Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Region Metropolitalny

Moderator: Norbert de Catalan

Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: José Guillermo Potocki »

Norbert de Catalan pisze: 03 mar 2021, 15:37 dla rozluźnienia atmosfery jakąś wojenkę domową rozkręcimy? :lol:
Walka o tron w Skarlandzie mogłaby podbić aktywność. W międzyczasie we Francji narosłyby nastroje niepodległościowe i nacjonalistyczne (ludzie widzieliby szanse w odzyskaniu "wolności"). Wtedy też Król, będąc prawowitym władcą Francji, wysłałby namiestnika i wojsko, aby załagodzić sytuacje oraz złapać i osądzić buntowników. Licząc, że do tego czasu odrodziłaby się gazeta Skarlandzka moglibyśmy napisać o tym artykuł i rozpromować go za granicą. Prawdopodobnie spora liczba osób obserwowałaby tę sytuację. Skutkiem by była spora aktywność i przybycie nowych osób albo niestety brak odezwy z zagranicy i pozostanie w miejscu. Do tego jednak czasu powinniśmy zreformować armię, gospodarkę i uporządkować sprawę Francji. A także odbudować/zbudować i opisać miejsca kultury i wiary. Rzecz jasna pałace i rezydencje Królewskie i Książęce również. :)
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Nie chcę do sprawy wracać, pragnę jedynie zasygnalizować że sprawa znaczka "2 dni w Sztumie" wypłynęła w Rotrii i oto mamy stanowisko Patriarchy Kościoła. http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 5#pid26045

Nie kryje swego zaskoczenia, bo spodziewałem się że gdzie jak gdzie ale w kościele mieniącym się powszechnym jest więcej wrażliwości na sprawy wiary i świętości tak ważne dla osób wierzących. Przecież nie o wytoczenie dział i wojnę z trolem i państwem które znaczek wydało tu idzie, a o reakcję jaką można było oczekiwać od Patriarchy Kościoła, choćby przez wydanie oświadczenia potępiającego to szatańskie dzieło i jego autora. Tymczasem mamy oświadczenie, że to nie sprawa Kościoła i jak ktoś czuje się urażony niech dochodzi sprawiedliwości indywidualnie. Tylko czy o sprawiedliwość tu idzie ? Czy to naprawdę sprawa indywidualna, czy też całej wspólnoty skupionej wokół Kościoła Rotryjskiego. Gdzie duchowni którzy powinni dbać o sprawy wiary i obronę świętości ważnych dla ludzi wiary ? Mam świadomość że wszystko tu jest pozorne i służy zabawie, ale trudno zrozumieć że tylko dla niej stworzono Kościół, za fasadą którego jest zupełna pustka i nie ma żadnych głębszych wartości. Po co komu taki kościół i czy faktycznie osoby wierzące powinny odnosić się do niego jak do wirtualnego odpowiednika Kościoła realnego ? Po tym oświadczeniu mam potężne wątpliwości.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

No cóż czasem ...
Po tej sytuacji widać, że nie zawsze wszystko jest oczywiste. Widać także kto jak podchodzi do pewnych spraw.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Adalbertus Pronobis Stempel
Biskup
Biskup
Posty: 66
Rejestracja: 04 mar 2021, 19:22

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Adalbertus Pronobis »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 06 mar 2021, 16:10 Nie chcę do sprawy wracać, pragnę jedynie zasygnalizować że sprawa znaczka "2 dni w Sztumie" wypłynęła w Rotrii i oto mamy stanowisko Patriarchy Kościoła. http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 5#pid26045

