Sede vacante w Rotrii

Miejsce dyskusji mieszkańców na wszelkie tematy związane z Królestwem Skarlandu.

Kto zostanie następnym Patriarchą Rotrii?

Stanisław Wieniawa kardynał della Rotria OSI
0
Brak głosów
Pius Maria kardynał de Medici
0
Brak głosów
Mikołaj kardynał Dreder
0
Brak głosów
Aureliusz Wawrzyniec kardynał de Medici y Zep
0
Brak głosów
Michał Franciszek kardynał Lisewicz
1
14%
Stanisław kardynał Dmowski
1
14%
Enrique kardynał Sánchez Oviedo
4
57%
Kandydat spoza Kolegium
1
14%

Liczba głosów: 7

Awatar użytkownika
Stefano Agostini
Kapłan
Kapłan

Re: Sede vacante w Rotrii

Post autor: Stefano Agostini »

Takie działania są skandaliczne. Nie może być akceptacji dla tego typu działań. Skarland lub Skarlandzkie duchowieństwo mogłoby wystosować oficjalną notę do PKR. Nie popieramy i nie zgadzamy się.

#przeczzdrederystami #KoniecRotrii #Rotriasiękończy #skandal #oszustwo
(+) x. inf. Stefano Agostini
Wikariusz Generalny Archidiecezji Walenckiej
Kanonik Kapituły Archikatedralnej Bazyliki św. Jana na Lateranie
Protonotariusz Apostolski

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Kontakt:

Odznaczenia

Post autor: Norbert de Catalan »

No dobrze, zachowajmy spokój... to w końcu Rotria tam takie "radykalne" zmiany u władzy są po nie kąd standardem - raz mieli taką batalię, że skończyli w Skarlandzie... :lol:

o to przypomniało mi jak ktoś gdzieś kiedys napisał, że jak się Cataloni biorą za łby to się Skarland wali - w Rotrii jak widać maja podobnie :lol: :lol:

To kilka formalności:
Po 1: skoro zamach stanu to czy uznajemy obecne władze i czy konkordat dalej jest ważny?

Po 2: skoro w Rotrii Prymasa Skarlandu to czy jest on automatycznie odwołany z funkcji?

Po 3: jeżeli drugie znaczy TAK to czy nie lepiej zamienić uprawnienia Patriarsze na Królewskie abym sam mógł sobie powołać Prymasa?

Po 4: jeżeli sam bym sobie powoływał Prymasa to chyba kościół rotryjski w Skarlandzie wybił by się na niezależność XD
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo

Odznaczenia

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Norbert de Catalan pisze: 03 lut 2022, 14:53 No dobrze, zachowajmy spokój... to w końcu Rotria tam takie "radykalne" zmiany u władzy są po nie kąd standardem - raz mieli taką batalię, że skończyli w Skarlandzie... :lol:

o to przypomniało mi jak ktoś gdzieś kiedys napisał, że jak się Cataloni biorą za łby to się Skarland wali - w Rotrii jak widać maja podobnie :lol: :lol:

To kilka formalności:
Po 1: skoro zamach stanu to czy uznajemy obecne władze i czy konkordat dalej jest ważny?

Po 2: skoro w Rotrii Prymasa Skarlandu to czy jest on automatycznie odwołany z funkcji?

Po 3: jeżeli drugie znaczy TAK to czy nie lepiej zamienić uprawnienia Patriarsze na Królewskie abym sam mógł sobie powołać Prymasa?

Po 4: jeżeli sam bym sobie powoływał Prymasa to chyba kościół rotryjski w Skarlandzie wybił by się na niezależność XD
Zamach stanu polega aktualnie na tym, że podczas konklawe, które jest tajne, wobec braku konsensusu (wygranej drederystów) doszło do odebrania uprawnień administratorskich Dziekanowi Kolegium, który przewodził konklawe czyli JE Stanisławowi Wieniawie. Ten na tajnej konferencji powiadomił wszystkich kardynałów o tym. Przy okazji pojawiły się dziwne rzeczy, bowiem JE Stanisław Dmowski utracił funkcje moderatorskie jakie zwykle posiada kardynał. Ja również. Po czasie one wróciły, ale kolory naszych personaliów z czerwonych (kardynalskich) zamieniły się na różowe (biskupie).
Zaczęliśmy to zgłaszać pisząc posty, a Kardynał Mikołaj Dreder napisał, że on sprawdzi, bo nic nie wie, nic nie robił i pewnie to awaria..
Porobiłem screeny zatem mam dowody. Wystąpiłem z wnioskiem o danie jednego dnia przerwy, aby móc naprawić co potrzeba oraz jeszcze raz zastanowić się i pogadać, aby wybrać w końcu Patriarchę. Pod moim wnioskiem Kardynał Mikołaj Dreder zawnioskował o to abym ja i kardynał Dmowski utracili prawo udziału w kolegium, bo nie mieliśmy konsystorza, który jest takim oficjalnym i ceremonialnym "przyklepaniem" nadanie godności kardynalskiej. W naszej obronie Stanęli Kardynał Lisewicz, Wieniawa, oraz ja sam. Jako, że Kardynał Wieniawa poprosił o zwrócenie mu uprawnień i nie chciał dalej prowadzić konklawe bez nich, to Kardynał Pio powiedział, że "w związku z niemożliwością pełnienia obowiązku przez dziekana" on przejmuje ten obowiązek i będzie dalej prowadził. Co jest złamaniem zasad i jawnym zamachem.
My to dziś ujawniliśmy i otrzymaliśmy bana.

