Wykopki z forum Sarmacji

Miejsce dyskusji mieszkańców na wszelkie tematy związane z Królestwem Skarlandu.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1464
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Wykopki z forum Sarmacji

Post autor: Norbert de Catalan »

Przeszukując forum Sarmacji po wpisaniu w wyszukiwarce słowa "Skarland" trafiłem na kilka ciekawych perełek:

W wątku Rozpad Imperium?
Wątek z 2015 porusza kwestie niepodległości przez Wschodnia Republikę Estelli (link do starego forum) oraz wypowiedzenie traktatu przez Królestwo Zjednoczonych Niderlandów. Pan Vladimir ik Lihtenštán dość trafnie i dobitnie opisuje mą osobę:
jest człowiekiem aroganckim, pełnym ignorancji i pychy
i tak powód do dumy żaden ale wtedy zazwyczaj taki byłem zwłaszcza w rozgrywkach wewnętrznych w Skarlandzie i lokalnie na Vaarlandzie choć czasem i po za lokalnym podwórkiem.

Dalej Pan Vladimir radzi regentowi niesłusznie nazywanego królem:
Królowi Carlosowi II radziłbym wyrzucić Norberta na zbity pysk z Imperium
Z perspektywy czasu muszę przyznać że ówczesny Skarland trzeszczał w posadach ale na pewno nie było to wyłącznie moją zasługą jak stronniczo Vladimir to przedstawia w tym i innym poście. Ja jedynie mogłem dolać troszkę oliwy do tlącego się ognia :?

Powyższy watek bardzo dobrze uzupełnia się z Soy un amigo del Scarlaña! czyli jakimś rodzajem akcji chyba społecznej... gdzie chyba zostałem uznany za "rozpierdalacza państwa" :lol: bo tekst wspomina o mnie i Albercie II Królu Niderlandów. Jeszcze ten zachwyt nad Medyceuszami a w zasadzie bardziej jednym Medyceuszem bo to ród tworzony głównie przez jedną osobę... Lorenzo i Eleonora to dosłownie jedno... cóż można powiedzieć że historia niedawno zatoczyła koło - afera potockich...

Dalej Tomasz Mancini pisze:
Benedykt I wyrzekł się swojej rodziny i dołączył do pana prezydenta jednoosobowej mikronacji
Prezydent jednoosobowej mikronacji to na bank o mnie :lol:

W wątku zabrał głos również sam Karol II Szalony jako Pio Maria de Medici:
Nazywanie mnie Karolem Szalonym jest też chamskie
Skoro nazwanie go szalonym było/jest chamskie to jak określić tytuł jaki sobie nadał - Król Męczennik?

Vladimir łechtał Karola dalej min tekstem:
Skarland to skończony projekt. Gdy ostatecznie upadnie, zatańczymy razem na grobie Norberta.
Dziwne, ale nikt dancingu nie odczyniał gdy wraz z Królestwem Skarlandu zniknąłem n chwilę - a można to było uznać za zgon :lol:

Dalej padła propozycja zajęcia Skarlandu przez Sarmację :lol:
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 218
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Wykopki z forum Sarmacji

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

Piękne musiały być to czasy XD
Wciąż się coś działo: wojny, zamachy i inne bijatyki niczym w tureckiej telenoweli. Teraz można jedynie powspominać i pośmiać się. Czytając te wiadomości mało co nie umarłam ze śmiechu. :lol: Może nie powinnam, ale to było silniejsze ode mnie. Sarmackie czarnowidztwo to coś pięknego. Żałuję, że nie było mnie w mikro w tamtych czasach.
Obrazek
(-) Adelaide von Hohenburg
Awatar użytkownika
Piwski Sroczyński Stempel
Posty: 39
Rejestracja: 08 gru 2023, 23:32

Medale Pamiatkowe

Re: Wykopki z forum Sarmacji

Post autor: Piwski Sroczyński »

Cieszyć się, że pomimo dziejowych wstrząsów, różnych kryzysów na mapie Pollinu wciąż jest możliwość przybicia do mikronacji czerpiącej z tak chwalebnego dziedzictwa realowej Hiszpanii :D
(—) Piwski Żmij-Sroczyński

Arcybiskup Osieka, Sługa Sług Bożych
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1464
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wykopki z forum Sarmacji

Post autor: Norbert de Catalan »

Nie zapominajmy, że 3 lata Skarland faktycznie nie istniał - ten prawdziwy bo z tego co mi się gdzieś chyba na forum Rotrii śmignęło przed oczami to któryś Medyceusz go chyba próbował reaktywować i robił to mało udolnie. Obecna reaktywacja to zasługa mało aktywnego @F. hr. Vazquez de Saavedra, który dość skutecznie truł o reaktywacje państwa no i wytruł skutecznie i w sumie dobrze się stało :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 129
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Wykopki z forum Sarmacji

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert de Catalan pisze: 08 mar 2024, 11:34 Nie zapominajmy, że 3 lata Skarland faktycznie nie istniał - ten prawdziwy bo z tego co mi się gdzieś chyba na forum Rotrii śmignęło przed oczami to któryś Medyceusz go chyba próbował reaktywować i robił to mało udolnie. Obecna reaktywacja to zasługa mało aktywnego @F. hr. Vazquez de Saavedra, który dość skutecznie truł o reaktywacje państwa no i wytruł skutecznie i w sumie dobrze się stało :D
Pamiętam tą sytuację i nasze rozmowy. Pamiętam również początki obecnego forum w marcu 2020 roku, gdy zaczynaliśmy tworzyć jego strukturę w oparciu o podstawą skórkę phpBB.pl. Jak ten czas szybko mija.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji”