llamamiento a la nación !!!

Miejsce dyskusji mieszkańców na wszelkie tematy związane z Królestwem Skarlandu.
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

llamamiento a la nación !!!

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Drodzy Skarlandczycy!

W tym roku mija 15 lat odkąd Królestwo Skarlandu pojawiło się w przestrzeni wirtualnej, a tym samym na mapie polskich mikronacji. Jest to więc długi okres, abyśmy mogli pisać oraz mówić w sposób zdecydowany o zbudowaniu solidnych podwalin pod stabilnie funkcjonujące państwo w przestrzeni wirtualnej, które swoją działalnością daje zdecydowane nie tylko wskazówki ale również porady dla tych nowo powstających. Ten długi okres, który był nacechowany wieloma momentami zarówno tymi pozytywnymi jak i negatywnymi nie pozwolił Królestwu Skarlandu na zaistnienie w świadomości wielu obywateli mikroświata, aby na dłużej się z nim związać oraz pozostać lojalnym wobec trapiących go problemów. Dzisiaj Królestwo Skarlandu ponownie staje w obliczu dużego kryzysu demograficznego za którym idzie również kryzys polityczny. Brak aktywności obywateli przekłada się na zaniechanie działalności politycznej a tym samym marginalizację jednego z najstarszych państw wirtualnych w naszej przestrzeni. Bardzo nad tym ubolewam, iż mając tak bogatą historię wirtualną Królestwo Skarlandu jest skazywane na banicję, a doprowadzili do tego w dużej mierze jego właśni obywatele.

Drodzy Skarlandczycy!

Nie mogąc patrzeć na to w jakim kierunku podąża Nasza Ojczyzna zdecydowałem się podjąć kroki zmierzające do uzdrowienia sytuacji w Skarlandzie. Kierując do Was "llamamiento a la nación" wzywam wszystkim Obywateli oraz Mieszkańców do wzmożonej aktywności, aby uzdrowić obecną sytuację demograficzną oraz polityczną w Królestwie Skarlandu. Nie możemy pozwolić na to, aby Królestwo Skarlandu było nadal zmarginalizowaną mikronacją posiadającą tylko dwóch obywateli, którzy podtrzymują funkcjonowanie państwa, aby nie zniszczyć całkowicie jego pięknej 15-letniej historii. Jest to kwestia pierwszorzędna i najważniejsza, bowiem patrząc przez ostatnią dekadę jakie trapiły Naszą Ojczyznę problemy dochodzę do wniosku, że w Królestwie Skarlandu pojawiały się osoby, które chciały dążyć do całkowitego rozbicia funkcjonowania Skarlandu. Czujność Jego Królewskiej Mości Norberta I Catalana nie pozwoliła na tego typu działalność przez grupy, które chciały zawładnąć Naszą Ojczyzną na własność i doprowadzić do ostatecznego jego upadku. Zastanawiające jest to czemu wielu grupom będącym w wirtualnej przestrzeni zależało przez ten cały czas na to, aby Królestwo Skarlandu nigdy nie wzbiło się na poziom odpowiadający jego potencjałowi? Odpowiedź jest bardzo prosta i na nią przyjdzie zapewne za jakiś czas udzielić odpowiedzi.