W tej chwili "władzę" w Rotrii podczas tego dziwnego czasu, (bo ani konklawe trwa ani nie trwa. Opuścili je wszyscy oprócz drederystów) teoretycznie władzę ma Kamerling. Jest on legalnie powołany przez byłego już Patriarchę i w czasie braku patriarchy, czyli sede vacante on sprawuje władzę. Jednak jeśli zostanie teraz wybrany Patriarcha, to nie będzie on wybrany legalnie, gdyż został przeprowadzony zamach, odebrano uprawnienia, zbanowano połowę kardynałów, oraz sporo ludzi odeszło i w Rotrii zostali drederyści i chyba jakiś troll, prezbiter i Ametyst.
Kan. 96 - Zabrania się przyjęcia nominacji tym, którzy są związani jakąkolwiek przeszkodą, czy to stałą, która nazywa się nieprawidłowością, czy też zwykłą. Można podlegać jedynie tym przeszkodom, które są wymienione w niżej podanych kanonach.

Kan. 97 - Zwykłą przeszkodą, nie pozwalającą przyjąć każdej powierzonej nominacji, są związani:
1° mężczyzna żonaty, poza wyjątkiem podanym w kan. 37 § 2.;
2° kto popełnił przestępstwo apostazji, herezji lub schizmy;
3° kto sprawuje urząd lub zarząd zakazany duchownym;
4° kto dopuścił się przestępstwa przeciwko władzy kościelnej i wolności Kościoła;
5° kto dopuścił się przestępstwa uzurpacji kościelnych zadań oraz przestępstwa w ich wykonywaniu;
6° kto dopuścił się przestępstwa podszywania pod inną godność lub posiadania nietożsamej postaci, będących rozróżnionymi płcią, statusem lub jakąkolwiek inną cechą, a co wykazało postępowanie przeprowadzone na polecenie Biskupa Rotrii.

Kan. 98- Nieznajomość przeszkód nie uwalnia od nich.

Kan. 99 – Nominacja udzielona pomimo istnienia wyżej wymienionych przeszkód jest z mocy prawa nieważna.

Kan. 100 - § 1. Jedynie Stolica Apostolska może dyspensować od przeszkód przyjęcia nominacji biskupiej.
§ 2. Od przeszkód do przyjęcia nominacji prezbiterskiej lub diakońskiej może dyspensować również ordynariusz.

Kan. 101 – Podlega karze ten, kto znając istniejące przeszkody do nominacji udziela jej.
Jak wyżej. Nielegalne przejęcie władzy czyli złamanie wolności kościoła i wystąpienie przeciwko władzy. Jeśli patriarcha zostanie wybrany, to będzie to nielegalne i nieprawomocne. Będzie to antypatriarcha.

ad1. Konkordat jest ważny dopóki jedna ze stron go nie wypowie, co mogłoby nastąpić.
ad2. To, że mnie zbanowali nic jeszcze nie znaczy. A nawet jeśliby mnie odwołali z funkcji, to byłoby to nieważne, bo niezgodne z prawem.
ad3. Wtedy stworzylibyśmy kościół narodowy. Jest taka możliwość, ale lepiej zaczekać, gdyż w Warszawie ponownie zbiera się Synod Warszawski, który zajmie się sprawą MWCh.
ad4. Wtedy mielibyśmy już nie kościół Rotryjski a kościół narodowy. Polecam WKM @Norbert de Catalan obserwować Warszawę.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg
Hrabina
Hrabina

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Norbert de Catalan pisze: 03 lut 2022, 14:53
Czyżby Wielka Schizma Rotyjska się szykowała? 8-)
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Kontakt:

Odznaczenia

Adelaide de Sousa de la Acri pisze: 03 lut 2022, 16:52
Norbert de Catalan pisze: 03 lut 2022, 14:53
Czyżby Wielka Schizma Rotyjska się szykowała? 8-)
Bynajmniej, ale jak ma mi się tu zaraz jakiś obcy "Prymas" pojawić to wolę się zabezpieczyć na każdą ewentualność :D
Niestety przy błędzie serwera zabrało dostęp także i mi oraz wycofało dwóch kardynałów na inne tytuły.
Odnosząc się do oświadczenia kamerlinga to zapytuję jaki błąd sprawił, że serwer sam zmienił ustawienia rang czy cofnął uprawnienia administratorskie?
Znam troszkę forum na silniku SMF - takie same błędy robiłem własnoręcznie podczas konfliktu sukcesyjnego w Skarlandzie - zbanowało mi się tak przez przypadek kilka osób - powód do dumy to żaden ale wtedy była otwarta wojna.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo

Odznaczenia

Królu nie przyjdzie tu żaden nowy Rotryjski prymas, bo Rotria nie ma już duchownych, poza trzema kardynałami drederystami.
Jeśli MWCh wypali, to na terenie Skarlandu powołam jakiś nowy kościół, wspólnotę. Oczywiście przy aprobacie i wsparciu całego narodu.

Poza tym, żadnej awarii nie było a tylko Pio kazał Drederowi usunąć uprawnienia, aby nieskrepowanie móc robić wszystko. Tu nie ma mowy o awarii, a o zamachu skrupulatnie i skrzętnie przygotowanym przez drederystów. Jak Sam Kardynał Medici przyznał, od samego początku to planowali.

Co może być zastanawiające, Kardynał Aurelio powiedział mi dziś w prywatnej wiadomości, podobne słowa, co eminencja Pio, że się nie nadaję i że to pomyłka i nigdy nie będą mnie popierać. Ale kiedy tylko ujawniono skandal to na discordzie napisał do mnie, niczym chcąc kusić mnie tiarą.:

Proszę zapamiętać te słowa, bo jeśli nie dojdzie do pojednania, to zostanie wybrany nowy, nielegalny, bezprawny Antypatriarcha. I ciekawe kto nim wtedy zostanie.
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Kontakt:

Odznaczenia

Enrique Sánchez Oviedo pisze: 03 lut 2022, 17:30 Królu nie przyjdzie tu żaden nowy Rotryjski prymas, bo Rotria nie ma już duchownych
I chwała Bogom (tak jestem politeistą - tylko ciii) za to :D
Enrique Sánchez Oviedo pisze: 03 lut 2022, 17:30 to na terenie Skarlandu powołam jakiś nowy kościół, wspólnotę. Oczywiście przy aprobacie i wsparciu całego narodu.
Nie widzę przeszkód dla działalności kościoła narodowego.
Enrique Sánchez Oviedo pisze: 03 lut 2022, 17:30 Poza tym, żadnej awarii nie było a tylko Pio kazał Drederowi usunąć uprawnienia, aby nieskrepowanie móc robić wszystko. Tu nie ma mowy o awarii, a o zamachu skrupulatnie i skrzętnie przygotowanym przez drederystów. Jak Sam Kardynał Medici przyznał, od samego początku to planowali.
O awarii faktycznie nie może być mowy bo w wyniku awarii/błędu serwera nie ma możliwości aby się jakieś ustawienia przestawiły, owszem podczas wgrywania bazy danych może się coś posypać i poprzestawiać ale tu nie może być o tym mowy.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo

Odznaczenia

"Przypadkowo" Kardynał Wieniawa utracił dostęp do panelu i za nic nie mogą tego kardynałowie odczynić... :D ;)
To jest dramat..

Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikołaj Dreder
Kardynał
Kardynał

Post autor: Mikołaj Dreder »

Witaj Norbercie, Stary Druchu, miło Cię widzieć po tylu latach. Pozwolę sobie odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania.

Przede wszystkim, żadnego zamachu stanu nie było w Rotrii. Mikołaj I został legalnie wybrany Patriarchą i posiada pełną sukcesję apostolską i legitymizację władzy. To jest fakt, niepodważalny. Jedyną władzą w trakcie okresu Sede Vacante w Rotrii jest Kardynał Kamerling, mianowany przez ustępującego Patriarchę. Leon IV powołał na tę godność Piusa Medycejskiego, który jako Kamerling, sprawował władzę nad Stolicą Apostolską w trakcie tego czasu. Na jego osobę nie został przeprowadzony żaden atak, który by osłabił jego pozycję. Tak samo jak na osobę Dziekana Kolegium Kardynalskiego, Stanisława Wieniawę, który w sposób nieskrępowany mógł dalej przewodniczyć obradom kolegium, jak też wypowiadać się na forum. Tak samo pozostali uczestnicy konklawe w nieskrępowany sposób mogli uczestniczyć w utajnionych obradach, które widoczne są dla posiadających rangę "Kardynał" wiernych. I mało tego - regularnie pisali w wątku konklawe. Jedyne sytuacje, gdy nie napisali nic (w tym również i ja byłem w takiej sytuacji) to były momenty, w których danych kardynał nie zdążył oddać głosu przed terminem wyznaczonym przez Dziekana. Koniec. Kropka. W tej kwestii nie da się powiedzieć nic więcej. Stawiane tutaj zarzuty są wyssane z palca. Owszem, Stanisław Wieniawa nie posiadał uprawnień administratora, które utracił w sytuacji zmiany rangi na forum z "Patriarcha" na "Kardynał". Wszelakie inne sytuacje o których tutaj mowa to jakieś: albo wyssane z palca rzeczy albo bugi forum. Nic więcej.
Norbert de Catalan pisze: 03 lut 2022, 14:53 Po 1: skoro zamach stanu to czy uznajemy obecne władze i czy konkordat dalej jest ważny?