Nie kryje swego zaskoczenia, bo spodziewałem się że gdzie jak gdzie ale w kościele mieniącym się powszechnym jest więcej wrażliwości na sprawy wiary i świętości tak ważne dla osób wierzących. Przecież nie o wytoczenie dział i wojnę z trolem i państwem które znaczek wydało tu idzie, a o reakcję jaką można było oczekiwać od Patriarchy Kościoła, choćby przez wydanie oświadczenia potępiającego to szatańskie dzieło i jego autora. Tymczasem mamy oświadczenie, że to nie sprawa Kościoła i jak ktoś czuje się urażony niech dochodzi sprawiedliwości indywidualnie. Tylko czy o sprawiedliwość tu idzie ? Czy to naprawdę sprawa indywidualna, czy też całej wspólnoty skupionej wokół Kościoła Rotryjskiego. Gdzie duchowni którzy powinni dbać o sprawy wiary i obronę świętości ważnych dla ludzi wiary ? Mam świadomość że wszystko tu jest pozorne i służy zabawie, ale trudno zrozumieć że tylko dla niej stworzono Kościół, za fasadą którego jest zupełna pustka i nie ma żadnych głębszych wartości. Po co komu taki kościół i czy faktycznie osoby wierzące powinny odnosić się do niego jak do wirtualnego odpowiednika Kościoła realnego ? Po tym oświadczeniu mam potężne wątpliwości.
Oczywiście obowiązuje mnie posłuszeństwo wobec Patriarchy, aczkolwiek osobiście jestem przeciwny temuż znaczkowi, który godzi w wolność wyznania wiary i religii. I nie zgadzam się, aby takiego typu obrazoburcze czyny miały miejsce.
(-) Abp Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ
Obrazek
Awatar użytkownika
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz Stempel
Caballero
Caballero
Posty: 156
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:46

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz »

Oświadczenie Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej:
http://forum.rotria.pl/showthread.php?t ... 8#pid26098
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Porucznik wojsk litewskich
Minister Księstwa Urbino
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Księstwie Sarmacji
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1410
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Norbert de Catalan »

A co to ma wspólnego z "wolnością wyznania"?
Każdy ma swój zestaw wartości, które uznaje za święte - jednym ten znaczek przeszkadza innym nie. Mnie nie przeszkadza. Ja jestem już po apostazji więc mnie naruszenia wizerunków chrześcijańskich nie bolą... wcześniej też mnie to nie bolało jak ktoś sobie z symboli religijnych kpił w jakiś sposób...

Każdy reaguje na to inaczej, trzeba to uszanować i żyć dalej

Dyskusję naprawdę proponuję już zakończyć bo nie wnosi ona już nic do tematu.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: José Guillermo Potocki »

Skarland już od dawna nie wydał żadnego znaczka. Mam propozycję co do nowych znaczków. Czy JE @Bruno Petrowicz Catalan mógłby zrobić znaczki z rodziną królewską? Jak wiemy, jest już JKM Norbert oraz JWK Miguel, więc byłaby to kontynuacja serii tego typu znaczków.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Józef Wilhelm Potocki pisze: 05 cze 2021, 19:44 Skarland już od dawna nie wydał żadnego znaczka. Mam propozycję co do nowych znaczków. Czy JE @Bruno Petrowicz Catalan mógłby zrobić znaczki z rodziną królewską? Jak wiemy, jest już JKM Norbert oraz JWK Miguel, więc byłaby to kontynuacja serii tego typu znaczków.
Dołączam się do Wielmożnego Ekscelencji Potockiego. Przydałby się jakiś nasz znaczek.. :D
@Bruno Petrowicz Catalan ?
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Obecnie brakuje mi troszkę czasu, ale w wolnej chwili pomyślimy by coś stworzyć. :)
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Światowy Związek Filatelistyczny - Koło w Walencji

Post autor: José Guillermo Potocki »

Józef Wilhelm Potocki pisze: 05 cze 2021, 19:44 Skarland już od dawna nie wydał żadnego znaczka. Mam propozycję co do nowych znaczków. Czy JE @Bruno Petrowicz Catalan mógłby zrobić znaczki z rodziną królewską? Jak wiemy, jest już JKM Norbert oraz JWK Miguel, więc byłaby to kontynuacja serii tego typu znaczków.
Powracam do tematu kolejnych skarlandzkich znaczków. Ostatnio w ŚZF nie pojawił się żaden znaczek, zatem nie będzie problemów z terminami. Wypuszczenie skarlandzkiej serii znaczków mogłoby także ożywić ŚZF i wypromować nasz kraj. Jeśli chodzi o rodzinę królewską, to można skorzystać z:
Najlepiej by było, gdyby autorem ich został JE @Bruno Petrowicz Catalan co by pasowały do siebie.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korona Królestwa Skarlandu”