Obywatele i Mieszkańcy!
Dzisiaj mamy 10 października, jest to data szczególna bowiem liczba 10 wiąże się ze Słońcem, logicznym i świadomym umysłem, a także z pełnią. 10 jest symbolem końca, spełnienia, a także cyklu wiecznego powrotu. W astrologii z liczbą 10 związany jest znak Panny, natomiast w tarocie tym numerem oznaczona jest karta Koło Fortuny. To oznacza, że jest to Dzień w którym powinniśmy się zjednoczyć i spowodować, że Królestwo Skarlandu na nowo stanie się aktywnie funkcjonującym państwem na arenie międzynarodowej w polskiej przestrzeni wirtualnej. Posiadając umiejętności oraz doświadczenie w osobie Jego Królewskiej Mości Norberta I Catalana jest jak najbardziej to możliwe. Jednocześnie oznajmiam, że nie podważam państwowości, ustroju oraz władz Królestwa Skarlandu lecz wymaga to zdecydowanej korekty, aby Nasza Ojczyzna mogła dalej funkcjonować oraz się rozwijać w sposób przemyślany oraz organiczny. Wzrost organiczny jest bardzo ważny w kontekście budowy zdrowego państwa wirtualnego szczególnie w czasach głębokiego kryzysu demograficznego. Wielokrotnie to podkreślałem w rozmowach, a także podnosiłem na forum Kortez Generalnych, że wiele rzeczy oraz sytuacji w Królestwie Skarlandu było opartych na braku solidnych fundamentów, które w niedalekiej przyszłości mogą powodować kryzysy w funkcjonowaniu państwa. Niestety, dla większości osób były to informacje, których w żaden sposób nie dopuszczali do siebie tylko negowali nie widząc, z czym może się to wiązać w przyszłości, a czego jesteśmy dziś bacznymi obserwatorami. Wzywam więc wszystkich Obywateli oraz Mieszkańców do stawiennictwa na Rynku Głównym Plaza Mayor w Walencji aby pokazać, że zależy nam na dalszym istnieniu i funkcjonowaniu Królestwa Skarlandu!

Drodzy Skarlandczycy!
Będąc Mieszkańcem, Obywatelem, Działaczem Politycznym w Królestwie Skarlandu od ponad 10 lat jego los nie jest mi obojętny! Patrząc na to w jakim miejscu powinniśmy być, a w jakim się znajdujemy trzeba podjąć zdecydowane kroki zmierzające do uzdrowienia sytuacji w Królestwie Skarlandu! Wzywam więc Was Mieszkańcy oraz Obywatele, którym nie jest obojętne Królestwo Skarlandu do demonstracji oraz protestów na Rynku Głównym Plaza Mayor w Walencji, aby jak najszybciej zażegnać aktualnie panujący kryzys demograficzny oraz polityczny! Jednocześnie oznajmiam, że jestem w trakcie przygotowywania Manifestu wskazującego kierunki rozwoju politycznego Królestwa Skarlandu, a zawierającego tak ważne tezy jak polityka bezpieczeństwa, wewnętrzna i zagraniczna, a także społeczna oraz kulturalna. Do tworzenia Manifestu chciałbym Was Obywatele oraz Mieszkańcy zaprosić, aby było to nasze wspólne dobro dzięki, któremu Nasza Ojczyzna stanie się wiodącą siłą na polskiej mapie mikronacji. Tezy będące swoistą Deklaracją Programową zostaną Wam Obywatele oraz Mieszkańcy przedstawione w ciągu najbliższych dni!

Obywatele i Mieszkańcy!
Informuję, że w związku z powyższym reaktywuję do życia oraz funkcjonowania "Ruch 17 Czerwca", który już 10 lat temu dążył w zdecydowany sposób do normalizacji oraz stabilizacji, a także poprawy życia politycznego oraz społecznego w Królestwie Skarlandu poprzez zbudowanie solidnego fundamentu zapewniającego jego stały wzrost.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Posty: 1201
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Odznaczenia

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Norbert de Catalan »

Noo witam ponownie. Kolejny powrót z przytupem (nic nie wypominam), oby dłuższy :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert de Catalan pisze: 12 paź 2023, 23:57 Noo witam ponownie. Kolejny powrót z przytupem (nic nie wypominam), oby dłuższy :D
Wasza Wysokość!

