I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Miejsce posiedzeń Generalitatu Królestwa Skarlandu.

Moderator: Rada Generalitatu Królestwa Skarlandu

Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Posty: 1669
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Norbert de Catalan »

F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 03 lip 2024, 23:12 Natomiast w tym momencie uważam, że powoływanie Trybunałów Koronnych, a tym samym zastosowanie trójstopniowej władzy sądowniczej co zaproponowała Wasza Wysokość @Norbert de Catalan nie ma sensu. Nie będziemy mieli po prostu kogo obsadzić w Trybunałach Koronnych, a Trybunałem Królewskim nie może zarządzać i przewodniczyć Król, a przy tym samym być ostateczną instancją sądowniczą. To przeczy samo w sobie.
Trybunałom Koronnym przewodniczyć, zarządzać itd itp mogą Gubernatorzy Królewscy w przyszłości, nie muszą to być sądy powoływane od razu. Kogoś kto będzie przewodniczyć i orzekać w Trybunale Królewskim też nie ma jak wybrać, powołać itd itp bo jest nas tu troje.
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 03 lip 2024, 23:12 Po drugie. Nie do końca zostałem zrozumiany z funkcjonowaniem Walencji. To nie byłby oddzielny Kraj Koronny, a jedynie terytorium, które byłoby wydzielone z Kraju Korony Skarlandu, nad którym w pełni kontrolę miałby Król. Król zająłby się rozwojem swojego terytorium. Niech przykładem tu będzie Monako. Uważam, że to może w pewien sposób uatrakcyjnić funkcjonowanie naszego państwa, a tym samym zabawy. Nadal mamy możliwość powołania trzech Gubernatorów Królewskich, którzy zarządzaliby odpowiednio Skarlandem, Agurią oraz Estellą Wschodnią.
Tylko Monako jest państwem niepodległym, więc przykład raczej niezbyt adekwatny. Rozumiem, że Domena Królewska została by ograniczona do Kraju Walencji i funkcjonowała identycznie do Hrabstwa Acri. Jeżeli coś źle zrozumiałem proszę mnie poprawić
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 03 lip 2024, 23:12 Po trzecie. W pełni rozumiem obawy dotyczące Kortez Generalnych. Jednakże, podkreślam to z pełną stanowczością, one w tej chwili w ogóle nie funkcjonują i to w żadnym stopniu mimo, iż są zapisane w Ustawie Zasadniczej (Konstytucji). Władza ta nie funkcjonuje! Uważam, że powinniśmy podejmować próby i działania zmierzające do poprawy danej sytuacji, a jeżeli one nie przynoszą efektu wtedy zastanawiamy się nad tym jak wdrożyć inne rozwiązanie, które będzie bardziej skuteczne. Nie twierdzę, że jest to idealne, ale od czegoś trzeba zacząć.

Pozwolę wyjaśnić sobie jaki mam na to pomysł łącznie z podaniem przykładu. W tej chwili mamy 2 obywateli aktywnych: Hrabinę @Adelaide von Hohenburg i mnie. Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy utworzyli wspólnie ruch, który zostanie przez Trybunał Królewski zarejestrowany. Zostaną ogłoszone wybory, a my będziemy kandydatami na deputowanych do Kortez Generalnych. Wiadomo, że przy obecnej liczbie oboje się do tej Izby dostaniemy. Biorąc pod uwagę, że obojgu nam zależy na rozwoju Skarlandu nie będziemy tutaj doprowadzać do jakichkolwiek problemów bądź konfliktów. Po prostu na posiedzeniach będziemy oboje debatowali nad tymi kwestiami, które będą zapisane i przeznaczone oraz w gestii Kortez Generalnych. Wszakże obojgu nam zależy na rozwoju Skarlandu. Oczywiście zostanie stworzony Rząd, a więc Rada Generalitatu składająca się z naszej dwójki. Od czegoś trzeba zacząć. Natomiast jestem przekonany, że to ma w pełni sens oraz ręce i nogi, bo istnieją i Kortezy Generalne oraz Rada Generalitatu. Wspomniana roczna kadencja jest jedynie przykładem (chociaż na początku da sporą stabilizację, bo wiemy, że nasza cała trójka jest synonimem stabilizacji Skarlandu i jego rozwoju) bo w Ustawie Zasadniczej (Konstytucji) trzeba zostawić możliwość, że Król parlament może rozwiązać w danym momencie. Z tego możemy skorzystać, gdy pojawi się np. trzeci obywatel.
Kortezy Generalne na ostatnim posiedzeniu wybrały Ciebie @F. hr. Vazquez de Saavedra na Przewodniczącego Kortez Generalnych. Posiedzenie trwało od 13.06.2022 do 14.11.2022, przy czym twoja aktywność ustała już 1.07.2022. Dlatego jestem zdania, że wybory parlamentarne są póki co w Królestwie Skarlandu zbędne, gdyż zniknięcie jednego Deputowanego może sparaliżować działanie instytucji. Aktualnie Rada Generalitatu jest dobrym przykładem takiego zniknięcia, najpierw 14 dni, potem 9 dni. Prowadzenie wyborów do Kortez Generalnych w tej chwili jest nieuzasadnione, owszem możemy formalnie przywrócić partie polityczne i ewentualnie wybrać Przewodniczącego Kortez Generalnych, który jest wybieralnym urzędnikiem i zobaczyć jak Kortezy będą funkcjonowały w obecnie istniejącej formie.
Vilarte pisze: 03 lip 2024, 23:51 do naszego regionalnego parlamentu nie ma wyborów, ludzie się do niego zgłaszają, a w razie braku udziału w jego pracach są wykreślani i podlegają karencji (ponowne zgłoszenie możliwe dopiero za określony czas). Stąd też nie występuje u nas kadencyjność.
A żeby nie spowodowało to ryzyka "wrogiego przejęcia" parlamentu, nasza konstytucja (KKH 19a.6) daje LS prawo weta szczególnego, do którego przełamania potrzeba 3/4 głosów.

