Ambasada Księstwa Sarmacji

Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:14

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Książę Arkadiusz Maksymilian zarządził wybory do sejmu LXXVIII kadencji, które odbędą się w pierwszy weekend listopada, czyli 4–5 listopada. Będzie to planowo ostatnia kadencja tego roku. W międzyczasie Ośrodek Analiz Politycznych zaprosił od zadawania pytań do kandydatów, na które następnie odpowiedzą.

Jego Książęca Mość na urząd szefa rządu powołał JO Santiago Vilarte von Hippogriffa. Nominacja ta jest nominacją techniczną, a rząd Diuka Vilarte von Hippogriffa będzie rządem administratorskim do końca obecnej kadencji parlamentu. W rządzie pozostał Poważany Areg von Hippogriff jako podkanclerzy i minister spraw wewnętrznych.

Sarmacki parlament w ostatnich dniach przyjął dwie nowelizacje – pierwsza dotyczy ustawy o SOBOS, natomiast druga ustawy o finansach publicznych. Książę podpisał obydwie i weszły w życie.

Jaśnie Oświecony Diuk Antoni Kacper Burbon-Conti ponownie został wybrany rektorem Sarmackiej Akademii Nauk.

Zakończyliśmy sezon Mikronacyjnej Ligii Kobiet oraz Sarmackiej Ligii Piłkarskiej. Zapraszamy do dołączenia! Także zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem sezonu SLP w Ekstraklasie, Pierwszej oraz Drugiej Klasy, a także z podsumowaniem sezonu MLK.

Alfred Fabian von Hohenburg ponownie zawitał z "Psikusiarnią". Zapraszamy do wzięcia udziału w halloweenowym evencie!

W Hasselandzie trwa debata nad ustawą o wodach archipelagowych, a w Starosarmacji wybrano nowego marszałka sejmiku koronnego – został nim Alfred Józef Potocki.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:14

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Jego Książęca Mość Arkadiusz Maksymilian w środowy wieczór wygłosił orędzie do narodu. Poinformował on społeczeństwo o powołaniu samego siebie na urząd kanclerza. Jako przyczynę takiego kroku monarcha podał chęć „bezpośredniego nadania pewnym działaniom i pracom właściwego tempa”. W swojej przemowie książę podał skład rządu, a także wyraził życzenie, aby marszałkiem trybunału koronnego był dalej diuk Burbon-Conti, a nowym marszałkiem sejmu został JKW Filip I Gryf. Tego samego dnia pojawiły się stosowne akty prawne.

W związku ze zmianą w rządzie, nowymi ministrami zostali JKW Fatima Popow-Chojnacka, jako minister spraw wewnętrznych i podkanclerzy; Jaśnie Oświecony Diuk Santiago Vilarte von Hippogriff — minister finansów, a Poważany Kawaler Pavel van der Gibson — minister kultury. Książę wydał także informator rządu tygodniowego, w którym powiadomił o dotychczas podjętych działaniach i zapowiedział w najbliższym czasie ogłoszenie planów i postulatów rządu.

W pierwszym weekend listopada odbyły się wybory do sejmu LXXVIII kadencji. Spośród siedmiu kandydatów wybrano pięciu, którzy zostali nowymi posłami. W sejmowych ławach zobaczymy: Santiago Vilarte von Hippogriffa, Filipa I Gryfa, Pavla van der Gibsona, Fatimę Popow-Chojnacką oraz Antoniego Kacpra Burbon-Contiego. W głosowaniu udział wzięło 24 osób z 45 upoważnionych do głosowania. Szczegółowe wyniki pod tym linkiem. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Ośrodka Analiz Politycznych, który podsumował statystycznie wyniki głosowania. Natomiast w środę 8 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie sejmu, podczas którego książę tradycyjnie przemówił a posłowie złożyli przysięgę. Wysoka Izbe wybierze teraz swojego marszałka.

Jedna zmiana personalna, jeszcze za starego rządu. Nowym prefektem generalnym został ponownie JKW Filip I Gryf.