Moja odpowiedź zdecydowanie brzmi nie! Każdego dnia chcę dołożyć cegiełkę do obudowy naszej pozycji na mapie mikroświata. Myślę, że póki co może nie widać jeszcze wielu efektów, ponieważ pracuję w zaciszach gabinetów, ale myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni i tygodni będzie widać zmiany w Królestwie Skarlandu oraz wszyscy będą mogli zobaczyć w jakim kierunku podąża Nasza Ojczyzna :)
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra
Hrabia
Hrabia
Posty: 89
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności:

Aktualnie pracuję nad usystematyzowaniem oraz uporządkowaniem naszego forum dyskusyjnego. W tej chwili stan prac uważam jako zaawansowany i na ukończeniu. Jeżeli miałbym określić to procentowo to uważam, że forum dyskusyjne do obecnie panujących warunków społeczno - polityczno - gospodarczych jest przystosowane już w 80 procentach.

Co zostało dotychczas zrobione?

Po pierwsze. Wyodrębniłem bezpośrednie odnośniki do Strony Oficjalnej, Discord'a, Stempla, Weryfikacji Stempla oraz Międzynarodowego Banku Pollinu z kategorii Życie w Królestwie Skarlandu do osobnej kategorii, którą umieściłem na samym dole. Tak, aby Kategoria Życie w Królestwie Skarlandu zawierała tylko i wyłącznie dyskusje na tematy związane z życiem mieszkańców oraz obywateli, a także gości zagranicznych w naszym kraju oraz w innych mikronacjach.

Po drugie. Wspomniana wyżej Kategoria Życie w Królestwie Skarlandu posiada dwa nowe forum. Pierwsze z nich to Kawiarnia "Caffe El Torero", a więc miejsce dyskusji na wszelkie tematy związane z aktualnymi wydarzeniami w innych mikronacjach, a także oficjalna siedziba Ambasadorów innych państw w Królestwie Skarlandu. W przyszłości chciałbym, aby powstała w Walencji specjalna dzielnica, gdzie będą się znajdowały Ambasady oraz Konsulaty innych państw wirtualnych. Zapewne więc struktura tej kategorii ulegnie jeszcze drobnej korekcie.

Po trzecie. Pod Kategorię Życie w Królestwie Skarlandu została przesunięta Kategoria Kraje Korony Królestwa Skarlandu. Jak wiadomo, życie w państwach wirtualnych nie toczy się tylko na szczeblu rządowym, ale również na samorządowym. Jestem zdania, że umiejscowienie tej kategorii pod głównymi kwestiami dyskusyjnymi ożywi funkcjonowanie naszych samorządów poprzez to, że będą dużo bardziej dostępne.

Po czwarte. Kategoria Władze i Instytucje Państwowe Królestwa Skarlandu zostały rozdzielone. Powstały dwie oddzielne Kategorie. Pierwsza to Władze Państwowe Królestwa Skarlandu, gdzie z Generalitatu Królestwa Skarlandu zostały wyodrębnione następujące fora: Pałac Królewski El Escorial w Walencji, Rada Generalitatu Królestwa Skarlandu, Kortezy Generalne, Trybunał Królewski. Straż Królestwa Skarlandu pozostała bez zmian. Chodziło o to, aby skrócić drogę do zamieszczania informacji oraz kontaktowania się z mieszkańcami, obywatelami, a także gośćmi zagranicznymi. Czy ta Kategoria pozostanie w takim układzie? Jest to właśnie pierwsze 10 procent, których brakuje do ukończenia prac modernizacyjnych nad forum dyskusyjnym.

Po piąte. Została wyodrębniona Kategoria Instytucje Państwowe Królestwa Skarlandu. Znalazły się w niej trzy instytucje państwowe oraz cztery fora. Królewski Departament Bezpieczeństwa Krajowego, Królewska Akademia Skarlandu, Muzeum Narodowe Królestwa Skarlandu im. Karola I w Walencji, Muzeum Narodowe Królestwa Skarlandu im. Karola I w Walencji - Wystawy, Archiwa Królewskie. Jestem pewien, że w ciągu najbliższych dni ta Kategorie ulegnie jeszcze zmianom po ostatecznym ustaleniu, które instytucje państwowe zostaną w strukturze państwa. Jest to drugie 10 procent, które dadzą pełną modernizację forum dyskusyjnego.

