Oświadczenie

Miejsce przeznaczone do składania wniosków i pism skierowanych do Jego Królewskiej Mości albo do Jego Dworu.
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Oświadczenie

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Wasza Królewska Mość

Z zaskoczeniem przyjmuje decyzje o pozbawieniu mnie urzędy Królewskiego Gubernatora Korony Królestwa Agurii. Niemniej bez komentarzy przyjmuję ją do wiadomości. http://forum.skarland.eu/viewtopic.php?t=866

Również niemałym zaskoczeniem jest dla mnie zapowiedz wprowadzenia w Królestwie Skarlandu zakaz posiadania podwójnego obywatelstwa. Początkowo myślałem że jest to żart, bo większość obywateli Skarlandu (po za Waszą Królewską Mością) ma przynajmniej dwa obywatelstwa. Widzę jednak że byłem w błędzie. Ponieważ obywatelstwa i korony Królestwa Santery nie mam zamiaru złożyć, a nie chcąc być postawionym przed wyborem pomiędzy Skarlandem a Santerą postanowiłem oficjalnie złożyć oświadczenie iż zrzekam się obywatelstwa Królestwa Skarlandu. Równolegle składam stanowisko dowódcy Wojsk Obrony Krajowej na obszarze Korony Królestwa Agurii, które również posiadam.

Mam nadzieję że moja decyzja nie wpłynie na wzajemne relacje pomiędzy Królestwem Skarlandu a Królestwem Santery. Smuci mnie że doszło do takiej sytuacji, bowiem jeszcze kilka miesięcy temu byłem w pełni zaangażowany w sprawy Skarlandu i Agurii i dopiero sytuacje jakie miały miejsce później (o których wspominałem), sprawiły że moje zaangażowanie ograniczyłem. Skarlandu oczywiście nie opuszczam i proszę o status gościa zagranicznego.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Oświadczenie

Post autor: Norbert de Catalan »

Wasza Królewska Mość

Dominat w pełnej formie wiąże się z odwołaniem wszystkich urzędników państwowych zarówno na szczeblu centralnym jak i lokalnym.
Za wprowadzeniem tej formy dominatu przemawiał brak aktywności w Kortezach Generalnych.
Gdy sytuacja w Królestwie Skarlandu unormuje się tzn. gdy Kortezy Generalne lub władze lokalne zechcą się uaktywnić to dominat może i na pewno będzie ograniczony.

W kwestiach zakazu podwójnego obywatelstwa to nowe prawo określi po pierwsze okres przejściowy do marca w którym osoby posiadające podwójne obywatelstwo nie będą go pozbawione, a po drugie dopuści uznanie podwójnych obywatelstw na podstawie umowy pomiędzy państwami o takim właśnie podwójnym obywatelstwie.

Liczyłem na to że zarówno Skarland jak i Santera taką umowę ze sobą podpiszą aby uniknąć takiej właśnie sytuacji. Zaznaczę, że dopuszczam jeszcze ewentualnie taką umowę z RON.

Dlatego proszę jeszcze raz przemyśl swoją decyzję.
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bruno Petrowicz Catalan Stempel
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Osoba spokrewniona z Rodziną Królewską
Posty: 1240
Rejestracja: 28 sie 2020, 12:17
Lokalizacja: Zamek Bracz

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Oświadczenie

Post autor: Bruno Petrowicz Catalan »

Wasza Królewska Mość

Bardzo dziękuję za wyjaśnienia. Biorąc pod wzgląd zapowiedz zawarcia Umowy o podwójnym obywatelstwie pomiędzy Skarlandem a Santera wycofuję zrzeczenie się obywatelstwa Skarlandu.
Bruno Petrowicz Catalan
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Kancelaria Królewska”