Rocznica zdobycia Rotrii

Miejsce urzędowania Jego Królewskiej Wysokości Norberta de Catalán i Jego Dworu.

Moderator: Król

Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Szanowni obywatele

11 czerwca obchodzić będziemy Dzień Zdobycia Rotrii przez skarlandzkie wojska imperialne dowodzonymi co prawda przez króla, który opętany rządzą władzy doprowadził nasz kraj na krawędź upadku w efekcie czego postradał zmysły... no bidulek rzec się chce... ale nie o Karolu Szalonym i jego wątpliwych sukcesach rozpisywać się tu będę.

11 czerwca to dzień podpisania traktatu o kapitulacji Państwa Kościelnego Rotria. Słuszność interwencji ani fakt wysyłania próśb o takie działania przez duchowieństwo nie powinna być przez nas rozważana. Skupmy się na najważniejszym aspekcie tych działań:

ZMIETLIŚMY ROTRIĘ JAK BURZA KIEPSKIEJ JAKOŚCI STODOŁĘ :D :D
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sofia de Medici y Zep
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2020, 14:14

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Sofia de Medici y Zep »

Jakby nie było to były czasy, gdy oba Narody miały rozwijające się stosunki dyplomatyczne, polityczne, gospodarcze. Stabilność Skarlandu i Rotrii była wymiarem pracy wielu osób, zarówno JKM Norberta, jak też wielu innych Mojej Arcychrześcijańskiej Matki Eleonory. Swoją drogą szkoda, że Moja linia, właściwie linia Mojej Matki z dynastii Catalan tak przepadła w dziejach tego Narodu.
Sofía Leonor
Σοφία Ελεονόρα
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Przepadła? Nie za mocne określenie? Dynastia Medici de Catalan po prostu zaprzestała panowania i chyba zakończyła istnienie po abdykacji Karola III bo nikt się nie posługuje nazwiskiem Medici de Catalan a szkoda.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Miguel de Catalan »

Przepraszam, że pisze w tym wątku, ale nie jest on taki stary aby nie pisać. Często teraz już jest tak, że wiele z dawnych pięknych, wspaniałych rodów szlacheckich i arystokratycznych mających nawet po dwie linie boczne już nie istnieje, bo wygasły. Np. był sobie syn który się ożenił i na tym koniec. a jeśli nie zwerbował nikogo i własnego syna lub córki nie miał to mógł adoptować. Tylko tak można w mikroświecie przekazać nazwisko rodowe. Możliwe że niedługo i Ród de Catalán i de Medici y Zep się odrodzą A i może ktoś znacznie nosić nazwisko Medici de Catalan i powróci ono.
Nie wiadomo, wszystko zależy od ludzi. :) ;)
Pozdrawiam z wyrazami szacunku i estymy
Awatar użytkownika
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz Stempel
Caballero
Caballero
Posty: 157
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:46

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz »

Są to ciekawe historie, które jakiś czas temu częściowo badałem. Rozrysowałem sobie na przykład drzewo genealogiczne Zepów. ;-)

Chciałbym rozpracować genealogię Medycejskich. :-)
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Porucznik wojsk litewskich
Minister Księstwa Urbino
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Księstwie Sarmacji
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Wszystkich Medyceuszy? Ja z Catalonami miał bym problem :D a może nie powinienem tego głośno mówić XD
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz Stempel
Caballero
Caballero
Posty: 157
Rejestracja: 30 cze 2020, 19:46

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz »

Nie wiem czy jest to do zrobienia, ale chciałbym chociaż po części zrozumieć. :D ;-)
(-) Michael Franciscus Lubomirski-Lisewicz

Porucznik wojsk litewskich
Minister Księstwa Urbino
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Księstwie Sarmacji
Awatar użytkownika
Pío María de Médici
Kardynał
Kardynał
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2020, 16:15

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Pío María de Médici »

Norbert de Catalan pisze: 02 cze 2020, 15:35 Szanowni obywatele

11 czerwca obchodzić będziemy Dzień Zdobycia Rotrii przez skarlandzkie wojska imperialne dowodzonymi co prawda przez króla, który opętany rządzą władzy doprowadził nasz kraj na krawędź upadku w efekcie czego postradał zmysły... no bidulek rzec się chce... ale nie o Karolu Szalonym i jego wątpliwych sukcesach rozpisywać się tu będę.

Owszem. Był to wspaniały dzień pięknego zdobycia Rotrii, co nazwano w mediach publicznych jako prawdziwe Realpolitik. Niemniej co do "postradania zmysłów" najłatwiej zrzucić winę na "najsłabszego" w ogniwie, niemniej pomysły podziałów Skarlandu nie były moje, ja jako "władca" je tylko przyklepałem. Ale uwielbiam tytuł Króla Męczennika, to dla mnie zaszczyt nosić ten tytuł. Pozdrawiam także Skarland!
() Pio Maria kardynał de Medici Pastor Angelicus Mistrz słowa jasnego, dobitnego i zrozumiałego dla wszystkich, a zarazem zachowującego całą głębię problemu, przedstawiającego rzeczy najtrudniejsze i najbardziej skomplikowane
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Miguel de Catalan »

I my pozdrawiamy jego ekscelencję. I witamy na naszej ziemi Skarlandzkiej, która cały czas się odbudowuje i pnie się w górę. Niedługo czekać nas chyba będzie wojna z ludami i armiami państewek francuskich. Zobaczymy. I liczymy że inni zobaczą i będą o tym mówić dzięki.czwmu nabija nam aktywność i popularność.
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Rocznica zdobycia Rotrii

Post autor: Norbert de Catalan »

Pío María de Médici pisze: 09 wrz 2020, 20:09 Ale uwielbiam tytuł Króla Męczennika, to dla mnie zaszczyt nosić ten tytuł.
Żeby się tytułować jakim kolwiek Królem to najpierw trzeba by nim być...
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Pałac Królewski El Escorial w Walencji”