Po szóste. Kategoria Kościół Rotryjski została zmieniona na Kościoły, Związki Wyznaniowe oraz Zgromadzenia Zakonne. W Kategorii znalazł się Kościół Rotryjski, Zakon Św. Izydora oraz Zakon Św. Jakuba. Kwestia religijna w każdym państwie jest bardzo ważna, a więc musi znajdować to odzwierciedlenie w życiu każdego mieszkańca oraz obywatela. Kwestią otwartą pozostaje temat aktywności wspomnianych kościołów, związków wyznaniowych i zgromadzeń na rzecz powyższych grup. Uznajemy jednak zasadę braku integralności instytucji religijnych z władzą lub instytucjami państwowymi stąd oddzielna kategoria, która została usystematyzowana i doprecyzowana, a jej funkcjonowanie pozostawiamy odpowiedzialnym za te instytucje, a więc Duchownym.

Mam nadzieję, że pokrótce objaśniłem obraz prac nad którymi skupiłem się w pierwszej kolejności. Liczę, że każdy kto zaglądał lub zagląda na nasze forum dyskusyjne dostrzega zmiany, mam nadzieję, że to są zmiany na lepsze. Zmiany, które stworzą dyskusję w Królestwie Skarlandu dużo bardziej przejrzystą oraz czytelną. Wkrótce będę zamieszczał kolejne Sprawozdania z wykonywania moich prac na rzecz Królestwa Skarlandu.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Posty: 1201
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Odznaczenia

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Norbert de Catalan »

Zmiany imponujące... już zdążyłem się pogubić :lol:
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Posty: 1201
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Odznaczenia

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Norbert de Catalan »

Odnośnie zmian to forum dawnego imperium zostało naprawione, tamtejszy SMF udało się zaktualizować, niestety templatka MyTheme się skiepściła i wywala błędy dlatego działamy na domyślnej. A i jeszcze wali krzaczkami na prawo i lewo (dla niewtajemniczonych: brakuje polskich znaków) ale idzie się domyśleć o co chodzi :D
Forum Imperialne
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte
Posty: 52
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:56

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Vilarte »

@F. hr. Vazquez de Saavedra jeśli chodzi o
Kategoria Kościół Rotryjski została zmieniona na Kościoły, Związki Wyznaniowe oraz Zgromadzenia Zakonne. W Kategorii znalazł się Kościół Rotryjski, Zakon Św. Izydora oraz Zakon Św. Jakuba.
Zakon Św. Izydora był autorskim pomysłem Stanisława Wieniawy, którego od dawna nie ma już w mikroświatach, więc wątpię, czy cokolwiek jeszcze będzie się w nim działo. Proponuję przemianować poddział na Kościół Powszechny Pollinu - działamy całkiem prężnie, oto przykład.
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Posty: 1201
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Odznaczenia

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Norbert de Catalan »

Vilarte pisze: 03 lis 2023, 23:57
Zakon Św. Izydora był autorskim pomysłem Stanisława Wieniawy, którego od dawna nie ma już w mikroświatach, więc wątpię, czy cokolwiek jeszcze będzie się w nim działo. Proponuję przemianować poddział na Kościół Powszechny Pollinu - działamy całkiem prężnie, oto przykład.
Działu nie przemianujemy, ale możemy utworzyć nowy. Zachęcam do działalności :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Vilarte
Posty: 52
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:56

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Vilarte »

Czyli wygląda na to, że to był jednak jednorazowy impuls aktywności...
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan
Król
Król
Posty: 1201
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Odznaczenia

Re: llamamiento a la nación !!!

Post autor: Norbert de Catalan »

Vilarte pisze: 26 lis 2023, 23:51 Czyli wygląda na to, że to był jednak jednorazowy impuls aktywności...
Przykry skarlandzki standard :(
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji”