Rocznica zdobycia Rotrii

Miejsce urzędowania Jego Królewskiej Wysokości Norberta de Catalán i Jego Dworu.

Moderator: Król

Awatar użytkownika
Pío María de Médici
Kardynał
Kardynał
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:15

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Pío María de Médici »

Byłem nim, to chyba wystarczy. Już jako postać Piusa nie noszę „w sobie” żadnych tytułów i przywilejów Karola. Ale wspomnienia zostały.
() Pio Maria kardynał de Medici Pastor Angelicus Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Bycie Regentem nie jest równoznaczne z byciem Królem ;)
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pío María de Médici
Kardynał
Kardynał
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:15

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Pío María de Médici »

Jak dobrze pamiętam byłem współkrólem, a Skarland w tamtym czasie był diarchią. Chyba, że zmieniono od tego czasu historię.
() Pio Maria kardynał de Medici Pastor Angelicus Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Miguel de Catalan »

Historię piszą zwycięscy. :lol: :D ;)
Już nie wschodząc w dysputę tudzież dyskusje, wymianę zdań myślę że niedługo będziemy mogli zacząć układać się i spisywać umowę. Jeśli można prosić. To może Rotria pierwsza wystawi swoją wizję przyszłości, umowy.
My dodamy punkty jeśli będzie trzeba i podpiszemy.
Czy taki plan działania pasuje Panom.?
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Najlepiej byłoby zostawić tamten czas w archiwach. Za bardzo nie ma co wspominać i rozdrapywać starych ran, jak i okresu rządów Karola II, który nie był najszczęśliwszy dla Skarlandu. Mamy nowe otwarcie w stosunkach pomiędzy Królestwem Skarlandu a Państwem Kościelnym Rotria i zadbajmy by poukładać wszystko jak najlepiej dla przyszłości i rozwoju wzajemnej współpracy. Nie ma co wracać do przeszłość, która może położyć się cieniem na dniu dzisiejszym.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Mikołaj Dreder Stempel
Kardynał
Kardynał
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2020, 17:26

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Mikołaj Dreder »

Bruno Petrowicz Catalan pisze: 10 wrz 2020, 19:22 jak i okresu rządów Karola II, który nie był najszczęśliwszy dla Skarlandu.
Paradoksalnie, wtedy Skarland był najbardziej aktywny w swojej historii, po odejściu Karola II zaczął stopniowo upadać - chociaż ja podzielam zdanie osób, które mówiły o ówczesnym Skarlandzie, nasyconym klonami, "imperium tylko z nazwy". Ja osobiście z wielkim sentymentem wspominam czasy pierwszych królów Norberta, Karola, Pedra i Andreasa oraz słynny konflikt sukcesyjny. Ach, co to się wtedy nie działo - inwazja na Rotrię to pikuś przy tym, jak wtedy skakaliśmy sobie do gardeł. :D
Sofia de Medici y Zep pisze: 15 cze 2020, 13:43 Mojej Arcychrześcijańskiej Matki Eleonory. Swoją drogą szkoda, że Moja linia, właściwie linia Mojej Matki z dynastii Catalan tak przepadła w dziejach tego Narodu.
Z tą "Matką" to osobiście zastanowiłbym się. :lol: Niemniej ciesze się, że w końcu Skarlandem rządzą Catalanowie - brakowało tej dynastii na scenie międzynarodowej. Oby Skarland wrócił do dawnej świetności, za co trzymam kciuki od momentu, w którym dowiedziałem się, że został wskrzeszony.
/-/ Benedictus PP. II
Patriarchae et Episcopus Rotriae
Servus Servorum Dei, Vicarius Christi

Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Miguel de Catalan »

Cieszy nas to niezmiernie. Jeszcze raz Witam Szanownego. Oby nasze stosunki rozwijały się dobrze.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Wojna sukcesyjna to niewątpliwie ciekawe wydarzenie, które samo w sobie napędziło aktywność Skarlandowi jak i Vaarlandowi i nie było reżyserki więc i emocje były prawdziwe :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mikołaj Dreder Stempel
Kardynał
Kardynał
Posty: 6
Rejestracja: 26 paź 2020, 17:26

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Mikołaj Dreder »

Norbert de Catalan pisze: 26 paź 2020, 21:15 Wojna sukcesyjna to niewątpliwie ciekawe wydarzenie, które samo w sobie napędziło aktywność Skarlandowi jak i Vaarlandowi i nie było reżyserki więc i emocje były prawdziwe :D
Dokładnie - święte słowa. Do tego dochodzi zaangażowanie państw ościennych - Nordii czy Rotrii, chociaż moim prywatnym zdaniem, potępiam ówczesne zaangażowanie Rotrii w ten konflikt. Nie powinno mieć ono miejsca, tym bardziej w sytuacji, gdy osoby uczestniczące w konflikcie (z Rotrii rzecz jasna), przekładały interesy prywatne ponad dobro ówczesnego Skarlandu i Rotrii, dopuszczając się jednej z największych mistyfikacji w historii Pollinu. Dobrze, że ta epoka jest już za nami, ale to spora plama w historii naszych państw.
/-/ Benedictus PP. II
Patriarchae et Episcopus Rotriae
Servus Servorum Dei, Vicarius Christi

Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Mikołaj Dreder pisze: 27 paź 2020, 9:47 Dobrze, że ta epoka jest już za nami, ale to spora plama w historii naszych państw.
Myślę podobnie jak Eminencja. Dziś jednak warto zamknąć tamten rozdział historii i skupić się na odnowieniu wzajemnych kontaktów i dobrych relacji jakie łączyły Skarland z Rotrią. :)
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Pałac Królewski El Escorial w Walencji”