@F. hr. Vazquez de Saavedra ewentualnie na tą chwile propozycja @Vilarte wydaje się najlepszym kompromisowym rozwiązaniem.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Posty: 326
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Medale Pamiatkowe

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 03 lip 2024, 23:12
Po drugie. Nie do końca zostałem zrozumiany z funkcjonowaniem Walencji. To nie byłby oddzielny Kraj Koronny, a jedynie terytorium, które byłoby wydzielone z Kraju Korony Skarlandu, nad którym w pełni kontrolę miałby Król. Król zająłby się rozwojem swojego terytorium. Niech przykładem tu będzie Monako. Uważam, że to może w pewien sposób uatrakcyjnić funkcjonowanie naszego państwa, a tym samym zabawy. Nadal mamy możliwość powołania trzech Gubernatorów Królewskich, którzy zarządzaliby odpowiednio Skarlandem, Agurią oraz Estellą Wschodnią.
Tutaj akurat Monako to średni przykład. Mimo wszystko wiem już jak to Hrabia sobie wyobrażał. Jak wiadomo Korona Królestwa Skarlandu dzieli się na Kraj Walencji, Móstoles oraz Galicia y León oraz dalsze tereny Francji. O ile Francja została rozwiązana i bezpośrednio włączona do Korony, tak Walencja nie może być z niego oderwana. Wydzielenie z tego układu Walencji powoduje jej natychmiastowe wyniesienie do rangi kraju koronnego. Przy okazji wymagałoby to transferu Acri do Móstoles ze względu na to, że znajduje się ono bezpośrednio we władaniu Wspólnoty Walencji.
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 03 lip 2024, 23:12 Pozwolę wyjaśnić sobie jaki mam na to pomysł łącznie z podaniem przykładu. W tej chwili mamy 2 obywateli aktywnych: Hrabinę @Adelaide von Hohenburg i mnie. Uważam, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy utworzyli wspólnie ruch, który zostanie przez Trybunał Królewski zarejestrowany. Zostaną ogłoszone wybory, a my będziemy kandydatami na deputowanych do Kortez Generalnych. Wiadomo, że przy obecnej liczbie oboje się do tej Izby dostaniemy. Biorąc pod uwagę, że obojgu nam zależy na rozwoju Skarlandu nie będziemy tutaj doprowadzać do jakichkolwiek problemów bądź konfliktów. Po prostu na posiedzeniach będziemy oboje debatowali nad tymi kwestiami, które będą zapisane i przeznaczone oraz w gestii Kortez Generalnych. Wszakże obojgu nam zależy na rozwoju Skarlandu. Oczywiście zostanie stworzony Rząd, a więc Rada Generalitatu składająca się z naszej dwójki. Od czegoś trzeba zacząć. Natomiast jestem przekonany, że to ma w pełni sens oraz ręce i nogi, bo istnieją i Kortezy Generalne oraz Rada Generalitatu. Wspomniana roczna kadencja jest jedynie przykładem (chociaż na początku da sporą stabilizację, bo wiemy, że nasza cała trójka jest synonimem stabilizacji Skarlandu i jego rozwoju) bo w Ustawie Zasadniczej (Konstytucji) trzeba zostawić możliwość, że Król parlament może rozwiązać w danym momencie. Z tego możemy skorzystać, gdy pojawi się np. trzeci obywatel.
W kwestii wspólnego stronnictwa nie będę miała nic przeciwko pod warunkiem, że z czasem nie zostanę w nim sama. Można partię zarejestrować, stworzyć jakiś status i jedynie czekać, aż król rozpisze wybory. To jednak chyba będzie w trochę dalszej przyszłości skoro jeszcze przed nami tyle punktów do omówienia.
/-/JO Hrabina Adelaide von Hohenburg Wiceprzewodnicząca Generalitatu Królestwa Skarlandu od 12.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Spraw Wewnętrznych Królestwa Skarlandu od 13.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Dziedzictwa Narodowego Królestwa Skarlandu od 21.05.2024
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Posty: 1669
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Norbert de Catalan »

