Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Miejsce przeznaczone do składania wniosków i pism skierowanych do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: José Guillermo Potocki »

Na dziedziniec Pałacu Królewskiego El Escorial w Walencji zajechała bogato zdobiona kareta z której wysiadł Józef Wilhelm Potocki. Podszedł do podestu i stanął na podwyższeniu. Za zaraz za karetą podążała orkiestra wojskowa a także oddział reprezentacyjny złożony z gwardii Konnej.
Odegrana została fanfara.

Asysta honorowa przyjęła postawę zasadniczą. Przewodniczący Generalitatu przyjął meldunek od dowódcy uroczystości o gotowości wojskowej asysty honorowej do ceremonii powitania i zajął miejsce oczekiwania na przybycie Ich Królewskich Mości Michała IV i Katarzyny, władców Rzeczpospolitej.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: Miguel de Catalan »

Obrazek Niedługo potem na plac wjechała kolejna kareta. Była ona zrobiona po części ze złota. Jej bogato zdobione ramy zachwycały swym przepychem oraz wyglądem ogólnym. Kareta zatrzymała się na dziedzińcu i po podstawieniu schodków przez służbę wysiedli z niej Król Polski i Wielki Książę Litewski Michał IV oraz jego żona Katarzyna Radziwiłłówna. Podeszli po czerwonym dywanie do podestu na którym stał już i oczekiwał Józef Wilhelm Potocki. Przywitali się serdecznie uściskiem dłoni i symbolicznym pocałunkiem.
Ludność zebrana na placu wiwatowała, śpiewała i krzyczała. Gdzieniegdzie powiewały małe flagi trzymane przez obywateli. arystokraci oraz szlachta kłaniali się i oddawali szacunek przedstawicielom obu państw.
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: José Guillermo Potocki »

Sygnał "Baczność" ! Przewodniczący Generalitatu oraz Król i Królowa w Rzeczpospolitej Obojga Narodów stali na baczność na podwyższeniu i wsłuchiwali się w melodie obu hymnów.

Orkiestra wojskowa wykonuje hymn Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Podczas wykonania oddana zostaje artyleryjska salwa honorowa złożona z 21 wystrzałów.
Orkiestra wojskowa wykonuje hymn Królestwa Skarlandu.
Oddana zostaje salwa honorowa.
Po odegraniu hymnów zgromadzony tłum klaszcze i wiwatuje.
Tymczasem Orkiestra szykuje się do odegrania marszu wojskowego. Powoli zaczyna ustawiać się kolumna. Za chwile rozpocznie się krótka parada wojskowa.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: José Guillermo Potocki »

Parada Wojskowa zaczęła się. Orkiestra gra marsz Generalski a Wojsko paraduje.
Defiladę odbierają Przewodniczący Generalitatu oraz Król Polski i Wielki Książę Litewski wraz z małżonką.
Paradę rozpoczyna polska jazda Husaria. Obrazek Następnie za nią jadą Rajtarzy Obrazek Kolejno za nimi podąża piechota Obrazek A defiladę zamykają jazda Kozacka i Pancerni Obrazek Następnie reprezentanci wojsk Skarlandu w historycznych, reprezentacyjnych strojach. Obrazek Dragonii Królewscy. Za nimi reprezentanci Gwardii Konnej Obrazek Również piechota złożona z biednych mieszkańców prowincji wystawiła swoja reprezentację. Obrazek Paradę zamykają elitarne jednostki piechoty Sił samoobrony Królestwa Skarlandu. Obrazek
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: José Guillermo Potocki »

Po odebraniu defilady Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu, Józef Wilhelm Potocki wygłosił krótkie przemówienie.:
Jest mi bardzo miło i czuję się zaszczycony, iż mogę reprezentować Królestwo Skarlandu na tej dzisiejszej uroczystości, jaką jest Wizyta Ich Królewskich Mości. Miło jest mi powitać serdecznie Jego Królewską Mość Michała IV oraz Jej Królewską Mość Katarzynę. Nasze narody łączyła niegdyś więź i przyjaźń, różnie czasem bywało, jednak najlepiej wspominać to co najlepsze, czego dowodem jest to właśnie spotkanie. Ufamy, że relacja pomiędzy naszymi krajami jest i będzie trwała i doskonała. Naszym przyjaciołom z Rzeczpospolitej Obojga Narodów życzymy wielu sukcesów, wszelkiej pomyślności i wielu okazji do radości.
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: Miguel de Catalan »

Po wysłuchaniu przemówienia Przewodniczącego Generalitatu, Król Michał podziękował za miłe przyjęcie i przemówił:
Czcigodny Ekscelencjo,
Drodzy mieszkańcy Królestwa Skarlandu,

Mojej osobie również jest miło móc reprezentować Rzeczpospolitą, szczególnie podczas dzisiejszej wizyty. Vaarlandzka a może i sarmacka krew łączy nasze narody, a więzy przyjaźni niech się nie rozchodzą i niech trwają wiecznie. Rzeczpospolita jest i będzie przyjazna dla mikronautów - Tak samo Skarland, moja druga ojczyzna. Wielu pewnie z was pamięta mnie jako Księcia, Następcę tronu, nadal nim jestem, ale los i Bóg pokierował mnie abym stał się monarchą w Polsce i na Litwie. Przybywam tutaj w kilku sprawach czysto dyplomatycznych i formalnych. A także aby odwiedzić ten kraj który jest mi tak bliski.
Pozdrawiam was wszystkich serdecznie.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1469
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: Norbert de Catalan »

Król Norbert w drodze z Pałacu Rady Generalnej Korony Królestwa Skarlandu
Wjazd pojazdów królewskich przed Pałac

Miło Mi powitać Wasze Królewskie Mości w Królestwie Skarlandu. Rzeczpospolitą i Skarland od samego początku łączyły więzi przyjaźni, choć zdarzały się w historii pewne nieprzyjemne konflikty promowane głównie przez moją osobę to ufam iż teraz Nasze kraje na powrót połączy silna więź jaka połączyła Nas w 2008.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: Miguel de Catalan »

(Najmocniej przepraszam ale nie jestem zbyt aktywny bowiem pochłonęła mnie mała ale ostra realioza i nie będę sie mógł z niej wyleczyć tak do czwartku. Zatem wtedy dokończymy wizytę.)
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: Miguel de Catalan »

Bal Królewski na cześć Ich Królewskich Mości Michała IV i Katarzyny Radziwiłłówny Bal rozpoczął się tańcem królewskiej pary.
Zagrano także inne utwory:
Potem nadeszła pora na kilka utworów Skarlandzkich. Wystąpiło kilka znanych autorów byli także muzycy np. z Aztec.
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Wizyta JKM Michała IV i JKM Katarzyny

Post autor: Miguel de Catalan »

Gdy nadeszła noc, miał miejsce pokaz sztucznych ogni, który bardzo szlachcie i arystokracji do gustu przypadł:
Wzniesiono także toast za Królestwo Skarlandu i Rzeczpospolitą Obojga Narodów.
Zablokowany

Wróć do „Kancelaria Królewska”