzcą okazał się Joachim Cargalho z 75 pkt. Tutaj można sprawdzić swoją wiedzę w pdfie z pytaniami z poprzednich edycji.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Xavier von Hippogriff
Posty: 10
Rejestracja: 19 lip 2022, 00:00

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Xavier von Hippogriff »

Obrazek
Książę oraz Księżna Małżonka udządza się z oficjalną wizytą na zaproszenie władz do Republiki Bialenii. Będzie to historyczna wizyta sarmackiego monarchy na bialeńskiej ziemi i największy dotychczas zwiastun poprawy relacji sarmacko-bialeńskich.

11 listopada odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowego Kanclerza JO Alfreda Fabiana diuka von Hohenburg Tehen-Dżeka oraz nowej Rady Ministrów w składzie: Podkanclerzy i Minister Spraw Wewnętrznych: Poważany Benjamin Romanow oraz Minister Rozwoju: Poważany Bazyli Izaak kawaler von Hohenburg Marcjan-Chojnacki.

Kanclerz JO Alfred Fabian diuk von Hohenburg Tehen-Dżeka przedstawił sprawozdanie ze stanu państwa, które stało się przedmiotem sejmowej debaty, a w ostateczności — głosowania nad wotum zaufania. Nowa Rada Ministrów takowe wotum uzyskała.

Rada Ministrów przywróciła Program Pracy Społecznej.

Kanclerz podjął konsultacje społeczne dotyczące instytucji Złotej Wolności oraz jej statusu Inicjatywy Użytecznej Społecznie. Szef rządu także przedstawił w parlamencie projekt ustawy o uproszczeniu naboru asesorów Trybunału Koronnego i wyboru ławników. Również pojawił się komunikat prasowy.

W Sejmie toczy się osobna debata nad poselskim projektem ustawy o Trybunale Koronnym autorstwa Markiza Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. Także Diuk Piotr de Zaym przedstawił projekty ustawy o Prefektach.

W Starosarmacji odbyło się ponowne głosowanie na Namiestnika. Tym razem zgłosiło się trzech kandydatów: Fatima Popow-Chojnacka, Ignats Urban ik Ruth oraz Krzysztof Hans Arped-Winnicki. Jej Książęca Wysokość Fatima Popow-Chojnacka została nowym Namiestnikiem. Kilka dni wcześniej Książę przedstawił w orędziu swoje stanowisko na temat sytuacji w STS-ie.

Zmiany kadrowe nastały również w Prefekturze. Prefektem Generalnym został Szanowny Pan Piwski Sroczyński.

Zapraszamy do lektury pierwszego wydania Przeglądu Naukowego i Literackiego, który również jest otwarty na współpracę z innymi mikronautami. Polecamy również lekturę Obserwatora Osieckiego autorstwa naszego nowego obywatela Pana Piwskiego Sroczyńskiego.

26 listopada wystartował 43. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Zapraszamy fanów piłki nożnej i nie tylko do przeczytania podsumowań z poprzedniego sezonu Ekstraklasy oraz Pierwszej i Drugiej dywizji.

Polecamy również lekturę dyskusji, która rozgorzała po poście jednego z Sarmatów zmęczonego hejtem na Sarmację z ust zagranicznych działaczy. Szczególnie polecamy głos Księcia.
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka Stempel
Posty: 42
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:14

Medale Pamiatkowe

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Intensywnie w sarmackim parlamencie. Obecnie toczy się debata nad orędziem o stanie państwa kanclerza Benjamina Rockwella. Zgodnie z przepisami prawa, szef rządu w ciągu dwudziestu dni od wybrania nowego parlamentu, wygłasza taką przemowę, w której dokonuje podsumowania działań i składa propozycje na następne miesiące. Orędzie staje się podstawą poselskiego głosowania nad wotum zaufania wobec RM.

Jednocześnie trwa druga debata nad projektem wspomnianego kanclerza o daninie solidarnościowej od osób nieaktywnych. Rozpoczęto również debatę nielegislacyjną nad Prefekturą Generalną, zaś zakończone zostało głosowanie nad ustawą, która likwiduje subwencje partyjne. Głosowanie było zacięte i ustawa została przegłosowana stosunkiem 3:2, zaś Książę Arkadiusz Maksymilian ustawę podpisał.

Jeszcze wcześniej Sejm wybrał swoje kierownictwo. Nowym marszałkiem został Markiz Antoni Kacper Burbon-Conti, a wicemarszałkiem Kawaler Szymon Szafrański.

Sarmackie prowincje łączą siły w celu promocji swoich rdzennych marek produktów – marka hasselandzka i marka starosarmacka.

Diuk Piotr de Zaym zaprasza na poszukiwanie zamku oraz złota w Cyberii (Hasseland).

Hasselandzka Agencja Kosmiczna oraz BAZTEK podpisały umowę na wyniesienie trzech mikrosatelitów na orbitę okołopollińską. Więcej o ładunkach w artykule.

26 lutego br. o godzinie 19:00 na kanale #starosarmacja Discorda Księstwa Sarmacji odbędzie się uroczystość z okazji 13. rocznicy powstania Starosarmacji. Wszystkich zapraszamy do świętowania!

______
WKM,
informuję, że nasz Ambasador został odwołany ze stanowiska.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambasada Księstwa Sarmacji”