1. Nie było żadnego zamachu stanu. Patriarcha-elekt jest Patriarchą wybranym legalnie, posiadającym sukcesję apostolską oraz sukcesję władzy w Państwie Kościelnym. Został wybrany przez gremium elektorów mianowanych przez poprzednich Biskupów Rotrii, a więc tak jak nasze prawodawstwo przewiduje.

2. Prymas Skarlandu niestety sam na siebie nałożył ekskomunikę latae sententiae, która automatycznie wykluczyła go ze wspólnoty Kościoła Rotryjskiego oraz pozbawiła wszelakich godności kościelnych, dlatego ex-Prymas nie może się już tytułować duchownym rotryjskich, jak też Prymasem Skarlandu. Wobec tego, w imieniu Patriarchy Rotrii Mikołaja I, proszę stronę skarlandzką o uszanowanie tego, a Pana Oviedo o edycję swojego profilu i usunięcie z niego wszelakich zapisów mówiących o związkach z Kościołem Rotryjskim.

Jednocześnie, korzystając z okazji, w imieniu Ojca Świętego Mikołaja I przesyłam pasterskie pozdrowienie i błogosławieństwo Jego Królewskiej Mości Norbertowi oraz całemu, wiernemu Narodowi Skarlandzkiemu. Niech Wam Pan błogosławi!
/-/ Benedictus PP. II
Patriarchae et Episcopus Rotriae
Servus Servorum Dei, Vicarius Christi

Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo

Odznaczenia

Miguel de Catalan pisze:"Obecny Patriarcha został wybrany nielegalnie. Bo nielegalne było odwołanie Aurelio z emerytury, to oznacza, że nie mógł on brać udziału w konklawe. Co oznacza, że konklawe jest nieważne, zatem i wybór Pio Maria Medici jest nieważny. Co oznacza, że uzurpuje sobie on prawo do tego tytułu, czyli jest Antypatriarchą."
Zacytowałem Księcia Miguela, który cytował Fiodora Godunowa.

Poza tym... Screeny z konklawe; próby wykluczenia dwóch kardynałów przez kardynała Dredera.

Screeny z tajnej konferencji. Co najważniejsze w tym właśnie momencie nastąpiło usunięcie, odebranie uprawnień administratorskich JE Kardynałowi Wieniawie, który nie posiadał ich od momentu bycia Patriarchą i na czas bycia patriarchą jak to sugeruje kardynał Dreder, manipulując faktami, ale miał je od czasów Piusa Leona II. Poza tym polecam, zobaczyć pierwszy post, reakcję kardynała Dredera na zaalarmowanie tego problemu przez kardynała Wieniawę. I zestawić to z wypowiedzią w oświadczeniu. Prócz tego polecam przyjrzeć się zmieniającym kolor moim personaliom.

Obrazek

I dzisiejsza wypowiedź Kardynała Pio Maria de Medici:

Jak zatem widzimy to nie był błąd forum, jak z początku próbował insynuować kardynał Dreder, a celowy atak, zamach.
Poza tym z tego zacytowanego obrazkiem fragmentu oświadczeni wynikają jeszcze kolejne rzeczy. Po pierwsze Drederyści nie mają żadnych dowodów mogących poprzeć ich tezę, czyli mogą dopuścić się kłamstwa i manipulacji. Poza tym Kardynał insynuuje, a później już w innym poście drederyści oskarżają nas o bycie marionetką Pana Wilhelma Orańskiego, będącego w konflikcie personalnym, prywatnym z kard. Drederem. Zatem toczą prywatę i łatwo tworzą nieprawdziwe tezy. Poza tym widziałem również na forum, jak kardynał Pio korzystał z "Używa systemu PW".
A może kłamię? Proszę uważać, bo celując i atakując mnie sami również strzelacie sobie w stopy. Analizą pańskich kłamstw w wątku "Wezwanie do nawrócenia" w tym poście: https://media.discordapp.net/attachment ... height=432 zajmę się za jakiś czas, bo męczy mnie ta sytuacja.
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji”