Uroczystości Świąteczne.

Konkatedra Św. Aleksego i bł. Urabana V. w Leónie.

Moderator: Duchowieństwo

Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

W Konkatedrze odprawiane są także celebry w specjalne święta.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Celebracja w Uroczystość Świętego Józefa
Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Obrazek

W piątek 19 marca, ostatni piątek przed Niedzielą Palmową i Wielkim tygodniem, ksiądz Enrique, celebrował Najświętszą Ofiarę z okazji Uroczystości Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
W konkatedrze Św. Aleksego i Bł. Urbana V w Leonie zaczęli zbierać się mieszkańcy Skarlandu. W procesji do głównego ołtarza podążał Prezbiter Enrique Sánchez Oviedo, ubrany w fioletowy ornat. Organy zaczęły grać. Duchowny rozpoczął sprawowanie liturgii, a chór śpiewał pieśń na wejście; kiedy skończył zaczęła się celebra.

Wina może być użyteczna
Nie ulegajmy złu, ale jeśli już nam się to przytrafi, to zamiast wpadać w rozpacz idźmy z naszą winą do Boga i pozwólmy, by On uczynił ją użyteczną, wręcz „błogosławioną” dla nas.
Po takim krótkim wstępie zaczęła się właściwa celebra. Modlitwa, akt pokuty, pierwsze czytanie, psalm responsoryjny i drugie czytanie, po których nastąpiła aklamacja i odczytanie ewangelii przez prezbitera:
"Ewangelia (Mt 1, 16. 18-21. 24a)
Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem.

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego.

Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”.

Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański."
Wszyscy wysłuchali słów zapisanych na dzisiejszy dzień. Po wysłuchaniu Ewangelii według św. Jana, kapłan kontynuował sprawowanie liturgii. Wygłosił również krótkie kazanie:
Obrazek Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
Dziękuję Wam za przybycie.
"Bóg nie może usunąć zła, bo ono jest wynikiem ludzkiego wyboru, polegającego na odrzuceniu dobra. Bóg nigdy nie odbierze nikomu możliwości odrzucenia Go (czyli dobra), bo stworzył nas wolnymi. Pomimo tego Bóg ma władzę nad złem: zło jest wpisane w zbawcze plany Boga, stało się wręcz „narzędziem” naszego zbawienia. Człowiek, powodowany złem, chciał zniszczyć Boga, a okazało się, że właśnie w tym momencie (na krzyżu) dokonało się nasze odkupienie.

Lepiej nie ulegajmy złu, ale jeśli już nam się to przytrafi, to zamiast wpadać w rozpacz idźmy z naszą winą do Boga i pozwólmy, by On uczynił ją użyteczną, wręcz „błogosławioną” dla nas." Amen.
Na zakończenie pragnę złożyć życzenia wszystkim solenizantom, szczególnie Przewodniczącemu naszego rządu czyli Panu Józefowi Wilhelmowi Potockiemu.
Celebrans zakończył mówić. Trwała jeszcze przez chwile cisza, po której kontynuował sprawowanie celebracji. Obrazek
Na zakończenie Mszy zabrzmiała pieśń na wyjście. Po jej odśpiewaniu ludzie zaczęli opuszczać kościół, niektórzy pozostali jeszcze na krótką modlitwę. Główne światła przygaszono lecz konkatedrę oświecały lampki oraz świeczki.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Celebracja w Uroczystość Świętego Józefa
Rzemieślnika

Obrazek

W sobotę 1 maja, w IV Tydzień Wielkanocny, Prałat Enrique, celebrował Najświętszą Ofiarę z okazji Uroczystości Świętego Józefa robotnika.
W konkatedrze Św. Aleksego i Bł. Urbana V w Leonie zaczęli zbierać się mieszkańcy Skarlandu. W procesji do głównego ołtarza podążał Prezbiter Enrique Sánchez Oviedo, ubrany w biały ornat. Organy zaczęły grać. Duchowny rozpoczął sprawowanie liturgii, a chór śpiewał pieśń na wejście; kiedy skończył zaczęła się celebra.

Co się dzieje, kiedy naśladujemy Jezusa?
Jeżeli chcemy przekonać się o tym, że Jezus jest Synem Bożym, zacznijmy wykonywać „Jego dzieła”, to znaczy po prostu naśladujmy Go. Co się wtedy stanie?
Po takim krótkim wstępie zaczęła się właściwa celebra. Modlitwa, akt pokuty, pierwsze czytanie, psalm responsoryjny i drugie czytanie, po których nastąpiła aklamacja i odczytanie ewangelii przez kanonika:
"Ewangelia (J 14, 7-14)
Jezus powiedział do swoich uczniów:

„Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście”.

Rzekł do Niego Filip: „Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wy starczy”.

Odpowiedział mu Jezus: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: «Pokaż nam Ojca?» Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.

Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca. A o cokolwiek prosić będziecie w imię moje, to uczynię, aby Ojciec był otoczony chwałą w Synu. O cokolwiek prosić Mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię”."
Wszyscy wysłuchali słów zapisanych na dzisiejszy dzień. Po wysłuchaniu Ewangelii według św. Jana, kapłan kontynuował sprawowanie liturgii. Wygłosił również krótkie kazanie:
Obrazek Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
Dziękuję Wam za przybycie.
W dzisiaj rozważanym fragmencie ewangelii pada takie zdanie Jezusa: "Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca" (J 14, 9).
Ojcowie Kościoła, czyli pierwsi chrześcijańscy teologowie i znawcy Biblii, zwracają naszą uwagę na to, że warto precyzyjniej przetłumaczyć ten fragment, aby go właściwie zrozumieć. Piszą mianowicie, że chodzi w tym wypadku o ciągłą czynność. Brzmiałoby to następująco: "Kto ma wzrok UTKWIONY we Mnie, ma także wzrok UTKWIONY w Ojcu." Czyli chodzi o moją stałą postawę, a nie okazyjne, z okazji świąt, czy też uroczystości, przypominanie sobie o Jezusie. Mając wzrok UTKWIONY w Jezusa uczynimy wielkie dzieła. Czy ja mam wzrok UTKWIONY w Jezusie, czy tylko czasem na Niego spoglądam?
"Jeżeli chcemy przekonać się o tym, że Jezus jest Synem Bożym, zacznijmy wykonywać „Jego dzieła”, to znaczy po prostu naśladujmy Go. Kiedy naśladujemy Jezusa nasze życie nabiera tak niesamowicie nowego wymiaru, że trudno nie mówić o doświadczeniu Boskości, o czymś, co określamy mianem „Boże życie”.

Jezus chce nas uzdolnić do czynienia „większych dzieł” niż On sam czynił chodząc po tym świecie. Aby jednak mógł to zrobić, musi mieć do dyspozycji naszą decyzję o naśladowaniu Go. Nie ma więc co się oglądać: idźmy w ślady Jezusa! Amen.
Celebrans zakończył mówić. Trwała jeszcze przez chwile cisza, po której kontynuował sprawowanie celebracji. Obrazek
Na zakończenie Mszy zabrzmiała pieśń na wyjście. Po jej odśpiewaniu ludzie zaczęli opuszczać kościół, niektórzy pozostali jeszcze na krótką modlitwę. Główne światła przygaszono lecz konkatedrę oświecały lampki oraz świeczki.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Enrique Sánchez Oviedo Stempel
Posty: 553
Rejestracja: 22 lut 2021, 12:58
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Enrique Sánchez Oviedo »

Celebracja w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego

Obrazek

W niedzielę 23 maja, w VIII Tydzień zwykły, Prałat Enrique, celebrował Najświętszą Ofiarę z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
W konkatedrze Św. Aleksego i Bł. Urbana V w Leonie zaczęli zbierać się mieszkańcy Skarlandu. W procesji do głównego ołtarza podążał Prezbiter Enrique Sánchez Oviedo, ubrany w piękny czerwony ornat. Organy zaczęły grać. Duchowny rozpoczął sprawowanie liturgii, a chór śpiewał pieśń na wejście; kiedy skończył zaczęła się celebra.