Hrabia @F. hr. Vazquez de Saavedra jak zwykle się deklaruje, że się pojawi po czym się nie pojawia. Poczekam do końca weekendu, w poniedziałek przejmę prowadzenie obrad
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Posty: 326
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Medale Pamiatkowe

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Czy wtedy będzie jakikolwiek sens prowadzenia tego posiedzenia?
/-/JO Hrabina Adelaide von Hohenburg Wiceprzewodnicząca Generalitatu Królestwa Skarlandu od 12.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Spraw Wewnętrznych Królestwa Skarlandu od 13.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Dziedzictwa Narodowego Królestwa Skarlandu od 21.05.2024
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Posty: 1669
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Norbert de Catalan »

Adelaide von Hohenburg pisze: 06 lip 2024, 18:07 Czy wtedy będzie jakikolwiek sens prowadzenia tego posiedzenia?
Owszem, możemy we dwójkę spróbować przeprowadzić zmiany w Skarlandzie - jestem otwarty na propozycje
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Posty: 258
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Wasza Wysokość @Norbert de Catalan! Jestem i nigdzie się nie wybieram. Proszę Waszą Wysokość o cierpliwość. Czasem pewne rzeczy i sytuacje wymagają ciszy i spokoju oraz odłożenia na chwilę. W kolejnym poście podsumuję wspomniany punkt porządku obrad i przejdziemy do kolejnego punktu.
Pozwolę sobie więc na mały, delikatny spam :)
Francisco Vazquez de Saavedra
1. i 5. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r. do 06 maja 2020 r. oraz od 21 maja 2024 r.
2. Kanclerz Królewski - od 23 września 2013 r. do 15 marca 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 31 sierpnia 2013 r., Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Deputowany do Kortez Walencji (Corts de València) - od 14 lipca 2013 r.
Udziałowiec Grupy EL REINO (5 proc. akcji) - od 11 grudnia 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
W Królestwie Skarlandu - od 16 czerwca 2013 r. (zam. Valencia), w mikronacjach od 24 lutego 2007 r. (ur. Trizopolis)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Posty: 1669
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Norbert de Catalan »

Miał być delikatny spam a wyszło, że @F. hr. Vazquez de Saavedra znów zaginął...
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Posty: 326
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Medale Pamiatkowe

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Dochodzimy do punktu w którym konieczne będzie zastanowienie się nad dalszą działalnością Skarlandu.
/-/JO Hrabina Adelaide von Hohenburg Wiceprzewodnicząca Generalitatu Królestwa Skarlandu od 12.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Spraw Wewnętrznych Królestwa Skarlandu od 13.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Dziedzictwa Narodowego Królestwa Skarlandu od 21.05.2024
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Posty: 1669
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Norbert de Catalan »

Adelaide von Hohenburg pisze: 18 lip 2024, 21:32 Dochodzimy do punktu w którym konieczne będzie zastanowienie się nad dalszą działalnością Skarlandu.
Myślę, że poczekamy do końca okresu rozliczeniowego za hosting/domenę i wtedy podejmiemy jakieś decyzje. Mimo wszystko nadal nie zakładam zakończenia działalności Skarlandu a ewentualnie zastąpienia go okrojonym np. Wolnym Miastem Walencji czy coś w ten deseń.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Posty: 326
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Medale Pamiatkowe

Re: I Posiedzenie Rady Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27.05.2024

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Okrajanie państwa z ziemi nie będzie chyba jakieś bardzo konieczne. Nie zmieniło by to zupełnie nic. Najważniejsze jest tak na prawdę dostosowanie się do sytuacji. Dajmy na ten przykład Fenocję, która istnieje nie posiadając żadnego aktywnego obywatela. Potrzeba czegoś co urozmaici życie w Skarlandzie. Mamy wszystko takie same jak kiedyś, stało się to zwyczajnie monotonne.
/-/JO Hrabina Adelaide von Hohenburg Wiceprzewodnicząca Generalitatu Królestwa Skarlandu od 12.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Spraw Wewnętrznych Królestwa Skarlandu od 13.06.2021 do 21.12.2021
Sekretarz Dziedzictwa Narodowego Królestwa Skarlandu od 21.05.2024
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sala Owalna”