I Posiedzenie Kortez Generalnych

Parlament, którego członkami są wszyscy obywatele Królestwa Skarlandu.
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Nie wiem o co tutaj chodzi, ale powoli zaczynam się domyślać że ustawa jest przygotowana pod spore poszerzenie rodu Catalanów i nawet już podzielono kto jaki tytuł i koronę dostanie, tylko moja osoba tą wizje zakłóca.

Dla jasności sytuacji, mam świadomość przynależności do rodu Catalanów, ale nie zamierzam z nikim konkurować o tytuł księcia Móstoles czy Galica y León. Jestem księciem Otyrii i to w zupełności mi wystarczy. Jeśli Jego Królewska Mość akceptuje te plany proszę się nie kłopotać. Nie trzeba mnożyć koron przynależnych rodzinie królewskiej, mnie starczy ta korona.

Obrazek
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Przechodzimy do głosowania nad projektem ustawy.

Obrazek
Ustawa Kortezów Generalnych
o Skarlandzkich Tytułach Królewskich, Arystokratycznych
i Szlacheckich



Walencja, dnia 28. miesiąca lutego roku 2021.



Art. 1
Widząc jak zmienia się Królestwo nasze i w pieczy mając wszystkich jej obywateli, postanawiamy doprecyzować i ujednolicić zasady dotyczące tytułów Królewskich, Arystokratycznych i Szlacheckich.

Art. 2
1. Król posiada najwyższy tytuł Królestwa Skarlandu i przysługuje mu Korona Królestwa Skarlandu.
2. Insygnia Królewskie i Korony Rodziny Królewskiej niebędące w użytku przechowywane są w Skarbcu Królewskim.

Art. 3
Ustanawiamy tytuły Królewskie, Arystokratyczne i Szlacheckie wedle hierarchii od najwyższego.:


TYTUŁY KRÓLEWSKIE

Król Obrazek Jego Królewska Mość .........., z łaski Boga Król Skarlandu, Estelli Wschodniej, Francji, Agurii, País de Valencià, Móstoles, Galica y León
Królowa Obrazek Jej Królewska Mość .........., z łaski Boga Królowa Skarlandu, Estelli Wschodniej, Francji, Agurii, País de Valencià, Móstoles, Galica y León
Następca i Dziedzic tronu Obrazek
Jego/Jej Książęca Wysokość .........., Książe/Księżna Móstoles
Obrazek
Jego/Jej Książęca Wysokość .........., Książe/Księżna Galica y León

Rodzina Królewska Obrazek
Jego/Jej Książęca Wysokość .........., Infant/Infantka
Krewny Księcia/Księżnej Móstoles
Obrazek
Jego/Jej Książęca Wysokość .........., Infant/Infantka
Krewny Księcia/Księżnej Galica y León
Obrazek
Jego/Jej Książęca Wysokość .........., Infant/Infantka
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską, niebędąca jednak jej bezpośrednim członkiem


TYTUŁY ARYSTOKRATYCZNE

Diuk/Princesa Obrazek
Duque/Duquesa

Hrabia/Hrabina Obrazek
Conde/Condesa


TYTUŁY WYŻSZEJ SZLACHTY

Wicehrabia/Wicehrabina Obrazek
Vizconde/Vizcondesa
Baron/Baronessa Obrazek
Barón/Baronesa

Pan/Pani Obrazek
Señor/Señora


TYTUŁY NIŻSZEJ SZLACHTY

Pan/Pani Obrazek
Hidalgo/Dama

Kawaler Obrazek Obrazek
Caballero


MIESZCZANIE

Obywatel
Osoba, która uzyskała obywatelstwo Królestwa Skarlandu, nie posiada Majątku

Mieszkaniec
Osoba zamieszkująca Królestwo Skarlandu, nie posiada obywatelstwa i Majątku


Art. 4
Ustanawiamy prawo do posługiwania się tytułem i koroną w miejscu widocznym przez wszystkich nobilitowanych.

Art. 5
1. Król ma prawo przyznania tytułu, jak i jego odebrania.
2. Tytuł można otrzymać m.in. za:
-Przynależenie do Rodziny Królewskiej
-Wybitne zasługi względem Królestwa
-Aktywność i działanie na rzecz rozwoju Królestwa

Art. 6
Kwestie nieuregulowane niniejszą Ustawą będą rozstrzygane przez Króla Skarlandu.[/center]




PODPIS KRÓLA SKARLANDU
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Miguel de Catalan »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 27 lut 2021, 20:19 Nie wiem o co tutaj chodzi, ale powoli zaczynam się domyślać że ustawa jest przygotowana pod spore poszerzenie rodu Catalanów i nawet już podzielono kto jaki tytuł i koronę dostanie, tylko moja osoba tą wizje zakłóca.

Dla jasności sytuacji, mam świadomość przynależności do rodu Catalanów, ale nie zamierzam z nikim konkurować o tytuł księcia Móstoles czy Galica y León. Jestem księciem Otyrii i to w zupełności mi wystarczy. Jeśli Jego Królewska Mość akceptuje te plany proszę się nie kłopotać. Nie trzeba mnożyć koron przynależnych rodzinie królewskiej, mnie starczy ta korona.

Obrazek
Mój brat szykuje się na to ze nadejdzie czas kiedy Skarland będzie miał 30 aktywnych obywateli w tym dużą rodzinę królewską. Ja myślałem o skromnych trzech tytułach. Jednak możemy pozwolić sobie na odrobine fantazji i takiego myślenia o przyszłości. :D
Osobiście przez myśl mi nie przeszło powiększać rodziny. Proszę zobaczyć że nawet mój syn nie jest Catalanem.
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Miguel de Catalan »

ZA ustawą.
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: José Guillermo Potocki »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 27 lut 2021, 20:19 Nie wiem o co tutaj chodzi, ale powoli zaczynam się domyślać że ustawa jest przygotowana pod spore poszerzenie rodu Catalanów i nawet już podzielono kto jaki tytuł i koronę dostanie, tylko moja osoba tą wizje zakłóca.

Dla jasności sytuacji, mam świadomość przynależności do rodu Catalanów, ale nie zamierzam z nikim konkurować o tytuł księcia Móstoles czy Galica y León. Jestem księciem Otyrii i to w zupełności mi wystarczy. Jeśli Jego Królewska Mość akceptuje te plany proszę się nie kłopotać. Nie trzeba mnożyć koron przynależnych rodzinie królewskiej, mnie starczy ta korona.

Obrazek
Głownie, aby wprowadzić coś nowego (w praktyce przywrócić coś, co kiedy było, lecz w większej i nowszej wersji), urozmaicić i uatrakcyjnić wizualnie wygląd naszego forum. Także, aby uregulować prawnie, ale też, aby wiedzieć, jakie są tytuły (Król może nadać/dodać ich więcej). Fakt, nieco ustalone, ale bez decyzji i zgody Króla nic nie zrobimy. W planach mam więcej rzeczy związane z uregulowaniem kwestii z Królem, Rodziną Królewską, zwrotami, koronami, tytułami etc. Głownie jest to po to, aby zapewnić dobrą i wspaniałą przyszłość dla Skarlandu.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Miguel de Catalan pisze: 27 lut 2021, 20:32 Osobiście przez myśl mi nie przeszło powiększać rodziny. Proszę zobaczyć że nawet mój syn nie jest Catalanem.
Ależ ja nie mam nic przeciw temu. Jeśli król wyrazi taką wolę pozostanie mi pogratulować. Chodzi jedynie o to by nie traktować mnie jako piątego koła u wozu, a tak się poczułem czytając te wyliczanki komu przypadnie ta czy inna korona. Nie mam ambicji by posiadać jakąś indywidualna koronę z racji przynależności do Catalanów. Ta książęca jest dla mnie wystarczająco zaszczytna.

ZA Ustawą.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: José Guillermo Potocki »

Oczywiście ZA Ustawą.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: José Guillermo Potocki »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 27 lut 2021, 20:52
Miguel de Catalan pisze: 27 lut 2021, 20:32 Osobiście przez myśl mi nie przeszło powiększać rodziny. Proszę zobaczyć że nawet mój syn nie jest Catalanem.
Ależ ja nie mam nic przeciw temu. Jeśli król wyrazi taką wolę pozostanie mi pogratulować. Chodzi jedynie o to by nie traktować mnie jako piątego koła u wozu, a tak się poczułem czytając te wyliczanki komu przypadnie ta czy inna korona. Nie mam ambicji by posiadać jakąś indywidualna koronę z racji przynależności do Catalanów. Ta książęca jest dla mnie wystarczająco zaszczytna.
Podziwiam i szanuję Ekscelencję (nie tylko za to) za zaangażowanie oraz trud włożony w pracę dla dobra Skarlnadu oraz Agurii. Uważam, że należy się Czcigodnemu odznaczenie oraz tytuł za te wszystkie dokonania. Nie wiem, jednak jaki tytuł i korona jest odpowiednia, dlatego wpisałem pod kilkoma. Jak niżej zaznaczyłem, decyzja należy do Króla. Jeśli chodzi o książęta (następców tronu), to była jeszcze jedna korona, której nie opublikowałem. Oto ona:
Obrazek
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Zostawmy już te korony, czy naprawdę każda osoba przynależna do rodziny królewskiej musi mieć swoją własną ? Przecież ktoś z po za Skarlandu nie połapie się co która oznacza, a i w Skarlandzie będą z tym problemy. Według mnie powinny być trzy : król, następca tronu, reszta członków rodziny królewskiej wywodząca się w prostej linii od króla. No ewentualnie jeszcze królowa. Reszta osób przynależna do rodu królewskiego z racji pokrewieństwa czy powinowactwa powinna mieć korony arystokratyczne wedle posiadanych tytułów nadawanych przez króla. Mamy jednak zaproponowanych 7 koron dla rodziny królewskiej i tyle chyba starczy. Jestem przeciwny dodawaniu kolejnych.


Skupmy się na głosowaniu nad projektem ustawy.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1410
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: I Posiedzenie Kortez Generalnych

Post autor: Norbert de Catalan »

ZA ustawą

Pragnę zauważyć, że w kwestiach organizacyjnych w rodzinie królewskiej moje zdanie jest decydujące a wola ostateczna. Proszę o tym pamiętać.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Kortezy Generalne”