Wniosek o założenie wioski

Miejsce przeznaczone do składania wniosków i pism skierowanych do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 151
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Adelaide von Hohenburg pisze: 10 maja 2024, 17:47 Może stworzyć rejestr na wzór tego, który zajmuje się przedsiębiorstwami. Trzeba to załatwić, żeby z czasem nie pojawił się tak na prawdę bałagan. Mimo, że na razie nie ma takich majątków zbyt dużo, wypadałoby to usystematyzować.
@Adelaide von Hohenburg pełna zgoda. Poszedłbym jednak o krok dalej. Moją propozycją byłoby to, aby Król @Norbert de Catalan wydał Dekrety ustanawiające główne miasta w danym regionie. Przygotujemy mapę z ulicami (nadamy nazwy ulic oraz numerację) - każdy mieszkaniec lub obywatel będzie mógł zakupić działkę lub działki. Tym samym zyskamy również oficjalne adresy dla naszych instytucji. Nie wykluczałbym powołania wsi, natomiast zrobiłbym to na zasadzie aktu stworzenia wsi, również przygotowanie mapy zawierającej na przykład tylko jedną ulicę i parcele. Zarządca takiej wsi mógłby rozwijać miasto budując ulice, dzieląc działki wzdłuż nich oczywiście dokonując stosownych opłat. Taka wieś mająca na przykład trzech mieszkańców mogłaby złożyć wniosek o przekształcenie w miasto.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Adelaide von Hohenburg Stempel
Hrabina
Hrabina
Posty: 232
Rejestracja: 19 mar 2021, 16:18
Lokalizacja: Acri

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Adelaide von Hohenburg »

To świetny pomysł. Nazwy można wymyślić bardzo szybko, określić ilość działek, zaznaczyć najważniejsze obiekty na mapie. Można by z czasem stworzyć kody pocztowe i całą sieć podobnych szczegółów, które nadadzą Skarlandowi ciekawy klimat. Przy budowaniu wsi możnaby rozbudować narrację - stworzyć taką relację z budowy. Swego czasu planowałam stworzenie planu miasta dla Acri i Servalle, ale czas i umiejętności na to średnio pozwalają.
/-/Doña Adelaide Maria de las Mercedes Teresa Isabella Eleonora
de Todos los Santos von Hohenburg de domo de Sousa d'Acri
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: Norbert de Catalan »

Jak czytam "mapę z ulicami" to mnie coś chce trafić - aktualnie na tapecie mam plany Walencji i Grodźca. Plan Walencji może będzie gotowy za miesiąc może dwa. Grodziec będzie łatwiejszy bo tu wstępny plan miasta jest acz kolwiek chcę z niego zrobić drugie największe miasto Skarlandu więc troszkę go rozbuduję. Co do Wsi i innych wiosek to wieś Ignacego stała się faktem i będzie działać normalnie

Co do nazw ulic i ewentualnie dzielnic to zapraszam do składania propozycji tylko może w oddzielnym wątku i na rynku lub w kawiarni
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 151
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Wniosek o założenie wioski

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

@Adelaide von Hohenburg dziękuję za pozytywne przyjęcie mojej propozycji. W ramach Królewskiej Akademii Skarlandu jest stworzony Instytut Geodezji i Kartografii, który w osobie i nadzoru @Norbert de Catalan (ma ku temu możliwości i zdolności oraz umiejętności) mógłby się takimi tematami zajmować.

@Norbert de Catalan nikt tu nie mówi o tym, aby tą wieś likwidować, jeżeli powstała to już niech zostanie, ale trzeba to opisać i zastosować stosownym aktem prawnym. Porządek przede wszystkim. Natomiast co do nazw ulic, to myślę, że najbardziej odpowiednim miejscem będzie wątek w którym rozpoczniemy dyskusję nad administracją samorządową w Skarlandzie.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kancelaria Królewska”