Z prasy do przeczytania mamy o pierwszej kolejce w ramach nowego sezonu Mikronacyjnej Ligii Kobiet. Dla wojskowych mamy nowe "Wieści z Poligonu". Natomiast dla miłośników przyrody zapraszamy do artykułu Chaty zielarki "Popatrz w niebo, obserwuj zwierzęta". A także zapraszamy do przeczytania gościnnego wykładu "Iluzja rozwoju niedialektycznego" prof. Andrzeja Płatonowicza Ordyńskiego w Sarmackiej Akademii Nauk.

Wystartowała pierwsza edycja Pucharu Intersarmatii. To inicjatywa, która odbywać ma się podczas przerwy między sezonami Sarmackiej Lidze Piłkarskiej. Wystartować w niej mają cztery kluby spośród beniaminków Ekstraklasy i spadkowiczów z niej. Więcej informacji o idei tego pucharu znajduje się TUTAJ. Pierwszą edycję wygrała drużyna Gniewni Gniew.

Starosarmacja oraz Miasto Shimontsen ogłosiły przetarg na budowę nowej skoczni narciarskiej. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w przetargu.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:14

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

JKM Arkadiusz Maksymilian wczoraj wieczorem wygłosił kolejne orędzie do Narodu. Tym razem przedstawił program nowego rządu książęcego ws. reformy prawno-ustrojowej, ale również wspomniał o nadchodzących planowanych wydarzeniach na najbliższe tygodnie. Szczegóły dostępne są w tym artykule.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Fatima Popow-Chojnacka
Posty: 28
Rejestracja: 04 maja 2022, 22:14

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Fatima Popow-Chojnacka »

Sejm nowej kadencji rozpoczął na dobre prace. Posłowie przyjęli akt prawny zmieniający regulamin Sejmu. Ustawa została podpisana przez monarchę.

Książę–Kanclerz Arkadiusz Maksymilian przedstawił wymagane przepisami prawa expose rządu książęcego. Sarmacki parlament wyraził wotum zaufania.

Posłowie wybrali nowego marszałka sejmu. Został nim ponownie WKW Filip I Gryf, a wicemarszałkiem Pavel van der Gibson.

W prowincjach ostatnio również toczyły się reformy prawne. W Starosarmacji przyjęto nowy Dekret Namiestnika o odznaczenia i orderach, który oficjalnie zakończył odbudowę części legislacyjnej prowincji. W Hasselandzie natomiast uchylono i przyjęto nową ustawę o wodach archipelagowych, nowelizowano ustawę o obywatelstwie KH oraz trwała debata ws. rozwoju prowincji.

SOBOS przeprowadził ankietę o korzystaniu z Programu Pracy Społecznej. Wyniki są zaskakujące i nie wykazują jednogłośnie stosunku do korzystania z PPS. Także pod artykułem wywiązała się dyskusja. Z wynikami można zapoznać się w tym artykule.

Minister Kultury rozpoczął nowy event mający opierający się na codziennej aktywności – Siatkarski Turniej Aktywności.

Tym razem w prasie: “8- lata w Sarmacji Komandora E.A.M.P da Firenza”, “Katarzynki", podsumowanie 8 i 9 kolejki MLK, czy "Ciepłobus na ulicach Grodziska.
( – ) Fatima Popow-Chojnacka
Awatar użytkownika
Vilarte
Posty: 52
Rejestracja: 11 kwie 2020, 17:56

Re: Ambasada Księstwa Sarmacji

Post autor: Vilarte »

A w międzyczasie zapraszamy do śledzenia atrakcji, jakie będą się pojawiać przed Bożym Narodzeniem!
https://fc.sarmacja.org/viewtopic.php?f ... 65#p387365
https://www.facebook.com/Hasseland/

Santiago Vilarte
Lord Szambelan Hasselandu
Mer Angemontu
Prezes SZSzachu
TBC
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ambasada Księstwa Sarmacji”