Co z tymi, którzy odrzucą miłość Boga?
Dzisiaj na homilii omówię po krótce wątek "o naturze potępienia".
Po takim krótkim wstępie zaczęła się właściwa celebra. Modlitwa, akt pokuty, pierwsze czytanie, psalm responsoryjny i drugie czytanie, po których nastąpiła pieśń sekwencja:
Przybądź, Duchu Święty,
Ześlij z nieba wzięty
Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Przyjdź, Dawco łask drogich,
Przyjdź, Światłości sumień.

-

O, najmilszy z gości,
Słodka serc radości,
Słodkie orzeźwienie.
W pracy Tyś ochłodą,
W skwarze żywą wodą,
W płaczu utulenie.

-

Światłości najświętsza,
Serc wierzących wnętrza
Poddaj Twej potędze.
Bez Twojego tchnienia,
Cóż jest wśród stworzenia?
Jeno cierń i nędze.

-

Obmyj, co nieświęte,
Oschłym wlej zachętę,
Ulecz serca ranę.
Nagnij, co jest harde,
Rozgrzej serca twarde,
Prowadź zabłąkane.

-

Daj Twoim wierzącym,
W Tobie ufającym,
Siedmiorakie dary.
Daj zasługę męstwa,
Daj wieniec zwycięstwa,
Daj szczęście bez miary.
Kiedy organista zakończył pieśń zagrał aklamację a po niej kapłan odczytał ewangelię:
"Ewangelia (J 20, 19-23)
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”."
Wszyscy wysłuchali słów zapisanych na dzisiejszy dzień. Po wysłuchaniu Ewangelii według św. Jana, kapłan kontynuował sprawowanie liturgii. Wygłosił również krótkie kazanie:
Obrazek Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
Dziękuję Wam za przybycie.
Słowa Boga przeznaczone na dzień dzisiejszy, przemawia do nas i daje nam taką wskazówkę: "Weźmijcie Ducha Świętego." (J 20, 22)
Fascynującą przygodą staje się życie człowieka, który nie przeszkadza prowadzić się Duchowi Świętemu. Nie potrzeba wtedy filmów akcji, aby pobudzić wzrost adrenaliny, ponieważ gdzie Duch Święty, tam jest wolność i pełnia egzystencji. Do życia w Duchu Świętym nie są powołani chrześcijanie klasy VIP, ale każdy ochrzczony. Jeśli w prostocie, szczerości i konsekwencji jesteśmy na TAK dla Chrystusa, to On nas prowadzi z dobrego ku lepszemu, doznajemy wzrostu, rozwoju. Kiedy nie zakopujemy "talentów", a używamy w służbie Bogu i bliźniemu darów i charyzmatów Ducha, doświadczamy nieustannie powtarzającej się Pięćdziesiątnicy. Bez Ducha Świętego chrześcijaństwo jest pustą literą, skostniałą strukturą.
Jak wygląda praktyka mojego osobistego nabożeństwa do Ducha Świętego?

Kto usłyszy Ewangelię, a nie uwierzy w nią i nie przyjmie Chrystusa jako swego Pana i Zbawiciela, będzie potępiony. Dlaczego? Czy dlatego, że w ten sposób obrazi Chrystusa, albo rozczaruje? Oczywiście, że nie. Kto usłyszy Ewangelię, czyli pozna prawdziwego Boga, który jest Miłością i odrzuci Go, ten wybierze piekło, czyli życie bez Miłości. Na tym właśnie polega potępienie: jest ono porzuceniem Miłości dla chwilowych i złudnych korzyści. Amen.
Celebrans zakończył mówić. Trwała jeszcze przez chwile cisza, po której kontynuował sprawowanie celebracji. Obrazek
Na zakończenie Mszy zabrzmiała pieśń na wyjście. Po jej odśpiewaniu ludzie zaczęli opuszczać kościół, niektórzy pozostali jeszcze na krótką modlitwę. Główne światła przygaszono lecz konkatedrę oświecały lampki oraz świeczki.
/-/ Abp Enrique hrabia Sánchez Oviedo, OSI
Prymas Królestwa Skarlandu
Arcybiskup Walencji
Alkad Miasta Oviedo
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Miguel de Catalan »

Piękną celebracja. Brakowało takiej.
Czy ktoś widział Prymasa @Adalbertus Pronobis ??
Awatar użytkownika
Ludwik Potocki Catalan
Posty: 353
Rejestracja: 12 wrz 2020, 20:29
Lokalizacja: Walencja

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Ludwik Potocki Catalan »

Miguel de Catalan pisze: 23 maja 2021, 13:12 Piękną celebracja. Brakowało takiej.
Czy ktoś widział Prymasa @Adalbertus Pronobis ??
Szkoda, że nasz prymas jest ostatnio mało aktywny. Przydałby się nam jakiś inny biskup jeszcze poza Prymasem. Ksiądz @Enrique Sánchez Oviedo byłby dobrym kandydatem.
@Aurelio de Medici y Zep Czy kiedyś któryś z kardynałów nie pisał, że możemy zaproponować kandydata na biskupa. Było to podczas jakiejś dysputy w Rotrii pomiędzy moim v-ojcem a duchownymi. I któryś wtedy powiedział, to dajcie nam kandydata, bo nie ma takich.
A tutaj w Skarlandzie taka wisienka się chowa. :D ;)
@Adalbertus Pronobis @Pío María de Médici @Taddeo @Mikołaj Dreder @Aurelio de Medici y Zep @Gagik Bagratyda @Janusz Zabieraj @Enrique Sánchez Oviedo
Ludwik Potocki Catalan
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Miguel de Catalan »

Ogólnie to ciekawy, fajny pomysł.
Z tego co pamiętam to pisałem, chyba do Patriarchy, lecz to nie my o tym decydujemy i nie my tym sie zajmujemy.
Wszyscy Skarlandczycy wspierają swojego pasterza Enrique. Zapewniamy o wsparciu i przesyłamy je do Rotrii. :)
Z niecierpliwością czekamy na nowego biskupa, arcybiskupa a może Kardynała. Skarlandczyk- papieżem. :D ;)
Awatar użytkownika
Adalbertus Pronobis Stempel
Biskup
Biskup
Posty: 66
Rejestracja: 04 mar 2021, 19:22

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Adalbertus Pronobis »

Po długiej chorobie spowodowanej realiozą, powoli powracam do służby Kościołowi w Skarlandzie
(-) Abp Adalbertus Pronobis von Hippogriff-Piccolomini SJ
Obrazek
Awatar użytkownika
Miguel de Catalan Stempel
Posty: 2390
Rejestracja: 07 sie 2020, 12:37
Lokalizacja: Valencia

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: Miguel de Catalan »

Adalbertus Pronobis pisze: 26 maja 2021, 15:42 Po długiej chorobie spowodowanej realiozą, powoli powracam do służby Kościołowi w Skarlandzie
Cieszymy się i witamy z powrotem. :D
Awatar użytkownika
José Guillermo Potocki Stempel
Posty: 631
Rejestracja: 26 lip 2020, 23:07

Odznaczenia

Re: Uroczystości Świąteczne.

Post autor: José Guillermo Potocki »

Witamy z powrotem!
/-/ Józef Wilhelm Potocki h. Pilawa
Były Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu
Były Gubernator Korony Królestwa Francji
Ambasador Rzeczypospolitej Obojga Narodów w Palatynacie Leocji i Pustkowiach Winków


Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Templo de San Alejo de Roma y Beato Urbano V de León”